Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технологія виборчого процесу

Вибори завжди здійснюються в конкретному суспільно-політичному середовищі, і саме через це багато в чому визначається їхній або справді демократичний, або маніпулятивний характер. Це середовище включає ряд параметрів, які відображають його вплив на виборчий процес. До таких належать:

- наявність у суспільстві ціннісного консенсусу, атмосфери довіри, готовності політичних партій, переважної більшості громадян поважати результати виборів;

- повага в державі прав людини;

- електоральна (громадянська) обізнаність виборців;

- демократичний характер реєстрації виборців. Це означає насамперед відсутність будь-якого роду дискримінації: за національною, расовою, майновою чи якою-небудь іншою ознакою. Точність і повнота списків виборців, а також наявність документів, які дають змогу ідентифікувати кожну людину, запобігають можливості фальсифікацій за допомогою позбавлення одних людей права голосу і багаторазового голосування інших;

- демократичний порядок реєстрації і взаємин партій;

- формування незалежних, неупереджених і компетентних органів управління виборчим процесом (насамперед виборчих комісій);

- наявність доступних для всіх механізмів подавання і розглядання скарг і вирішування суперечок, а також ефективних і незалежних органів контролю за дотриманням виборчого закону всіма учасниками електорального процесу, у тому числі й членами виборчих комісій.

Ефективність судового контролю за виборами передбачає суворі санкції за протиправні дії: тюремне ув'язнення, штрафи, скасування реєстрації кандидатів партій і т.п.

При розгляді технології виборчої кампанії необхідно враховувати, що цільова функція тут пов'язана з прагненням створити оптимальні умови, які забезпечують досягнення необхідного успіху на виборах. Тому фактично йдеться про цілеспрямоване управління, включаючи організацію планування виборчої кампанії, підготовку кандидатів і групу підтримки. Ті з них, хто зацікавлений у тому чи іншому успіху у виборчій кампанії, повинні мати необхідні для цього ресурси (фінансову базу, матеріально-технічне й інформаційно-аналітичне забезпечення). У ході виборчої кампанії її учасники взаємодіють один з одним, але належна ефективність цієї взаємодії повинна бути забезпечена за рахунок відповідної організованості й пов'язана з конкретною діяльністю, яку зорієнтовано на бажаний результат виборів.

Найважливішою складовою добре спланованої виборчої кампанії є її заключний акорд, пов'язаний з активізацією участі виборців у голосуванні. Це одне з останніх, проте надзвичайно відповідальних зусиль кандидата і його штабу наприкінці виборчої кампанії. Насправді, якщо кількість виборців, які повинні були прийти на виборчі дільниці і проголосувати за даного кандидата, буде менша, ніж очікувалося, усі результати кількох місяців передвиборчої кампанії виявляться марними.

Нещодавно аналіз результатів багатьох загальних і повторних виборів в Україні засвідчив, що найчастіше вибори вважалися такими, що не відбулися. Причиною цього було те, що на них не з'явилася необхідна кількість виборців. Іноді не вистачало якихось 2-3 процентів голосів.

Щоправда, нове виборче законодавство не передбачає необхідного проценту явки виборців на вибори для того, щоб вважати їх такими, що відбулися. Але залишається інша проблема. Нерідко трапляються випадки, коли кандидат перемагає або програє з незначною кількістю голосів по кожній виборчій дільниці. Це часто спостерігалося під час виборів до Верховної Ради України 1998 року. Не менш гострою є ця проблема і для виборів Президента України. Кандидат, що йде попереду, може програти виборчу гонку, якщо не всі його потенційні прихильники або виборці, що йому симпатизують, прийдуть на виборчі дільниці в день голосування.

Стратегічне завдання міні-кампанії, спрямованої на активізацію явки виборців на вибори, відображає загальну стратегію виборчої кампанії кожного окремого кандидата. Вона охоплює три аспекти: хто має бути в епіцентрі уваги? (явку яких груп виборців потрібно забезпечити). Чому потрібно забезпечити явку цих виборців? (тому що вони будуть голосувати за даного кандидата). Як забезпечити явку? (методи і засоби, що мають активізувати участь виборців у голосуванні і забезпечити їхню явку на дільниці в день виборів.)

Розглянемо ці питання конкретніше.

Хто має бути в епіцентрі уваги? Пріоритети кандидата при забезпеченні явки тієї чи іншої групи виборців на виборчі дільниці можуть бути такими:

1. Виборці, які симпатизують кандидату і здатні підтримати його на виборах.

2. Члени тієї партії, до якої належить кандидат, і ті, хто їй симпатизує.

