Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Робота з вікнами. Структура вікон Windows.

Кожний запущений об’єкт (у тому числі і в сеансі MS- DOS) працює у своєму вікні.

Вікна є масштабованими(тобто можуть змінюватись в розмірах). Їх також можна переміщувати по екрану мишкою і розтягувати в різноманітних напрямках, розкривати на весь екран. У лівому верхньому куту кожного вікна є невелика піктограма для управління вікнами. Вона використовується рідко, оскільки більшість її функцій продубльовано

На рис 1 зображено вікно папки.

Рис 1

Воно є типовим і складається з таких елементів: заголовка, меню, панелі інструментів, інформаційної частини та рядка стану. Заголовок відображає назву об’єкта, для якого відкрито це вікно. В правій частині заголовка розташовані три кнопки:

Ліва кнопка називається кнопкою мінімізації вікна. Вона дозволяє згорнути вікно додатка зі збереженням його активності (при цьому ярлик з ім'ям додатка залишається на панелі задач). Середня кнопка обирає віконний або повно екранний режими відображення додатку. У віконному режимі додаток займає лише частину екрану, що дозволяє одночасно відображати декілька вікон додатків на екрані. У повноекранному режимі вікно додатку займає повністю весь екран. Очевидно, що при роботі з декількома вікнами більш доцільним є віконний режим – наприклад, при копіюванні об’єктів. При роботі з одним додатком, наприклад, при створенні документу, більш доцільним є повноекранний режим. Третя кнопка призначена для завершення роботи з додатком і закриття вікна.

Меню містить основні групи команд для маніпулювання вмістом та параметрами вікна. Для більшості вікон склад меню залишається постійним. Панель інструментів являє собою набір піктограм, які відповідають певним командам. Вона призначена для швидкого подання деяких команд. Фактично, вона в деякій мірі дублює команди меню. Інформаційна частина вікна відображає вміст об’єкта. Це можуть бути файли та папки для вікон папок; текст або малюнок для вікна додатку, що являє собою редактор, тощо. Для вікон папок існує декілька режимів відображення вмісту вікна, які задаються відповідними командами групи Вид меню вікна. Якщо вікно не може повністю відобразити вміст об’єкту, то зліва та внизу з’являються смуги прокрутки, які дозволяють здійснювати переміщення по вмісту вікна. Рядок стану розташований в нижній частині вікна і призначений для відображення додаткової інформації про вікно.

Панель інструментів та рядок стану можуть не відображатись – цим управляють відповідні команди групи Вид меню вікна.

У віконному режимі відображення користувач може самостійно підібрати потрібні розміри вікна та його розташування. Для переміщення вікна необхідно встановити покажчик на заголовок вікна. Далі при натиснутій лівій кнопці маніпулятора можна перемістити вікно у потрібному напрямкові. Зауважимо, що вікно можна розташувати таким чином, що його частина буде за межами екрану (але для чого це потрібно робити???).

Для зміни розмірів вікна потрібно встановити покажчик на межу вікна. При цьому він прийме форму двонаправленої стрілки. Далі при натиснутій лівій кнопці потрібно перемістити маніпулятор у потрібному напрямку.


Читайте також:

 1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
 2. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
 3. IV. Практична робота.
 4. VI. Домашня робота.
 5. VI. Практична робота .
 6. VI. Практична робота .
 7. VI. Практична робота.
 8. VI. Практична робота.
 9. VI. Практична робота.
 10. VI. Практична робота.
 11. VI. Практична робота.
 12. VI. Практична робота.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Віконний, графічний інтерфейс. | Технологічні механізми Windows. Буфер обміну. Система меню. Стандартні додатки Windows.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.