Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правове становище громадян України за кордоном.

Кожен громадянин України має право вільного виїзду за межі України, крім випадків, передбачених законодавством, і в'їзду на її територію. Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну.

Порядок виїзду громадян України за кордон і повернення в Україну врегульований Конституцією України, а більш де­тально — Законом України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» від 21 січня 1994 р.

Документами, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами, є:

а) паспорт громадянина України для виїзду за кордон (громадяни України мають право отримати даний документ по досягненні 18 років; а громадяни України, які постійно проживають за кордоном, — у 16 років);

б) проїзний документ дитини (у разі потреби самостійно­го виїзду неповнолітнього за кордон);

в) дипломатичний паспорт;

г) службовий паспорт;

ґ) посвідчення особи моряка.

У передбачених міжнародними договорами України випадках для виїзду за кордон можуть використовуватися й інші документи (наприклад, національний паспорт гро­мадянина України). У разі втрати громадянином України зазначених документів йому дипломатичними представ­ництвами чи консульськими установами України за кордо­ном видається посвідчення особи на повернення в Україну.

Правовий статус громадян України за кордоном визна­чається насамперед законодавством держави їх перебуван­ня, а також нормами міжнародних угод, міжнародними зви­чаями та загальними принципами міжнародного права. Разом з тим, громадяни України за кордоном користують­ся захистом з боку України у різних сферах діяльності. Згідно з ч. З ст. 25 Конституції України, наша держава га­рантує піклування та захист своїм громадянам, які перебу­вають за її межами. Даний принцип відображений і в Кон­сульському статуті України, затвердженому Указом Прези­дента України «Про Консульський статут України» від 2 квітня 1994 р., згідно з яким захист громадян України, що перебувають за кордоном, здійснюється через консульські установи.

Територія зарубіжної держави поділяється на кон­сульські округи, в кожному з яких діє відповідна консульсь­ка установа. Консульський статут України закріплює обо­в'язок консула вживати заходів для того, щоб громадяни України користувалися в повному обсязі всіма правами, наданими їм законодавством держави перебування і міжна­родними договорами, учасниками яких є Україна і держа­ва перебування, а також міжнародними звичаями.

Для виконання цього обов'язку консул веде облік грома­дян України, які постійно проживають або тимчасово пере­бувають у його консульському окрузі (ст. 22 Консульського статуту України); інформує громадян України, які тимча­сово перебувають в його окрузі, про законодавство держави перебування, а також про місцеві звичаї (ст. 25); має право без окремого доручення представляти в установах держави перебування громадян України, якщо вони є відсутніми і не доручили ведення справ якійсь особі або не можуть захи­щати свої інтереси з інших причин, доки особи, яких пред­ставляють, не призначать своїх уповноважених або не візьмуть на себе захист своїх прав та інтересів (ст. 26).

Громадяни України можуть звертатися за захистом по­рушених прав до компетентних органів держави перебуван­ня. Будь-яке обмеження цивільних прав громадян України за кордоном вважається дискримінаційним і є недопусти­мим. Проте залишається можливим застосування до грома­дян України реторсії з боку держави перебування.

 


Читайте також:

  1. А/. Верховна Рада України.
  2. Або продукція підприємств, що знаходяться за кордоном.
  3. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  4. Аграрні закони України
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  8. Адміністративно-правове регулювання проходження державної служби
  9. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ
  10. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ СПОРТУ
  11. Адміністративно-правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
  12. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України




Переглядів: 1575

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стаття 20. Визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою | Поняття та види юридичних осіб.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.282 сек.