3. Групи виборців, які надали кандидату практичну допомогу.

4. Групи виборців, які поділяють позицію кандидата з принципових положень його виборчої програми.

Чому потрібно забезпечити явку цих виборців? Підстави для того, щоб забезпечити явку на вибори прихильників даного кандидата, у цілому зрозумілі. Адже вони вже пообіцяли йому свою підтримку. І кандидату абсолютно не потрібно, щоб його прихильники в день виборів залишилися вдома.

Тому план забезпечення явки виборців на вибори складається з таких елементів:

1. Виявлення прихильників кандидата під час проведення кампанії «від дверей до дверей».

2. Розкладання листівок-нагадувань по поштових скриньках виборців.

3. Обхід будинків і квартир із метою активізації явки виборців на вибори.

4. Заходи та акції, що привертають увагу виборців.

5. Активність у день виборів:

- заходи, що привертають увагу населення;

- обхід «від дверей до дверей»;

- забезпечення виборців транспортними засобами чи направлення до них агітаторів (добровольців) для того, щоб допомогти їм дістатися до виборчої дільниці.

Як забезпечити явку?

1. Заходи напередодні виборів. Керівник агітаторів на дільниці при взаємодії з керівниками виборчого штабу кандидата має передбачити заходи, необхідні для активізації участі в голосуванні виборців даної дільниці, і мати в своєму розпорядженні:

- прізвища виборців, їхні адреси для обходу будинків і квартир у день виборів;

- прізвища агітаторів і помічників, які відповідатимуть на телефонні дзвінки;

- інформацію про місце голосування;

- інформацію про розпорядок дня та місцезнаходження кандидата в день виборів і після закриття виборчих дільниць;

- систему забезпечення виборців транспортом і присилання людей, які допоможуть їм дістатися до виборчої дільниці або доглянуть за дітьми при необхідності;

- систему привернення уваги виборців, нагадувань і закликів взяти участь у голосуванні.

Такого ґатунку інструкції, інформаційні та агітаційні матеріали керівники агітколективів мають отримати від керівників центрального штабу виборчої кампанії або районних керівників. Вони зобов'язані чітко знати свої завдання та уявляти, як їх потрібно виконувати.

Напередодні виборів керівники агітколективів на дільницях мають надати всю наявну інформацію про реєстрацію виборців районним керівникам виборчої кампанії і керівникам її центрального штабу, щоб ті могли якнайкраще скоординувати свою роботу в день виборів.

Дільничним керівникам агітколективів потрібно провести останній передвиборчий інструктаж зі своїми агітаторами.

2. За чотири-п'ять днів до виборів дільничним керівникам агітколективів через своїх помічників слід зв'язатися з виборцями, котрі вірогідно віддадуть свої голоси за їх кандидата, і уточнити, чи потрібна їм якась допомога. Пізніше треба завітати до тих виборців, які прохали про допомогу, щоб упевнитися, чи вони її отримали. Найбільш вірогідно, що окружна виборча комісія також розробила програму надання додаткових послуг виборцям у день виборів. Якщо це не так, потрібно зв'язатися з дільничними виборчими комісіями і дізнатися, чи зможуть вони надати таку допомогу виборцям, особливо людям похилого віку.

3. За два дні до виборів керівники виборчої кампанії кандидата через своїх помічників на місцях повинні організувати масштабне розкладання по поштових скриньках запрошень, від імені кандидата прийти на виборчі дільниці і проголосувати за нього. Для виконання такої роботи необхідно мобілізувати всіх агітаторів і добровільних помічників.

4. За день до виборів потрібно провести таку ж масштабну акцію, але вже «від дверей до дверей», і особисто вручити господарям кожної квартири чи будинку (які є вірогідними прихильниками кандидата) запрошення прийти на вибори від його імені. Природно, що робота по забезпеченню явки виборців на вибори вимагає величезних зусиль агітаційного колективу.

Після закінчення виборів не можна втрачати контакти з дільничним агітатором і виборцями, які мешкають на території округу. Вони обов'язково будуть потрібні під час наступних виборів!

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Поняття соціального процесу.
  4. IV. План навчального процесу.
  5. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  6. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  7. Адміністративний примус застосовують на основі адміністративно-процесуальних норм.
  8. Активний та пасивний типи адаптаційного процесу.
  9. Альтернативні парадигми організаційного процесу
  10. Аналіз процесу і продуктів діяльності.
  11. Аналіз процесу формування маркетингових комунікацій
  12. Аналіз стану та проблем реалізації Болонського процесу в Україні за ключовими напрямками.




Переглядів: 593

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Роль і значення графічного методу. Основні елементи графіка.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.