Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття та види юридичних осіб.

Існує кілька теорії юридичних осіб.

— Теорія фікції ( Савін’ї). Вона полягає в тому, що волею може володіти лише людина, тому юридична особа існує тільки як абстрактне поняття, втілене законодавцем у суб’єкт права.

— Теорія персоніфікованої цілі ( Беккера). Заперечуючи існування реального суб’єкта – юридичної особи, ця теорія визначає, що остання має за мету управління майном, тобто сама юридична особа виступає як персоніфікована ціль.

— Органічна теорія ( Гірке) – визнає реальне існування юридичної особи, причому її прихильники ототожнюють юридичну особу з людською особистістю, розуміючи її як певну союзну особистість, соціальний організм, відмінний від суми осіб, які беруть участь у союзі.

— Реалістична теорія ( Саллейля), визначивши реалістичність існування юридичної особи як суб’єкта права, відійшла від біологізації юридичної особи як суми індивідів.

— Теорія колективу ( Венедиктова А.В.) полягає в тому, що державна юридична особа – це організований державою колектив робітників і службовців на чолі з керівником, на якого держава поклала виконання певних державних завдань і надала для здійснення цих завдань частину фонду державного майна.

Законодавство багатьох країн містить також різні підходи до цієї категорії. Так у Великій Британії: „Юридична особа — це утворення типу корпорації, що визнається як таке, що має законну особовість (legal personality), тобто здатне мати законні права і обов’язки. Зазначене поняття вживається як протилежне людській особі, яку називають “природною особою”.

У Цивільному кодексі Чилі так сформульовано це поняття: „Юридичної особою є особа фіктивна, здатна здійснювати права, нести цивільні обов'язки і вступати у правові та неправові відносини.”

Українське законодавство в ст. 80 ЦК зазначає, що «Юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановле­ному законом порядку.”

Як і в українському законодавстві (ч. 2 ст. 81 Цивільно­го кодексу України), за підставами виникнення виокремлю­ються юридичні особи публічного права та юридичні особи приватного права.

Якщо підставою створення юридичної особи публічного права є публічно-правовий акт (закон чи адміністративно-правовий акт), то для юридичної особи при­ватного права такою підставою є акт приватноправового характеру. Переважну кількість юридичних осіб приватного права становлять суб'єкти господарювання, які можна поділити на одноосібні та колективні. Найбільш поширені колективні суб'єкти, об'єднан­ня підприємців, що в Україні (ч. 1 ст. 81 ЦК України) та інших європейських державах поділяють на «об'єднання осіб» та «об'єднання капіталів».

 

 


Читайте також:

  1. I спосіб.
  2. II. Поняття соціального процесу.
  3. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  4. А/. Поняття про судовий процес.
  5. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  6. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  7. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  8. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
  9. Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів
  10. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
  11. Аудиторські докази: поняття та процедури отримання
  12. Базове поняття земле оціночної діяльності.




Переглядів: 744

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правове становище громадян України за кордоном. | Теорії національності юридичної особи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.