Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сімейство Windows.

ОС сім'ї DOS

Стисла характеристика основних операційних систем

Операційні системи DOS беруть початок з 1981 року з історичної угоди між IBM та Microsoft (засновник Білл Гейтс). Найбільш відомою ОС даного сімейства стала MS-DOS (абревіатура словосполучення Microsoft Disk Operating System), розроблена в рамках угоди для постачання з комп'ютерами IBM PC. MS-DOS еволюціоніювала до версії 6.22. 16-розрядна однозадачна операційна система DOS володіла «інтерфейсом командного рядка», тобто всі команди користувачу доводилося набирати на клавіатурі вручну, у командному рядку. ОС DOS процвітала протягом 10 років, удосконалювалася і поповнювалася новими програмами. З кожною новою версією вона підтримувала усе більше типів пристроїв. Однак головні її недоліки не були, та й не могли бути усунуті.

Головними уразливими місцями DOS залишалася робота з невеликим об’ємом оперативної пам'яти, неможливість роботи в повноцінному графічному режимі, а також однозадачність.

.

Розробка віконного графічного інтерфейсу, який в подальшому став окремою операційною системою, була повністю ініціативою фірми Microsoft, яку їй ніхто не замовляв.

Більшість користувачів комп'ютерів використовують саме ОС Windows і різноманітні прикладні програми під Windows у своїй роботі. Найширше поширення Microsoft Windows зро­било її фактичним стандартом для ІВМ.

В ОС Windows набагато краще, порівняно з іншими ОС, налагодже­но взаємодію між користувачем і комп'ютером. Більшість задач вико­нується з меншими витратами часу. Вирішено також більшість проблем з розподілом пам'яті. Вбудована мережна підтримка робить тривіальною задачею надійний обмін інформацією з мережі.

Одна з основних цілей розроблювачів Windows - різке зниження вимог до підго­товки користувача.

Інтерфейс, розроблений корпорацією Microsoft. є одним із найкращих і став своєрідним еталоном для наслідування.

Основна ідея створення Windows була висловлена главою фірми Microsoft Біллом Гейтсом. Він розглядає Windows як електронний пись­мовий стіл, де повинне бути усе, що є на робочому місці: книга для за­писів, блокнот, калькулятор, годинник тощо. І точно так само на «письмовому столі» Windows можуть одночасно вводитися в дію кілька програм.

Розвиток даної операційної системи відбувався двома технологічними гілками, які згодом злилися в одну розробку.

 

Визначальним кроком став вихід у 1995 році версії Windows 95. Ця операційна система була 32-розрядною. Нагадаємо, що всі попередні версії DOS і Windows були 16-розрядними і не могли повною мірою використовувати можливості навіть процесорів сімейства 386 і тим більше – нових процесорів Pentium.

У цю операційну систему вперше був інтегрований програмно-драйверний комплекс Direct, що надає додаткам Windows прямий доступ до апаратних пристроїв ПК – звукової карти, відеоплати і т.д. А інша система – ActiveMovie – забезпечувала підтримку відтворення великої кількості мультимедійних файлів – від музики у форматі MIDI до відеодисків. Нарешті, Windows 95 могла автоматично розпізнати велике число комплектуючих і мала більш вдосконалений механізм налаштування і конфігурації.

 

25 червня 1998 року нова ОС від Microsoft надійшла до магазинів. Основні зміни торкнулися інтерфейсу – тепер «Робочий Стіл» Windows 98 став ще гарніше, а головне – він цілком інтегрований із середовищем Інтернет. У нової ОС остаточно стерта різниця між файлами і папками на вашому комп'ютері й об'єктами Всесвітньої Інформаційної Павутини (WorldWideWeb)..

Інша важлива відмінність Windows 98 від Windows 95 полягає в розширених можливостях керування інтерфейсом.

Хоча основна начинка ОС залишилася колишньою, Windows 98 вигравала у своєї попередниці за рахунок коректної роботи з новими комплектуючими – процесором Pentium II, графічним портом AGP, шиною USB, новими моделями відеокарт, материнських плат, модемів і т.д. Нарешті, Windows 98 містила масу нових програм і утиліт – у першу чергу, повний комплект програмного забезпечення для роботи в Інтернеті.

