Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ІІІ. Дихання за різних умов.

1) Дихання при фізичному навантаженні. Потрібно підвищеної кількості кисню, вентиляція легень збільшується в 10-20 разів. До початку виконання роботи включаються умовно-рефлекторні механізми регуляції, які полягають в тому, що кора великих півкуль, викликаючи довільні рухи, активізує діяльність ДЦ. В організм надходить більше кисню і з’являється можливість почати інтенсивну м’язову діяльність. Крім цього, вентиляція легень посилюється рефлекторно під впливом імпульсів, які надходять від механорецепторів м’язів, що скорочуються. Під час фізичної роботи підвищується чутливість центральних хеморецепторів ДЦ і периферичних хеморецепторів каротидного синусу та дуги аорти до гіпоксії, гіперкапнії і зниження рН. При інтенсивному фізичному навантаженні особливо знижується рН внаслідок накопичення молочної кислоти, що посилено утворюється у працюючих м’язах.

2) Дихання при зниженому атмосферному тиску. При піди манні на висоту людина опиняється в умовах зниженого тиску, внаслідок цього в організм надходить менше кисню, розвивається гіпоксія. Вже на висоті 2,5-3 км над рівнем моря розвивається гіпоксія, яка стимулює каротині хеморецептори. При цьому настає гіпервентиляція – дихання глибоке і часте. При подальшому підніманні на 4-5 км відбувається зниження атмосферного тиску і розвивається висотна хвороба, причиною якої є різке зниження напруги СО2 в крові (виводиться при гіпервентиляції). Оскільки СО2 є подразником хеморецепторів, при його зниженні глибина дихання різко зменшується. Гіпоксія призводить до слабкості, підвищення АТ, головного болю, втраті свідомості. Дихання чистим киснем дозволяє людині зберегти працездатність навіть на висоті 11-12 км. При тривалому перебуванні в гірській місцевості розвивається акліматизація до гіпоксії. У таких людей збільшується кількість еритроцитів і Нв в крові, підвищується стійкість нервових клітин до гіпоксії, збільшується вентиляція легень.

3) Дихання при підвищеному атмосферному тиску – в цих умовах працюють водолази. При зануренні під воду збільшується кількість газів, розчинених у крові. Підвищення рівня О2 в крові може призвести до кисневого отруєння, яке супроводжується судомами. Тому при занурені на великі глибини застосовують гелієво-кисневі суміші. Особливої уваги потребує підйом водолазів від високого тиску на глибині до нормального на поверхні. При швидкому підйомі може розвинутись кесонова хвороба, зумовлена виходом азоту із тканин і закупоркою дрібних судин (газова емболія), що порушує циркуляцію крові і може призвести до смерті. Для лікування кесонної хвороби потерпілого поміщають в камери з високим тиском і цим викликають розчинення бульбашок азоту.


Читайте також:

  1. Арифметичні операції в різних системах числення
  2. Банківська система в ринковій економіці є звичайно дворівневою і включає центральний банк (емісійний) і комерційні (депозитні) банки різних видів.
  3. Будова органів дихання
  4. Будова органів дихання.
  5. Будова та функції системи дихання
  6. Будова та функції системи дихання. Зовнішнє дихання. Дихальний цикл. Біомеханіка вдиху та видиху.
  7. В однакових об'ємах різних газів за однакових умов (температура і тиск) міститься однакова кількість молекул.
  8. В умовах різних облікових систем
  9. Вибори, їх класифікація та особливості при різних політичних режимах.
  10. Вибори, їх класифікація та особливості при різних політичних режимах.
  11. Види планів щодо різних критеріїв
  12. ВИДИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ В РІЗНИХ ТИПАХ ДОСЛІДЖЕННЯ




Переглядів: 2989

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
УІ. Газообмін між кров’ю та тканинами. | ІІ. Ферменти. Типи травлення: порожнисте, мембранне, внутрішньоклітинне. Механізм регуляції травлення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.