Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Загальні відомості про CASE

Інструментальні засоби концептуального проектування

 

 

У сучасних інформаційних технологіях важливе місце відводиться інструментальним засобам і середах розробки АС, зокрема, систем розробки і супроводу їх ПЗ. Ці технології і середовища утворюють системи, звані CASE-системами. Використовується двояке тлумачення абревіатури CASE, відповідне двома напрямками використання CASE-систем. Перше з них - Computer Aided System Engineering - підкреслює спрямованість на підтримку концептуального проектування складних систем, переважно слабкоструктурованих. Далі CASE-системи цього напрямку будемо називати системами CASE для концептуального проектування. Другий напрямок було розглянуто вище, його назву Computer Aided Software Engineering перекладається, як автоматизоване проектування програмного забезпечення, відповідні CASE-системи називають інструментальними CASE або інструментальними середовищами розробки ПЗ (одне з близьких до цього назв - RAD - Rapid Application Development).Серед систем CASE для концептуального проектування розрізняють системи функціонального, інформаційного або поведінкового проектування. Найбільш відомою методикою функціонального проектування складних систем є методика SADT (Structured Analysis and Design Technique), запропонована в 1973 р. Р. Россом і згодом стала основою міжнародного стандарту IDEF0 (Integrated DEFinition 0).

Системи інформаційного проектування реалізують методики інфологічне проектування БД. Широко використовуються мова та методика створення інформаційних моделей додатків, закріплені в міжнародному стандарті IDEF1X. Крім того, розвинені комерційні СУБД, як правило, мають у своєму складі сукупність CASE-засобів проектування додатків.
Основні положення стандартів IDEF0 і IDEF1X використані також при створенні комплексу стандартів ISO 10303, що лежать в основі технології STEP для представлення в комп'ютерних середовищах інформації, що відноситься до проектування і виробництва у промисловості.Поведінкове моделювання складних систем використовують для визначення динаміки функціонування складних систем. У його основі лежать моделі і методи імітаційного моделювання систем масового обслуговування, мережі Петрі, можливе застосування кінцево-автоматних моделей, що описують поведінку системи, як послідовності зміни станів. Застосування інструментальних CASE-систем веде до скорочення витрат на розробку програмного забезпечення за рахунок зменшення числа ітерацій і числа помилок, до поліпшення якості продукту за рахунок кращого взаєморозуміння розробника і замовника, до полегшення супроводу готового ПЗ.Серед інструментальних CASE-систем розрізняють інтегровані комплекси інструментальних засобів для автоматизації всіх етапів життєвого циклу ПЗ (такі системи називають Workbench) і спеціалізовані інструментальні засоби для виконання окремих функцій (Tools). Засоби CASE для проектування ПЗ за своїм функціональним призначенням належать до однієї з наступних груп:

1) засоби програмування;

2) засоби управління програмним проектом;

3) засоби верифікації (аналізу) програм;

4) засоби документування.

До першої групи належать компілятори з алгоритмічних мов; побудовники діаграм потоків даних; планувальники для побудови високорівневих специфікацій і планів ПЗ (можливо на основі баз знань, реалізованих в експертних системах); інтерпретатори мов специфікації і мов четвертого покоління; прототайпер для розробки зовнішніх інтерфейсів - екранів , форм вихідних документів, сценаріїв діалогу; генератори програм певних класів (наприклад, конвертори заданих мов, драйвери пристроїв програмного керування, постпроцесори); крос-засоби; відладчики програм. При цьому під мовами специфікацій розуміють засоби укрупненого опису розроблюваних алгоритмів і програм, до мов 4GL відносять мови для компіляції програм з набору готових модулів, що реалізують типові функції досить загальних додатків (найчастіше це функції техніко-економічних систем).

Далі викладається технологія структурного аналізу у варіанті, що базується на добре відомих фахівцям методологіях, що дозволяють аналізувати процеси (у тому числі і процеси бізнесу) з трьох ключових точок зору одночасно — IDEF0 (Integration Definition for Function Modeling), IDEF3 (діаграми потоків робіт) і DFD (Data Flow Diagram):

• IDEF0-технологія структурного аналізу і проектування. Це мова моделювання, запропонована більше 25 років тому Д. Россом, (SoftTech, Inc.) що називався в початковому вигляді SADT (Structured Analysis and Design Technique). Згідно цієї технології аналізований процес представляється у вигляді сукупності великої кількості взаємозв'язаних дій, робіт (Activities), які взаємодіють між собою на основі певних правил (Control), з урахуванням споживаних інформаційних, людських і виробничих ресурсів (Mechanism), що мають чітко певний вхід (Input) і не менш чітко певний вихід (Output);

• IDЕFЗ - технологія збору даних, необхідних для проведення структурного аналізу системи, що доповнює технологію IDEF0. За допомогою цієї технології ми маємо можливість уточнити картину процесу, привертаючи увагу аналітика до черговості виконання функцій і процесів бізнесу в цілому. Логіка цієї технології дозволяє будувати і аналізувати альтернативні сценарії розвитку процесів бізнесу, що вивчаються (моделі типу "Що — якщо"?);

• DFD (Data Flow Diagram) — структурний аналіз потоків даних. Діаграми DFD дозволяють описати процес обміну інформацією між елементами системи, що вивчається. DFD відображає джерела і адресати даних, ідентифікує процеси і групи даних, що зв'язують в потоки одну функцію з іншою, а також, що важливо, визначає накопичувачі (сховища) даних, які використовуються у досліджуваному процесі.

Згадані методології мають могутню комп'ютерну підтримку у вигляді інтегрованого програмного пакету BPWin 4.0, що перетворює сукупність згаданих методологій на єдиний інструментальний метод структурного системного аналізу, застосовний практично до будь-яких видів «активності» людини (рис 2.1) [7].

 

 
PowerBuilder C++ Java
BPwin
IDEF0, IDEF3, DFD
Paradigm Plus UML
Rational Rose
Model Mart
ERwin IDEF1X
ERwin Translation Wizard
PowerBuilder Visual Basic Delphi
СУБД

Рис. 2.1.Загальна схема взаємодії інструментальних засобів BPWin&ERWin technology і Rational Software


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Біографічні відомості
  7. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  8. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  9. Види правосвідомості
  10. Вимір дохідності та загальні підходи до оцінки ефективності управління інвестиційним портфелем.
  11. ВИМОГИ ДО ОБ'ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ГАРАЖІВ Загальні вимоги
  12. Виникнення і розвиток свідомості у людини.




Переглядів: 817

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підходи до створення ІУС | Моделі IDEF0

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.