Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характеристика РРП НБУ

Основу існуючої системи міжбанківських розрахунків України становить мережа розрахункових палат НБУ, яку було створено згі­дно з Постановою Правління НБУ від 16.07.93 за № 57. Вона скла­дається з Регіональних розрахункових палат РРПі Централь­ної розрахункової палати ЦРП,які функціонують на базі застосовуваної системи бухгалтерського обліку та звітності НБУ.

Регіональна розрахункова палата — це підрозділ РУ НБУ, до функцій якого належить обслуговування системи електронних, платежів і впровадження нових платіжних технологій у межах відповідного регіону.

РРП обслуговують установи комерційних банків, для яких відкриті кореспондентські рахунки — КР — у відповідних територіальних управліннях НБУ.

Центральна розрахункова палата являє собою підрозділ цент­рального управління НБУ, який має обслуговувати систему елек­тронних платежів на всій території України і зводити міжрегіо­нальний баланс. ЦРП виконує також функції РРП для банківсь­ких установ Києва та Київської області (регіону).

 

1.2. Головні принципи роботи СЕП НБУ.

Робота системи електронних міжбанківських платежів ґрунту­ється на таких головних принципах.

1. СЕП функціонує за схемою типу «брутто», оскільки кожна наступна оплата виконується окремо з урахуванням підсумкового сальдо, отриманого на попередній операції.

2. Трансакції — ТА, тобто банківські операції з переказу­вання грошових коштів, зокрема й за кордон, відображаються в режимі реального часу на технічних кореспондентських рахун­ках банків ТКР у РРП.

Наприкінці дня результати розрахунків відбиваються на ко­респондентських рахунках банків у відповідних РУ НБУ. Завдяки цьому учасники розрахунків мають необхідну інформацію для прогнозування стану ліквідності та своїх дій.

3. Трансакції, які потенційно приводять до стану овердрафту, тобто до стану, коли на рахунку банку виникає дебетове сальдо, блокуються. Отже, початкові платежі від банків приймаються ли­ше в межах, які визначаються розміром поточного залишку на кореспондентському рахунку.

4. Ініційована банківською установою трансакція не підлягає відміні.

5. Ініціатива трансакції належить банкові, який дебетує власний рахунок. Можливість дебетування рахунку іншого учасника СЕП надано лише відповідним підрозділам НБУ для обмеженого перелі­ку типів трансакцій. Банк, якому потрібно дебетувати рахунок іншо­го банку, може передати йому через СЕП ініційований запит про не­обхідність проведення даної трансакції за ініціативи останнього. Тобто в СЕП існують і електронні документи у вигляді запитів.

6. Головним режимом роботи системи є передавання елект­ронних платіжних документів та підтвердження їх отримання (квитування). СЕП виключає необхідність використання паперо­вої технології.

7. Укожному РУ НБУ, точніше в його підрозділі РРП, веду­ться транзитні рахунки для відстежування трансакцій, ініційованих, але не закінчених протягом одного банківського дня. Це дає змогу організувати роботу учасників СЕП з урахуванням специфі­ки кожного з них, скажімо нестійкої роботи каналів зв'язку і т. ін.

8. Граничні суми трансакцій у системі не обумовлені. Неяв­ними межами можуть бути собівартість трансакції (мінімальна) та поточне значення кореспондентського рахунку банку — ініці­атора (максимальна).

9. Банки виконують початкові платежі в СЕП у межах зна­чення свого КР. Щоб змінити цю умову, у СЕП створено можли­вість накладати для окремих банків ліміт на поточне значення КР ЛТК, ліміт на загальну суму початкових оборотівЛПОі використання механізму бізнес-правил.

10. СЕП є власністю НБУ і обслуговує комерційні банки на договірній основі.

 

 


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  5. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  6. Автокореляційна характеристика системи
  7. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  8. Аплікація як вид образотворчої діяльності дошкільнят, його характеристика.
  9. Архітектура СЕП та характеристика АРМ-1, АРМ-2, АРМ-3
  10. Афіксальні морфеми. Загальна характеристика
  11. Банківська система України і її характеристика
  12. Банківські ризики та їх характеристика




Переглядів: 903

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика РУ НБУ | Характеристика структури СЕП НБУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.