Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Моделі IDEF0

Методологія функціонального моделювання IDEF0

Методологія функціонального моделювання IDEF0 — це технологія опису системи в цілому як великої кількості взаємозалежних дій, або функцій. Важливо відзначити функціональну спрямованість IDEF0 — функції системи досліджуються незалежно від об'єктів, які забезпечують їх виконання. "Функціональна" точка зору дозволяє чітко відокремити аспекти призначення системи від аспектів її фізичної реалізації.

Примітка. Представлений нижче матеріал стосовно методологій IDEF0, IDEF3 і DFD перероблено на основі джерела [10].

На рис. 2.1 приведений приклад типової діаграми IDEF0.

Рис. 2.1. Приклад діаграми IDEF0

Найчастіше IDEF0 застосовується як технологія дослідження і проектування систем на логічному рівні. З цієї причини він як правило, використовується на ранніх етапах розробки проекту, до IDEF3 моделювання для збору даних і моделювання процесу "як є". Результати IDEF0 аналізу можуть застосовуватися при проведенні проектування з використанням моделей IDEF3 і діаграм потоків даних.

IDEF0 поєднує в собі невелику за об'ємом графічну нотацію (вона містить тільки два позначення: блоки і стрілки) із конкретними і чітко певними рекомендаціями, в сукупності призначеними для побудови якісної і зрозумілої моделі системи.

Методологія IDEF0 в деякій мірі нагадує рекомендації, які існують в справі книговидавця, часто набір надрукованих моделей IDEF0 організовується в брошуру (звану в термінах IDEF0 комплект), що має зміст, глосарій та інші елементи, характерні для закінченої книги.

Перший крок при побудові моделі IDEF0 полягає у визначенні призначення моделі — набору питань, на які повинна відповідати модель. Набір питань можна порівняти з передмовою, в якій розкривається призначення книги.

Межі моделювання призначені для позначення ширини обхвату наочної області і глибини деталізації та є логічним продовженням вже певного призначення моделі. Як читач, так і безпосередньо її автор повинні розуміти ступінь детальності відповідей на поставлені в призначенні моделі питання.

Наступним кроком указується передбачувана цільова аудиторія, для потреб якої створюється модель. Часто від вибору цільової аудиторії залежить рівень деталізації, з яким повинна створюватися модель. Перед побудовою моделі необхідно мати уявлення про те, які відомості про предмет моделювання вже відомі, які додаткові матеріали і (або) технічна документація для розуміння моделі може бути необхідні цільовою аудиторії, які мова і стиль викладу є найбільш відповідними.

Під точкою зору розуміється перспектива, з якою спостерігалася система при побудові моделі. Точка зору вибирається таким чином, щоб врахувати вже позначені межі моделювання і призначення моделі. Вибрана точка зору залишається незмінною для всіх елементів моделі. Через необхідність можуть бути створені інші моделі, що відображають систему з інших точок зору. Ось декілька прикладів точок зору при побудові моделей: клієнт, постачальник, власник, редактор.


Читайте також:

  1. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  2. Аналіз економічноїї політики за допомогою моделі Мандела-Флемінга. Випадки вільного та фіксованого валютного курсів.
  3. Аналітичний підбір математичної моделі.
  4. Бізнес-моделювання в системі управління розвитком підприємства. Поняття та етапи формування бізнес-моделі
  5. Вибір підходу до процесу соціальної роботи зале­жить від теоретичної моделі, якої дотримуються соці­альні працівники, обраної стратегії втручання і методу соціальної роботи.
  6. Види світогляду: міфологічний, релігійний та філософський (натуралістична, об’єктивно-ідеалістична, субєктивно-ідеалістичні і матеріалістичні моделі).
  7. Використання моделі Хікса – Хансена для оцінки відносної ефективності бюджетно-податкової і кредитно-грошової політики
  8. Виникнення суб'єктивних прав і юридичних обов'язків — перехід від загальних приписів правових норм до конкретної моделі поведінки конкретних господарюючих суб'єктів.
  9. Відповідність рівнів стека TCP/IP семирівневої моделі ISO/OSI
  10. Графічні і графоаналітичні моделі
  11. Графічні та матричні моделі.
  12. Деякі варіанти моделі Рамсея




Переглядів: 1669

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні відомості про CASE | Межі і зв'язки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.