Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Типова структура та склад ІС

Практично всі різновиди ІС незалежно від сфери їх застосування мають типову структуру та склад (рис. 1.3).


Рис. 1.3. Типова структура ІС

Усі ІС містять такі функціональні компоненти, як компоненти системи оброблення даних та організаційні компоненти. Функціональні компоненти – це система функцій управління, комплекс взаємопов'язаних у часі та просторі робіт щодо управління для досягнення поставлених перед підприємством цілей. Підсистеми, що забезпечують роботу економічних ІС, є спільними для всієї економічної ІС незалежно від конкретних функціональних підсистем, у яких застосовуються ті або інші види забезпечення. Довільна економічна ІС має відповідну структуру, тобто містить такі підсистеми:

· організаційного забезпечення;

· правового забезпечення;

· математичного забезпечення;

· програмного забезпечення;

· інформаційного забезпечення;

· лінгвістичного забезпечення;

· ергономічного забезпечення;

· технологічного забезпечення.

Організаційне забезпечення.Організаційне забезпечення є однією з най­важливіших підсистем економічних ІС, від якого залежить успішне реа­лізування цілей і функцій системи. У складі організаційного забезпечення можна відзначити чотири групи компонент.

Перша група містить найважливіші методичні матеріали, які регламентують процес створення і функціонування системи:

· загальногалузеві методичні матеріали зі створення економічних ІС;

· типові проектні рішення;

· методичні матеріали з організації і проведення передпроектного об­стеження на підприємстві;

· методичні матеріали з питань створення і впровадження проектної документації.

Другим компонентом у структурі організаційного забезпечення економічних ІС є сукупність засобів, необхідних для ефективного проектування і функціонування економічної інформаційної системи (комплекси задач керу­вання, включаючи типові пакети прикладних програм, типові структури керу­вання підприємством, уніфіковані системи документів, загальносистемні і галузеві класифікатори тощо).

Третім компонентом підсистеми організаційного забезпечення є технічна документація, яку одержують у процесі обстеження, проектування і впро­­вадження системи: техніко-економічне обґрунтування, технічне завдан­ня; технічний і робочий проекти та документи, що оформляють поетапне введення системи в експлуатацію.

Четвертим компонентом підсистеми організаційного забезпечення є організаційно-штатна структура проекту.

Правове забезпечення.Правове забезпечення призначене для регламентування процесу створення й експлуатування економічної інформаційної системи, що включає сукупність юридичних документів з констатацією рег­ла­ментних відносин з формування, збереження, оброблення проміжної і результуючої інформації системи. До правових документів, що діють на етапі створення системи, належать угода між розробником і замовником та доку­мен­ти, що регламентують відносини між учасниками процесу створення сис­теми. На етапі впровадження створюють такі правові документи: характеристика статусу створюваної системи; правові повноваження підрозділів економічної ІС; правові повноваження окремих видів процесів оброблення інформації; правові відносини користувачів у застосуванні технічних засобів.

Технічне забезпечення.Технічне забезпечення – це комплекс технічних засобів, призначених для оброблення даних у економічній інформаційній системі. До технічного забезпечення відносяться програмно-апаратні засоби, що здійснюють оброблення економічної інформації, засоби збирання і реєс­трування інформації, засоби передавання даних каналами зв'язку, засоби на­ко­пичення і збереження даних, допоміжне устаткування і організаційна техніка.

Математичне забезпечення. Математичне забезпечення – це сукупність математичних моделей і алгоритмів для розв’язання задач, а також комплекс засобів і методів для побудови економіко-математичної моделі задач управління. До складу математичного забезпечення входять: засоби моделювання типових задач управління, методи багатокритеріального опти­мізу­вання, математичної статистики, теорії масового обслуговування тощо); технічна документація (опис задач та алгоритми їх розв'язання, математичні моделі); методи вибору математичного забезпечення (методи визначення типів задач, методи оцінювання обчислювальної складності алгоритмів, методи оцінювання вірогідності результатів).

Програмне забезпечення.Програмне забезпечення – це сукупність програм та настанов щодо їх застосування. Програмне забезпечення поділя­ється на два комплекси: системне (операційні системи, операційні оболонки, компілятори, інтерпретатори, програмні середовища для розроблення прик­ладних програм, системи управління базами даних, мережеві програми) і спе­ціальне (сукупність прикладних програм, розроблених для конкретних задач у рамках функціональних підсистем).

Інформаційне забезпечення.Інформаційне забезпечення – це сукупність методів класифікування і кодування техніко-економічної інформації, документообігу та інформаційної бази. Інформаційне забезпечення містить два комплекси: комплекс інформаційного забезпечення, який пов'язаний з попереднім обробленням інформаційної бази і комплекс інформаційного забез­печення для безпосереднього оброблення інформаційної бази. Цент­раль­ним компонентом інформаційного забезпечення є база даних через яку здійснюється обмін інформацією між різними задачами. База даних за без­печує інтегроване використання різних інформаційних об'єктів у функціональних підсистемах.

Лінгвістичне забезпечення.Лінгвістичне забезпечення містить сукупність науково-технічних термінів та інших мовних засобів, які використовуються в інформаційній системі, а також правил формалізування природної мови (приміром, методи стискання і розкриття текстової інформації), що призначені для підвищення ефективності оброблення інформації та полег­шу­ють спілкування людини з економічною ІС. Мовні засоби лінгвістичного забез­печення поділяються на дві групи: традиційні мови (природні, мате­матичні, алгоритмічні мови, мови моделювання) і мови, призначені для діалогу з обчислювальними системами (інформаційно-пошукові системи, СУБД, операційні середовища).

Технологічне забезпечення.Технологічне забезпечення економічних ІС поділяється на підсистеми за технологічними етапами оброблення різних видів інформації:

· первинної і результуючої інформації (етапи технологічного процесу накопичення, передавання, збереження, оброблення первинної інформації, одержання результуючої інформації);

· організаційно-розпорядчі документи (етапи одержання початкової доку­ментації, передавання на виконання, етапи формування і збереження справ, складання і тиражування внутрішніх документів і звітів);

· технологічної документації і креслень (етапи введення у систему й актуалізування шаблонів виробів, введення вхідних даних і формування проектної документації для нових видів виробів, друк креслень, актуалізування банку стандартів, технічних умов, нормативних даних, технологічної документації для нових видів виробів);

· база даних і база знань (етапи формування БД і БЗ, введення й оброблення запитів на пошук рішення, отримання варіанту рішення і пояснення до нього);

· науково-технічної інформації, стандартів і технічних умов, правових документів і справ (етапи формування пошукових образів документів, формування інформаційного фонду, ведення тезауруса ключових слів і їхніх кодів, кодування запиту на пошук, виконання пошуку і отримання документа або адреси збереження документа).


Читайте також:

  1. D-петля, що складається з 8–12 залишків, декілька з яких – дигідроуридинові.
  2. I. При підготовці до переговорів визначите склад делегації і її керівника.
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  5. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  6. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  7. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  8. VІ. План та організаційна структура заняття
  9. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  10. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  11. Автомобільний пасажирський транспорт – важлива складова єдиної транспортної системи держави
  12. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики




Переглядів: 2110

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інформаційні системи як складові системи управління | Корпоративні інформаційні системи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.