 

У 2000 році виходить повна версія Windows Millenium (ME).Основним нововведенням у Windows ME вважалася нова версія пакета Microsoft Internet Explorer версії 5.5, оновлений пакет драйверів Direct 7.1 та кілька нових додаткових програ. Даною версією закінчилося існування гілки Windows 9х.

 

Операційні системи гілки Windows NT. Одночасно з лінією «домашніх» ОС Microsoft розробляла й інші операційні системи, розраховані на корпоративних користувачів, на роботу в локальних комп'ютерних мережах. Windows NT (Windows New Technology) - 32-розрядна Windows NT, перша версія якої з'явилася на ринку в 1993 році, а остання – у 1998 році, із самого початку створювалася якстабільна, надійна система, що піклується про надійний поділ ресурсів серед працюючих під її керуванням програм.

 

Під ім'ям Windows XP в 2002 році світу була представлена ціла лінійка операційних систем: «корпоративні» ОС – Windows XP Server і Windows XP Professional і «домашня» Windows XP Home.

 

Одне із серйозних нововведень – вбудована система розпізнавання голосових команд і голосового введення даних (чимось подібним, нагадаємо, пишалися ще чотири роки тому творці OS/2). А найголовніше, крім звичного 32-розрядного варіанта Windows, Microsoft підготувала і 64-розрядну модифікацію, призначену для установки на сервери, оснащені новим 64-розрядним процесором Itanium.

 

Windows ХР – перша операційна система Microsoft з інтерфейсом, що повністю налаштовується. Відтепер користувачі можуть докорінно змінювати зовнішність своєї ОС за допомогою змінних «шкурок» (skins), що змінили прості екранні «теми» Windows95.

30 листопада 2006 Microsoft офіційно випускає нову операційну систему

 

Windows Vista. Ця реалізація обіцяла абсолютно новий підхід до роботи операційних систем. Але попри всі нововведення нова операційна система витримала великий потік критики.Існує думка, що Windows Vista є найгіршою операційною системою від Microsoft. Також Windows Vista зайняла перше місце в конкурсі Існує думка, що Windows Vista є найгіршою операційною системою від Microsoft. Також Windows Vista зайняла перше місце в конкурсі «Провал року», який проводиться сайтом Pwnie award.

 

Врахувавши всі помилки в реалізації Windows Vista, 22 жовтня 2009 року Microsoft представила нову реалізацію своєї операційної системи під назвою Windows 7. (Рис.8.4). В неї ввійшли як деякі розробки з Windows Vista, так і нові розробки в інтерфейсі та вбудованих програмах. До новинок відноситься можливість відключити браузер Internet Explorer. Також операційна система отримала підтримку multitouch-моніторів.

 

З'явилося багато нового в роботі інтерфейсу та в зовнішньому оформленні. Зокрема віджети набули можливості розташовуватися в будь-якому місці робочого столу. В панелі задач зникли написи назв завантажених програм, а кнопки програм згорнулися до розміру піктограм. При наведенніна кнопку відкритої програми з'являється зменшена копія цього вікна.

 


Читайте також:

  1. Загальні положення по ОС Windows. Основні поняття, вбудовані додатки та утиліти.
  2. Запуск Windows.
  3. Класифікація шрифтів MS Windows.
  4. Лекція № 4. ОПЕРАЦІЙНІ СИСТЕМИ У МЕДИЧНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ КЛАСУ WINDOWS.
  5. Об‘єкти Windows. Папки. Документи. Додатки, Ярлики. Створення файлів. Дії визначені над об‘єктами Windows. Пошук об‘єктів. Властивості об‘єктів.
  6. Робота з вікнами. Структура вікон Windows.
  7. Технологічні механізми Windows. Буфер обміну. Система меню. Стандартні додатки Windows.




Переглядів: 2119

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Критерії порівняння ОС | ОС сім'ї UNIX

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.