Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сімейне життя

Тривалість життя

КЛАС І СПОСІБ ЖИТТЯ

Історично склалося так, що класова приналежність не складала істотного впливу на тривалість життя. До промислової революції смертність у різних класах була приблизно однаковою. Всемогутній владика, що жив у палаці, був не більше захищений від небезпечних хвороб, ніж селянин, що працював у полі. Однак на ранньому етапі промислової революції в міру формування нових соціальних класів між ними стали виявлятися істотні розходження в рівні смертності. Серед представників нижчих класів спостерігався більш високий рівень смертності через погані житлові і санітарні умови і низьку якість медичного обслуговування.

До нашого часу в більшості країн розрив між класами по тривалості життя зменшився, оскільки представники нижчих класів стали краще харчуватися й одержали більш широкий доступ до медичної допомоги, ніж у минулому. Однак для повного усунення цього розриву ще далеко. Неповноцінне харчування нижчих класів знижує опір хворобам.

Недолік знань про хвороби і небажання звертатися по медичну допомогу, а головне - неможливість її оплачувати приводять до того, що люди з нижчого класу в більшій мірі піддаються захворюванням і частіше стають непрацездатними.

Приналежність до певного класу, очевидно, впливаєнаподіл обов'язків між членами родини в повсякденному житті. Чоловіки із середнього класу з більшою готовністю виконують домашню роботу (займаються прибиранням, готуванням їжі і т.п.), ніж із середовища робітничого клас. Інше класове розходження в сімейному житті проявляється на рівнях комунікації. Досліджуючи проблеми, що хвилюють жінок з робітничого клас, Ліліан Рубін встановила, що подружні пари з робітничого класу у меншій мері прагнуть до взаєморозуміння, ніж представники середнього класу. Саме недостатнє розуміння один одного викликає конфлікти між чоловіками; число розлучень серед представників нижчого класу вище. Однак нестійкість подружнього життя викликана не тільки взаємним нерозумінням. Дослідники у даному напрямку вважають, що, оскільки чоловіки і дружини з робітничого класу звичайно мають однакові доходи, дружина робітника менше втрачає, залишивши свого чоловіка, ніж не працююча чи низькооплачувана дружина крупного фахівця.

Більшість дослідників вважають, що представники робітничого класу у більшій мірі поглинені сімейними турботами, ніж люди із середніх прошарків. Вчені вивчали розходження в соціальному житті мешканців одного з районів Сан-Франциско. Відповідно до їх даних, чим вище соціальне положення родини, тим більше охоче вона влаштовує прийоми друзів, а не родичів. Люди з нижчого класу звичайно надають переваги сімейним торжествам. Нарешті, відношення людей до шлюбу і сексу теж пов'язано з їхньою класовою приналежністю. Чоловіки низького статку в меншій мірі дотримуються ідеалу вірності дружині й охочіше йдуть на позашлюбні зв'язки, ніж чоловіки більш високого статку. Крім того, чоловіки з груп низького статку частіше прагнуть до статевих зносин, ніж чоловіки з груп порівняно високого статку.


Читайте також:

  1. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  2. А. 5-7 день життя.
  3. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  4. Австрії: мистецтво повсякденного життя.
  5. Адаптації до паразитичного способу життя
  6. Анамнез життя
  7. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
  8. Біохімічна гіпотеза виникнення життя.
  9. Блок 5. Доходи та рівень життя населення.
  10. Братства,їх роль в активізації культурного життя 16-17ст.
  11. Братства,їх роль в активізації культурного життя 16-17ст.
  12. Вартість робочої сили. Рівень життя й доходи населення




Переглядів: 514

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Маргінальність | Дозвілля

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.