Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Огляд інтерфейсу SCSI (Ultra SCSI та SAS).

Мета. Розглянути архітектуру та принципи функціонування інтекрфейсу.

 

Плпн:

1. Історія інтерфейсу.

2. Стандарти інтерфейсу.

 

1. Інтерфейс малих комп'ютерних систем, або SCSI, не дисковий, а системний. Це не черговий різновид контролера, це шина, що може забезпечити роботу восьми або шістнадцяти пристроїв. Деякі адаптери дозволяють підключити й більше пристроїв.

Один із пристроїв що, називається основним (host) адаптером, виконує роль сполучної ланки між шиною SCSI і системною шиною персонального комп'ютера. Шина SCSI взаємодіє не із самими пристроями (наприклад, з жорсткими дисками), а з убудованими в них контролерами.

Як уже згадувалося, шина SCSI може забезпечити роботу 8 або 16 підключених до неї модулів, кожному з яких привласнюється ідентифікаційний номер - SCSI ID. Один з модулів є платою адаптера, установленої в комп'ютері; інші сім - периферійними пристроями. До тому самому основного адаптера можна підключати жорсткі диски, накопичувачі на магнітній стрічці, CD-ROM, сканери й інші пристрої (не більше семи або п'ятнадцяти). Тому що в більшості комп'ютерів можна встановлювати до чотирьох основних адаптерів, а до кожної шини SCSI можна підключати до 15 периферійних пристроїв, то загальна кількість пристроїв може досягати 60.

Купуючи жорсткий диск SCSI, ви насправді здобуваєте відразу три пристрої: властиво жорсткий диск, контролер та адаптер SCSI. По суті, більшість дисків SCSI являють собою жорсткі IDE-диски з убудованим адаптером шини SCSI. Але ви можете зовсім не цікавитися типом контролера, установленого в жорсткому диску. Безпосередньо до нього комп'ютер звернутися не може, як це відбувається при підключенні звичайного контролера до системної шини. Взаємодія із пристроями SCSI здійснюється через основний адаптер, установлений у рознімання системної шини, тому звернутися до жорсткого диска можна тільки відповідно до протоколу SCSI.

Фірма Apple першої звернула увагу на інтерфейс SCSI як на досить дешевий спосіб вибратися з того тупика, у який вона сама себе загнала. Інженери фірми Apple зрозуміли, що відмова від рознімань розширення привела до перетворення комп'ютерів Macintosh у замкнуту систему. Тоді стало ясно, що оптимальним рішенням у такій ситуації стане введення в систему порту SCSI для підключення периферійних пристроїв. Оскільки в комп'ютерах PC можливість розширення була передбачена споконвічно, особливої необхідності у введенні інтерфейсу SCSI довгий час не було. Усім здавалося, що восьми роз'ємне розширення, до яких можна підключати найрізноманітніші пристрої й контролери, цілком достатньо.

Однак зараз інтерфейс SCSI стає усе більше популярним у світі PC-сумісних комп'ютерів завдяки широким можливостям для розширення системи й розробці безлічі пристроїв з убудованим інтерфейсом SCSI. Одним з обставин, що стримують впровадження цього інтерфейсу, була відсутність стандарту. Кожна фірма-виробник мала своє подання про те, як повинен працювати інтерфейс SCSI, особливо щодо основних адаптерів.

Інтерфейс SCSI задовольняє стандарту тією самою мірою, що й загальновідомий USB. У ньому, як й в USB, визначаються розведення контактів, а не способи взаємодії пристроїв. Підсистема SCSI зв'язується з комп'ютером за допомогою програм-драйверів, але, на жаль, багато хто з них призначені для роботи тільки з конкретними пристроями й основними адаптерами. Підтримка більшості пристроїв SCSI убудована в операційну систему Windows 9x.

Шина SCSI внесла більше сум'яття в світ PC-сумісних комп'ютерів саме через відсутність стандартів на основні адаптери, програмні інтерфейси й способи підтримки в BIOS підключених до шини жорстких дисків SCSI. На щастя, існує кілька простих способів, за допомогою яких можна уникнути неприємностей, пов'язаних з несумісністю.

Саме через відсутність стандарту на інтерфейс виникають ситуації, коли в обхід шини SCSI неможливо використати жорсткі диски, виконувати з них завантаження комп'ютера або працювати з декількома операційними системами. Стандартні системні BIOS комп'ютерів розраховані на взаємодію з контролерами жорстких дисків ST-506/412, ESDI або ATA (IDE). Інтерфейс SCSI настільки відрізняється від цих стандартних дискових інтерфейсів, що для того, щоб завантаження комп'ютера з таких жорстких дисків стали можливої, буде потрібно розробити принципово інші процедури для системної BIOS. Такі процедури або записані в ROM BIOS на системній платі, або зберігаються як розширення в мікросхемах ПЗУ на платі основного адаптера SCSI.

Оскільки фірма Apple уже давно займається розробкою системного програмного забезпечення для інтерфейсу SCSI, підключати периферійні пристрої до цих комп'ютерів дуже просто. Донедавна ситуація з PC-сумісними системами була набагато гірше. Вона змінилася тільки з появою операційної системи Windows 95, що підтримувала більшість наявних на ринку SCSI-адаптерів і пристроїв. Сучасні операційні системи Windows 98/Ме й Windows 2000 підтримують безліч SCSI-адаптерів і пристроїв, що існують у цей час.

 

2. Інтерфейс SCSI прийнятий як стандарт і використається практично у всіх високоякісних PC-сумісних комп'ютерах. Основний адаптер SCSI або встановлюється в одне з рознімань, або монтується на системній платі. Така конструкція на перший погляд нагадує інтерфейс IDE, оскільки диск SCSI підключається до системної плати за допомогою одного-єдиного кабелю. Істотна різниця полягає в тім, що до інтерфейсу SCSI можна підключити до семи пристроїв (причому не обов'язково жорстких дисків), а до IDE - двох, і їхній вибір досить обмежений. У міру росту популярності інтерфейсу SCSI удосконалювалися програми-драйвери й механізми їхньої взаємодії з операційними системами, а отже, спрощувалися й процедури підключення до системи нових периферійних пристроїв.


Читайте також:

  1. II. Відкриття і подолання схоластичного світогляду
  2. Аналіз паралельного інтерфейсу з DSP-процесорами: читання даних з АЦП, що під’єднаний до адресного простору пам’яті
  3. Аналіз послідовного інтерфейсу з DSP-процесорами
  4. Аналітичний огляд
  5. Аналітичний огляд використання вторинної сировини і відходів
  6. Види світогляду: міфологічний, релігійний та філософський (натуралістична, об’єктивно-ідеалістична, субєктивно-ідеалістичні і матеріалістичні моделі).
  7. Вимоги до режимів праці і відпочинку та профілактичних медичних оглядів
  8. Виникнення капіталізму у Франції. Наукові погляди А. Монкрет’єна
  9. Гносеологічні та етичні погляди І. Канта.
  10. Господарський розвиток України та економічні погляди її мислителів у другій половині XVII – першій половині ХІХ ст.
  11. Дезінфекція гною, гноївки, ґрунту, води. Дезінфекція спецодягу, взуття, предметів догляду за тваринами, збруї. Дезінфекція транспортних засобів, інкубаторів, вагонів та вуликів.
  12. Державні програми щодо попередження бездоглядності та безпритульності дітей.




Переглядів: 745

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття впливу, форми влади і їх значення в процесі управління | SPI-2 або Ultra2 SCSI

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.