Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Повне товариство. Командитне товариство

Відповідно до ст. 66 Закону Украйни «Про господарські това­риства» повним називається товариство, всі учасники якого за­ймаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солі­дарну відповідальність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном.

Ведення справ повного товариства здійснюється за загальною згодою всіх учасників усіма учасниками, одним чи кількома з них, які виступають від імені товариства. В останньому випадку обсяг повноважень учасників визначається дорученням, яке повинно бути підписано рештою учасників товариства. Учасники, яким було доручено ведення справ повного товариства, зобов'язані надава­ти решті учасників на їх вимогу повну інформацію про дії, що виконуються від Імені та в інтересах товариства.

Особливе значення в повному товаристві надається чіткому вирішенню відносин майнового характеру. Так, установчий договір про повне товариство, крім загальних для господарських умов, повинен визначати розмір частки кожного з учасників, розмір, склад і порядок внесення внесків, форму їхньої участі в справах товариства.

Передача учасником повного товариства своєї частки іншим учасникам цього товариства або третім особам може бути здійс­нена лише за згодою всіх учасників. З передачею частки третій особі здійснюється одночасний перехід усієї сукупності прав і обов'язків, що належали учасникові, який вибув із товариства.

Командитним товариством є господарське товариство, в яко­му один або декілька учасників (повні учасники) здійснюють від імені товариства підприємницьку діяльність і несуть за його зо­бов'язаннями додаткову солідарну відповідальність усім своїм майном, на яке за законом може бути звернено стягнення, а ре­шта беруть участь в дальності товариства лише своїми вкладами (вкладники).

Управляють справами командитного товариства лише учасни­ки із повною відповідальністю.

Якщо в командитному товаристві беруть участь два або біль­ше учасників з повною відповідальністю, вони несуть солідарну відповідальність за боргами товариства.

Учасниками повного товариства, повними учасниками коман­дитного товариства можуть бути лише особи, зареєстровані як суб'єкти підприємництва.

Створюється командитне товариство на основі укладання засно­вницького договору, що підписується усіма повними учасниками. У цьому договорі, крім загальних умов для господарських това­риств, відображається розмір часток кожного з учасників з повною відповідальністю, розмір, склад і порядок внесення ними внесків, форма їх участі в справах товариства. В установчому договорі щодо учасників командитного товариства вказується тільки сукупний розмір їх внесків у майно товариства, а також розмір, склад і по­рядок їх внесення.

Вкладники беруть певну участь у діяльності товариства, напри­клад, вони можуть виконувати дорадчі функції в управлінні, здій­снювати контроль, представництво на підставі отриманого дору­чення, виконувати інші дії. Варто зазначити, що право діяти від імені товариства вони мають тільки в межах отриманого доручення. Вкладники можуть вимагати першочергового повернення внеску (у порівнянні з учасниками з повною відповідальністю) у випад­ку ліквідації товариства, ознайомлюватися з річним звітом і балан­сом, а також перевіряти правильність їх складання.

Командитне товариство в процесі своєї діяльності може бути реорганізоване або ліквідоване. При цьому, крім загальних основ припинення діяльності господарських товариств, командитне то­вариство припиняє діяльність також у випадку вибуття всіх уча­сників з повною відповідальністю.

При вибутті усіх вкладників учасники з повною відповідальні­стю мають право замість ліквідації товариства перетворити його в повне товариство. У цьому випадку необхідно внести відповідні зміни в установчий договір і державний реєстр.


Читайте також:

  1. I. Доповнення до параграфу про точкову оцінку параметрів розподілу
  2. Акціонерне товариство, як форма організацій бізнесу. Акції, їх суть і види.
  3. Акціонерний капітал і акціонерне товариство.
  4. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  5. Важливо також правильно обрати: цінні папери яких підприємств, якого виду і в якій кількості слід купувати для поповнення своїх активів. Зупинимося на цьому більш детально.
  6. Викладені письмово і підписані експертом роз'яснення і доповнення висновку приєднуються до справи.
  7. Вказівки по заповненню наряду-допуску
  8. Газонаповнені кабелі
  9. Декрет КМУ «Про державне мито» від 21.01.93 р. № 7-93 зі змінами і доповненнями 3. Порядок сплати держмита
  10. Дозволяється заповнення розрахункового документа від руки (кульковою ручкою, чорнилом темного кольору).
  11. Доповнення до основної організаційної структури
  12. Доповнення і зміни (8).




Переглядів: 1175

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правовий статус товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю | Робота зі схемою документа

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.