Технологічні механізми Windows. Буфер обміну. Система меню. Стандартні додатки Windows.
Робочий стіл. Панель задач.
Завантаження ОС завершується одразу появою на екрані Робочого стола. Він являє собою основний екран Windows. Як і в повсякденній діяльності, користувач може розміщувати на Робочому столі різноманітні об’єкти, необхідні для роботи. Деякі об’єкти є стандартними і містяться на столі незалежно від налагодження.
Це:
· Мій комп’ютер;
· Оточення мережі;
· Корзина;
· Internet.
Їх неможливо видалити або перенести у інше місце. Решта об’єктів створюється користувачем самостійно.
Панель задач – це строка в нижній частині Робочого столу Windows, яка містить основні об’єкти для роботи в середовищі Робочого столу. Вона містить: Головне меню (кнопка Пуск), Панелі інструментів, Системний лоток.
До третього питання.
Роботу з файловою системою можна здійснювати декількома способами – через меню вікна об’єкта, за допомогою панелі інструментів, через контекстне меню правої кнопки. Деякі операції можна також виконувати перетаскуванням об’єктів.
Меню правої кнопки складає основу роботи з файловою системою . Це меню містить основні дії, які можна провести з тим чи іншим об’єктом. Вид цього меню залежить від того, в якій ситуації воно викликалось.
Покажчик розташований на вільному місці вікна (тобто жоден з об’єктів не виділений). В цьому випадку меню як правило, має такий вид (рис 2а).
Рис 2а. Рис 2б
Покажчик розташований на об’єкті (не обов’язково виділеному). Тоді меню має вигляд як на рис 2б. Це меню також може мати різні пункти в залежності від того, для кого об’єкту воно викликане. Але більшість команд в них однакова. Далі буде розглянуті основні команди меню та їх застосування для вирішення практичних завдань.