Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стратегії керування віртуальною пам’яттю.

Керування віртуальною пам’яттю.

Відображення адрес при сторінково-сегментній (СС) організації віртуальної пам’яті

Відображення адрес при сегментній організації віртуальної пам’яті.

Віртуальна адреса при «-» це упорядкована пара V = (s,d), де s – номер сегмента віртуальної пам’яті; d – зсув у рамках цього сегмента.

Процес може виконуватися тільки в тому випадку, якщо його поточний сегмент перебуває в первинній пам’яті, тобто в ОП. Сегменти передаються із зовнішньої пам’яті в первинну повністю. Всі комірки, що відносяться до сегмента, займають суміжні адреси первинної пам’яті. Для розміщення сегментів, які поступають із зовнішньої пам’яті у вільні ділянки первинної пам’яті, застосовуються ті ж стратегії розміщення, як і при розподілі змінними непереміщуваними розділами. Динамічне перетворення віртуальних адрес у реальних адрес здійснюється у відповідністю із схемою приведеною для сторінкового відображення.

 

Системи із СС організацією пам’яті мають достоїнства обох способів реалізації віртуальної пам’яті. Сегменти зазвичай містять ціле число сторінок, причому не обов’язково, щоб всі сторінки сегмента перебували в первинній пам’яті одночасно, а суміжні сторінки віртуальної пам’яті не обов’язково повинні виявитися суміжними в первинній пам’яті. У системі зі СС організацією застосовується 3-х-компонентна адресація. Віртуальна адреса визначається як упорядкована трійка V = (s, p, d), де S – номер сегмента, P – номер сторінки, d – зсув у рамках сторінки.

ОС для кожного процесу формує по-перше одну таблицю сегментів процесу, і, по-друге, таблиці сторінок сегментів по одній на кожний сегмент процесу.

Таблиця сегментів процесу містить у своїх рядках інформацію про кількість сторінок у сегменті і початкові адреса s2 розміщення таблиць сторінок сегментів у первинній пам’яті ЕОМ. Кожна сторінка таблиць сегмента містить у своїх рядках інформацію про початкову адресу p2 розміщення в первинній пам’яті сторінкового кадру для даної сторінки віртуальної пам’яті. Динамічне перетворення віртуальних адрес у системах із СС організацією відрізняється від перетворення за схемою наявністю ще одного рівня обчислення адреси і появою таблиць сторінок для кожного сегмента процесу.

 

Стратегії керування віртуальною пам’яттю так як і стратегії керування фізичною пам’яттю розділяються на 3 категорії:

- стратегії вштовхування

- стратегії розміщення

- стратегії виштовхування

Метою стратегії вштовхування є визначення у який момент слід переписати сторінку або сегмент із вторинної пам’яті у первинну.

Метою стратегії розміщення є визначення у яке місце первинної пам’яті поміщати сторінку, яка поступила, або сегмент.

Метою стратегії виштовхування є визначення яку сторінку або сегмент слід видалити з первинної пам’яті, щоб звільнити місце для розміщення сторінки, яка поступила, або сегмент, якщо первинна пам’ять повністю зайнята.

Більшість стратегій керування віртуальною пам’яттю базуються на концепції локальності. Суть концепції локальності полягає в тому, що розподіл запитів процесів на звертання до пам’яті має як правило не рівномірний х-тер з високим ступенем локальності. Властивість локальності проявляється як у часі, так і у просторі. Локальність у часі означає, що до комірок пам’яті, до яких недавно проводилося звертання, великою імовірністю буде звертання у найближчому часі. Локальність у просторі означає, що звертання до пам’яті, як правило, концентрується так, що у випадку звертання до деякої комірки пам’яті з великою імовірністю можна чекати звертання до прилеглих комірок.

Властивість локальності спостерігається не тільки в прикладних програмах, але і у роботі програм ОС. Локальність ніяк не можна гарантувати, однак імовірність її велика. Найважливішим наслідком локалізації є те, що програма можна ефективно працювати, якщо в первинній пам’яті перебуває підмножина, що включає найбільш популярні її сторінки або сегменти.

 

ЛЕКЦІЯ 6

 


Читайте також:

  1. D-тригер з динамічним керуванням
  2. Автократично-демократичний континуум стилів керування.
  3. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  4. Автоматизація меліоративних помпових стацій. Автоматизація керування помповими агрегатами.
  5. Агресивне керування портфелем акцій
  6. Алгоритми керування ресурсами
  7. Альтернативні стратегії за матрицею Мак-Кінсі.
  8. Альтернативність у реалізації стратегії розвитку підприємства
  9. Аналіз конструкції рульового керування.
  10. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  11. Апарати керування пневматичними приводами.
  12. Багатокритеріальні завдання оптимального керування




Переглядів: 1164

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сторінковий розподіл пам’яті | Стратегії розміщення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.