Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Довголіття і термін використання тварин.

Материнські якості оцінюють за їх молочністю

У корів м’ясного напряму продуктивності молочність визначають за живою масою їх телят у 6 місяців. У свиней – за вагою помету у віці 1 місяць. Великого значення надають кількості діючих сосків.

3. Крупність тварин визначають їх вагою і розвитком скелету, про який судять за висотою в холці, обхвату грудей і косою довжиною тулуба.

4. Скороспілість – це швидкість дозрівання тварин. К.Б. Свєчин визначає скороспілість як здатність організму за короткий термін досягати такого високого ступеня розвитку, який дає можливість більш ранньої експлуатації тварин для продукції та відтворення.

У великих тварин тривалість життя як правило довша ніж у дрібних, хоча є винятки.

Тривалість життя с.-г. тварин зумовлене не лише спадковими і конституційними факторами, а й характером їх використання.

Раннє вибракування тварин гірше виправдовує витрати на їх вирощування, підвищуючи тим самим собівартість продукції, знижується можливість використання оцінки племінних тварин за якістю нащадків.

Але і надто пізнє вибракування може нанести господарству значної шкоди. Тому до старості слід залишати лише найбільш продуктивних тварин, вартість нащадків яких виправдовує затрати на збитки в результати зниження їх продуктивності.

Загальні принципи оцінки тварин за їх продуктивністю.

Оцінка тварин за їх продуктивністю проводиться на основі її обліку за умови забезпечення відповідного контролю. При цьому враховують як кількісну так і якісну сторони ознак, за якими продуктивність визначається.

Затрати корму на одиницю продукції. За умови однакової якості ознак, за якими визначають продуктивність – вирішальною є кількісна оцінка. Але при різній якості продукції кількість може і не мати першочергової ролі. В цьому випадку перевагу надають тваринам, які забезпечують кращу якість продукції, навіть якщо її менше. Вовну тонкорунних (мериносових) овець неможливо замінити навіть в 10 разів більшою кількістю грубої вовни. Першосортний каракульський смушок неможна навіть порівняти із великою кількістю шкурок ягнят не смушкового напрямку.

Корова що дала 5000 кг з жирністю 6,04 % в племінному відношенні набагато цінніше тих, що дали 6000-7000 кг молока з жирністю 3,4 %.

Молочна продуктивність – це функція молочної залози, розвиток та діяльність якої контролюється центральною нервовою та ендокринною системами. Розвиток молочної залози, пов'язаний з вагітністю і продукуванням молока і настає після пологів.

Період протягом якого самки с.-г. тварин продукують молоко, називається лактаційним. Тривалість його залежить від виду тварин.


Читайте також:

 1. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів
 2. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
 3. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
 4. Аналіз використання капіталу.
 5. Аналіз використання матеріальних ресурсів
 6. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
 7. Аналіз використання обладнання.
 8. Аналіз використання прибутку та резервів його зростання
 9. Аналіз використання робочого часу на підприємстві
 10. Аналіз використання фонду робочого часу.
 11. Аналіз ефективності використання каналів розподілу
 12. Аналіз ефективності використання оборотних активів
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Продуктивність с.-г. тварин, фактори, що зумовлюють продуктивність | Фактори, що впливають на молочну продуктивність тварин

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.