Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Корпоративні інформаційні системи

Корпоративна інформаційна система (КІС) – це інформаційна система, яка підтримує функції управління на підприємстві (у корпорації) і постачає інформацію для підтримки прийняття управлінських рішень. У ній реалізо­вана управлінська ідеологія, яка об'єднує бізнес-стратегію підприємства і прогресивні інформаційні технології.

Сучасним КІС притаманні такі основні характеристики.

Масштабованість. Це одна із важливих характеристик інформаційних систем такого класу, враховуючи масштаби діяльності корпорації. Масштабо­ва­на ІС повинна функціонувати на програмно-апаратній платформі (сервери, ОС, системи телекомунікації, СУБД), яка надає можливість нарощування і конфігурування нових потужностей. Оскільки варіантів конфігурування базо­вого устаткування і програмного забезпечення може бути багато, тому КІС має бути мультиплатформною.

Мультиплатформне забезпечення. У КІС виникає потреба в тому, щоб прикладна програма працювала на кількох платформах. При цьому мають бути забезпечені: однакові інтерфейс і логіка роботи на всіх платформах, маючи на увазі подібність схем екрана, елементів меню і діалогової інформації, що надається користувачеві різними платформами; інтегрованість з користувацьким операційним середовищем; однакова поведінка на різних операційних платформах; узгоджена підтримка незалежно від платформи тощо. Реалізувати прикладну програму одночасно у кількох середовищах нелегко. Тому, з'явилися інтегровані програмні середовища (framewors), які значно полегшують перенесення прикладних програм між різними середо­вищами. До них належать Windows Open Systems Architecture (WOSA); загальне відкрите програмне середовище UNIX COSE і Арр Ware Foundation тощо.

Робота в неоднорідному обчислювальному середовищі. Важливою перевагою КІС є можливість роботи у КМ, до яких входять робочі станції (WS), що працюють під управлінням різних операційних систем або побудовані на різних обчислювальних платформах. При цьому має бути забезпечена взаємодія всіх робочих обчислювальних платформ і операційних систем, які використовуються.

Розподілені обчислення. Це один із видів роботи в клієнт-серверній архітектурі, коли дані або запити вислані з клієнтських WS розподіляються поміж кількома WS, наприклад між кількома серверами, що збільшує пропускну спроможність для користувача і дає можливість багатозадачної роботи. Це сприяє максимальному використанню обчислювальних ресурсів, зниженню витрат і підвищенню ефективності системи. Забезпечення розпо­діленої роботи і віддаденого доступу до документів – це обов'язкова вимога до ІС корпоративного рівня. Останніми роками невід'ємною складовою час­тиною цієї вимоги стала підтримка роботи в архітектурі Internet/Intranet.

КІС надає користувачеві можливість розв’язання таких глобальних задач:

· зробити прозорим для керівництва корпорацією використання вкладених у бізнес фінансових ресурсів;

· надати повну інформацію для оцінювання економічної доцільності стратегічного планування;

· професійно керувати витратами, наочно і своєчасно показувати за раху­нок чого можна мінімізувати витрати;

· реалізувати оперативне управління підприємством згідно з обраними ключовими показниками (собівартість продукції, структура витрат, рівень прибутковості тощо);

· забезпечити гарантовану прибутковість підприємства за рахунок опти­мізування і прискорення ряду процесів (термінів виконання нових замовлень, перерозподілу ресурсів тощо).

Повноцінна КІС повинна забезпечити інформаційну прозорість підприємства, формувати єдиний інформаційний простір, який об'єднує інформа­ційні потоки, що йдуть від виробництва з даними фінансово-господарських служб і подавати необхідну інформацію для всіх рівнів управління підприємством.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. VI. Філогенез нервової системи
  9. Автокореляційна характеристика системи
  10. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  12. Автоматизовані форми та системи обліку.




Переглядів: 1101

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Типова структура та склад ІС | Види корпоративних інформаційних систем

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.