МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
КОНСТРУКЦІЇ ТЕПЛООБМІННИХ АПАРАТІВIV. Філогенез серця Принцип скорочення Імпульси періодично виникають у синусному вузлі (імпульси збудження – 60-80 імп. за хв.), розповсюджуються до робочого міокарду передсердь, який швидко охоплюється збудженням і скорочується. На шлуночки це збудження не розповсюджується, так як міокард передсердь відмежований від міокарда шлуночків незбудливою сполучною тканиною. До шлуночків імпульси поступають від синусно-передсердного вузла по волокнах провідної системи через атріовентрикулярний вузол (40-50 імп. за хв.). Від атріовентрикулярного вузла збудження досить швидко розповсюджується по пучку Гіса (30-40 імп. → до 20 імп. у волокнах Пуркіньє) до його ніжок і передається робочому міокарду шлуночків (патологія, при якій порушується проведення імпульсів → блокада). Завдяки такій будові і спеціалізації міокарду здійснюється безперервна ритмічна діяльність серця, яка проявляється в поступовому скороченні і розслабленні його відділів. Скорочення відділів серця – систола, розслаблення – діастола. Одне повне скорочення і розслаблення складають серцевий цикл – один поштовх, одна пульсова хвиля. Частота циклів у стані спокою – 60-80 за хв, кінь – 25-42, собака – 80-120, під час максимального фізичного навантаження – до 180-200. ♦ Унікальність міокарда в тому, що лише він з частотою 60-120 циклів за хвилину протягом всього життя людини здатен відновлювати свій енергетичний рівень до попереднього в час того короткого проміжку, який приходиться на його розслаблення. Посмуговані м’язи, які діють у цьому ж режимі, піддаються незворотному пошкодженню за декілька годин. Проте, якщо розглянути схему серцевого циклу, то видно, що пауза передсердь і шлуночків (період повного розслаблення) займає значну частину кожного циклу. Міокард більше відпочиває, ніж працює. За тривалості циклу 0,8с, загальна пауза, тобто одночасна діастола передсердь і шлуночків складає 0,37 с (майже 50%). Під час роботи серця виникають механічні явища – серцевий поштовх і звукові явища – серцеві тони. 3. Зовнішня оболонка – епікард – зволожена серозна оболонка, яка полегшує скорочення серця.
1. Пульсуючі судини – кільчасті черв’яки. 2. Трубкоподібні серця – членистоногі: підвішені на крилоподібних м’язах, скорочення яких розтягують серце і викликають активне засмоктування крові в його порожнину. 3. Камерне серце – молюски і хребетні, може бути дво-, три- і чотирикамерне серце.
Всі теплообмінники залежно від способу передачі тепла поділяють на такі групи 1) Поверхневі теплообмінники – перенесення тепла між теплоносіями відбувається через стінку, яка їх розділює; 2) Теплообмінники змішування – тепло від одного середовища до іншого передається під час їхнього безпосереднього контакту. 3) Регенеративні теплообмінники, в яких теплообмін теплоносіїв проходить за рахунок їх почергового контактування з твердими тілами – насадками, що заповнюють апарат. Найбільш широко у промисловості використовують поверхневі теплообмінники. Вибір матеріалу для виготовлення апаратів для теплообміну зумовлений його корозійною стійкістю, теплопровідністю, та особливостями експлуатації. Найчастіше застосовують для цього вуглецеві і леговані сталі, мідь, титан, графіт, тефлон тощо. Конструкція апарату повинна відповідати певним вимогам: простота і зручність монтажу та ремонту, забезпечення меншої забрудненості поверхонь теплообміну, доступність для огляду і ремонту.
Читайте також:
|
||||||||
|