Одиницю заряду в системі СІ — кулон, встановлюють за допомогою одиниці сили струму.
Один кулон — це заряд, який проходить за 1 с через поперечний переріз провідника за сили струму 1 А:
1Кл = 1А*1с
Для визначення коефіцієнта k можна вчинити так само, як і під час визначення гравітаційної сталої в законі всесвітнього тяжіння. Значення коефіцієнта визначається за формулою
Дані для правої частини дістають із досліду, вимірявши силу взаємодії між двома відомими зарядами й відстань між ними:
Коефіцієнт k в СІ прийнято записувати у формі
Величину називають електричною сталою.
Близькодія та дія на відстані. Питання про передавання впливу від одного заряду до іншого є необхідним «місточком» під час переходу від поняття електричного заряду до поняття електричного поля.
В основі всіх фізичних явищ лежить взаємодія між тілами або частинками, що беруть участь у цих явищах. Земля рухається навколо Сонця через те, що взаємодіє з ним. Цією взаємодією є тяжіння Землі й Сонця за законом всесвітнього тяжіння. Тяжіння або відштовхування двох електричних зарядів обумовлює їх електричну взаємодію.
Закон Кулона, встановлений експериментально, не пояснює, як дія одного заряду передається іншому. Заряди діють один на одного, хоча, на перший погляд, немає ніякого посередника між ними. Уявлення про дію на відстані без участі якого-небудь матеріального посередника лежить в основі теорії далекодії. Її суть у тому, що дія здійснюється без участі якого-небудь посередника й миттєво передається від одного тіла до іншого.
Концепція далекодії була пануючою аж до другої половини XIX століття.
Згідно з ідеєю Фарадея електричні заряди не діють один на одного безпосередньо. Навколо зарядів існує середовище, за допомогою якого здійснюється електрична взаємодія. Простір, що оточує один заряд, діє на простір, що оточує інший заряд, і навпаки.
Переконання, згідно з яким усяка дія одного тіла на інше передається з кінцевою швидкістю від точки до точки через середовище, яке ми не спостерігаємо, отримало назвублизькодїі.