Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення.

При застосуванні принципу часткового або повного складання покарань нерідко виникає необхідність складання різних за видом покарань, що призначені за окремі злочини. Правила складання різнорідних покарань вперше встановлені окремими нормами - ст.72 КК. Відповідно до ч.1 ст.72 КК при складанні покарань за сукупністю злочинів та сукупністю вироків менш суворий вид покарання переводиться в більш суворий вид. Таке правило не враховує розмір більш і менш суворого покарання. Тому остаточне покарання має завжди визначатися як більш суворий вид покарання.

При складанні покарань у виді позбавлення волі з триманням у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, арештом, обмеженням волі, службовим обмеженням для військовослужбовців, виправними роботами, громадськими роботами - одному дню позбавлення волі відповідають:

- один день тримання в дисциплінарному батальйоні військовослуж-бовців або арешту;

- два дні обмеження волі;

- три дні службового обмеження для військовослужбовців або три дні виправних робіт;

- вісім годин громадських робіт.

При складанні покарань у виді тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або арешту з обмеженням волі, службовим обмеженням для військовослужбовців, виправними роботами - одному дню тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або арешту відповідають:

- два дні обмеження волі;

- три дні службового обмеження для військовослужбовців або три дні виправних робіт.

При складанні обмеження волі зі службовим обмеженням для військовослужбовців або виправними роботами - одному дню обмеження волі відповідають:

- три дні службового обмеження для військовослужбовців;

- три дні виправних робіт.

При складанні обмеження волі або арешту з громадськими роботами - одному дню обмеження волі або арешту відповідають вісім годин громадських робіт.

Особливі правила встановлюються щодо складання покарань у виді виправних робіт та службових обмежень для військовослужбовців. Згідно з ч.2 ст.72 КК, складанню підлягають лише строки цих покарань. Розміри ж відрахувань із заробітку засудженого складанню не підлягають і обчислюються самостійно.

Складанню при призначенні покарань за сукупністю злочинів та сукупністю вироків підлягають не всі види основних покарань. Згідно з ч.3 ст.72 КК, основні покарання у виді штрафу та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю при призначенні їх за сукупністю злочинів і за сукупністю вироків складанню з іншими видами покарань не підлягають і виконуються самостійно.

Правила складання різновидних покарань поширюються лише на основні покарання. Додаткові покарання різних видів складанню не підлягають і у всіх випадках виконуються самостійно (ч.4 ст.72 КК).

Частиною 5 ст.72 КК встановлено, що попереднє ув’язнення підлягає зарахуванню судом у строк покарання. Якщо особа засуджується до позбавлення волі, то попереднє ув’язнення зараховується у його строк день за день. Якщо ж особу, яка утримувалася під вартою, засуджено до інших видів покарань, то зарахування попереднього ув’язнення має здійснюватися за правилами співвідношення покарань, встановлених щодо позбавлення волі та інших менш суворих покарань ч.1 ст.72 КК.

У строк відбуття покарання зараховується весь час тримання особи під вартою: а) час затримання як підозрюваного у злочині; б) час перебування під вартою як міра запобіжного заходу; в) час перебування в психіатричному стаціонарі у зв’язку з проведенням судово-психіатричної експертизи; г) час перебування особи на примусовому лікуванні (якщо на психічну хворобу особа захворіла після вчинення злочину) у разі її одужання.

Відповідно до ч.5 ст.72 КК, враховуючи строк попереднього ув’язнення, суд може звільнити особу від відбування деяких видів покарання або пом’якшити покарання. Це стосується покарань, які не згадуються у ч.1 ст.72 КК: штрафу та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. Пом’якшення зазначених видів покарання може відбуватися шляхом зменшення їх розміру.


Читайте також:

 1. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
 2. V. Етичні правила психологічних досліджень
 3. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
 4. Бюджетні запити: їх суть, необхідність складання та аналіз
 5. ВИБІР ТЕМИ КУРСОВОЇ РОБОТИ І СКЛАДАННЯ ПЛАНУ
 6. Вибір типу обмотки і складання схеми.
 7. Вибір типу обмотки і складання схеми.
 8. Вибірковість сприймання – це зміна діяльності органів чуття під впливом попереднього досвіду, установок та інтересів людини.
 9. Види графіків та правила їх побудови.
 10. Види кримінальних покарань.
 11. Види покарань
 12. Види покарань
Переглядів: 843

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Призначення покарання за сукупністю вироків. | II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.