Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технічні заходи

Технічні заходи є основним етапом робіт з технічного захисту ІзОД і полягають у забез­пе­чен­ні ОТЗ та ДТЗ прист­роями ТЗІ.

Під час вибору, встановлення, заміни технічних за­со­бів слід керуватися паспортами, технічними описами, нас­та­новами з експлуатації, рекомендаціями з встанов­лен­ня, монтування та експлуатації, які додаються до цих засобів.

ОТЗ повинні розміщуватися якомога ближче до цент­ру будинку або в напрямку найбільшої частини контрольо­ваної території. Складові елементи ОТЗ доцільно встанов­лю­вати в одному приміщенні або у суміжних.

Якщо відзначені вимоги неможливо виконати, необ­хідно вжити додат­кових заходів ЗІ:

· встановити високочастотні ОТЗ в екрановане примі­щення (камеру);

· встановити в незахищені канали зв`язку, лінії, про­відники і кабелі спеціальні фільтри та пристрої;

· прокласти провідники і кабелі в екранувальних кон­струкціях;

· зменшити довжину ділянок паралельного прокла­ден­­ня кабе­лів і провідників різних систем з провідниками та кабе­ля­ми, якими передається ІзОД;

· виконати технічні заходи щодо захисту ІзОД від ви­току колами заземлення та електроживлення.

До засобів технічного захисту відносяться:

· фільтри-обмежувачі та спеціальні абонентські прис­т­рої захисту для блокування витоку мовної ІзОД через дво­провідні лінії телефонного зв`язку, системи директор­сь­ко­го та диспет­черського зв`язку;

· пристрої захисту абонентських однопрограмних гуч­­­но­­мовців для блокування витоку мовної ІзОД через радіотрансляційні лінії;

· мережеві фільтри для блокування витоку мовної ІзОД колами електроживлення змінного (постійного) струму;

· фільтри захисту лінійні (високочастотні) для вста­новлення в лініях апаратів телеграфного (телекодового) зв`язку;

· генератори лінійного зашумлення;

· генератори просторового зашумлення;

· екрановані камери спеціальної розробки.

Для телефонного зв`язку, не призначеного для пере­силання ІзОД, рекомендується застосовувати апарати віт­чиз­няного виробництва, сумісні з пристроями ЗІ. Те­ле­фон­ні апарати іно­земного виробництва можуть застосо­вува­ти­ся за умови про­ходження спецдосліджень і пози­тив­ного вис­новку компе­тент­них організацій системи ТЗІ про їх су­місність з пристроями захисту.

Вибір методів і способів захисту елементів ОТЗ та ДТЗ, які мають мікрофонний ефект, залежить від величини їх вхід­ного опору на частоті 1 кГц.

Елементи з вхідним опором меншим від 600 Ом (го­ловки гучномовців, електродвигуни вентиляторів, тран­с­фор­матори тощо) рекомендується від’єд­ну­вати від елек­т­ро­живлення усіх провідників або вста­новлювати у розрив кіл пристрої захисту з високим вихід­ним опором для зни­ження до міні­мальної величини інфор­ма­тивної складової струму.

Елементи з високим вхідним опором (електричні дзвінки, телефонні капсулі, електромагнітні реле) рекомен­дується не тільки від’єднувати від кіл живлення, а й зами­кати на низький опір або закорочувати, щоб зменшити електричне поле від цих еле­мен­тів, зумовлене напругою, наведеною під час впливу акустичного поля. При цьому слід врахо­вувати, що обраний спосіб захисту не повинен порушувати працездатність технічного засобу і погіршу­ва­ти його тех­нічні параметри.

Високочастотні автогенератори, підсилювачі (мікро­фонні, приймання, пересилання, гучномовного зв`язку) та інші прист­рої, які містять активні елементи, рекомен­ду­єть­ся від’єднувати від ліній електроживлення у "черговому ре­жимі" або "режимі очікування виклику".

Під’єднання пристроїв захисту слід виконувати без порушення або зміни електричної схеми, ОТЗ і ДТЗ.

Захист ІзОД від витоку кабелями та провідниками реко­мендується здійснювати шляхом:

· застосування екранувальних конструкцій;

· роздільного прокладання кабелів ОТЗ та ДТЗ.

За неможливості виконання вимог щодо рознесення кабелів електроживлення ОТЗ та ДТЗ електроживлення ос­танніх слід здійснювати екранованими кабелями від роз­по­ді­ле­них систем або через мережеві фільтри.

Не допускається утворення петель та контурів ка­бель­­ни­ми лініями. Перехрещення кабельних трас різного призна­чен­ня рекомендується здійснювати під прямим ку­том одна до одної. Електроживлення ОТЗ повинно бути стабі­лізованим за напру­гою та струмом для нормальних умов функці­ону­вання ОТЗ і забезпечення норм захи­ще­ності.

Необхідно передбачити від’єднання електромережі від джерела живлення ОТЗ під час зникнення напруги в мережі, під час відхилення параметрів електроживлення від норм, заданих в ТУ, та під час виникнення нес­прав­ностей у колах електроживлення.

Усі металеві конструкції ОТЗ (шафи, пульти, корпуси розподільних пристроїв та металеві оболонки кабелів) по­винні бути заземлені.

Заземлення ОТЗ слід здійснювати від загального кон­туру заземлення, розміщеного в межах контрольованої те­риторії, з опором заземлення за постійним струмом відпо­відно до вимог стандартів.

Система заземлення повинна бути єдиною для всіх елементів ОТЗ і формуватися за радіальною схемою.

Утворення петель і контурів у системі заземлення не допускається. Екрани кабельних ліній ОТЗ, які виходять за межі контрольованої території, повинні заземлятися в кро­сах від за­галь­ного контуру заземлення в одній точці для виключення мож­ливості утворення петель в екранах та кор­пусах.

У кожному пристрої повинна виконуватися умова без­пе­рервності екрану від входу до виходу. Екрани слід заземляти тільки з одного боку. Екрани кабелів не повинні використовуватися як другий провід сигнального кола або кола живлення.

Екрани кабелів не повинні мати електричного кон­такту з металоконструкціями. Для монтажу слід застосо­ву­вати екрано­вані кабелі з ізоляцією або одягати на екрани ізо­ляційну трубку.

У довгих екранованих лініях (мікрофонних, лінійних, звукопідсилювальних) рекомендується ділити екран на ді­лянки для одержання малих опорів для високочастотних струмів і кожну ділянку заземляти тільки з одного боку.

Результати виконання технічних заходів оформля­ють­ся актом приймання робіт, складеним у довільній фор­мі, підпи­су­ються виконавцем робіт і затверджуються ке­рів­ником підпри­ємства.


Читайте також:

  1. II. Загально-шкільні заходи
  2. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  3. Адміністративно-запобіжні заходи
  4. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
  5. Бар’єри стратегічного планування та заходи щодо їх подолання
  6. Вибухові речовини поділяють на ініціюючі (первинні), бризантні (вторинні) та піротехнічні.
  7. Винищувальні дезінсекційні заходи
  8. Витоки повітря і заходи боротьби з ними
  9. Вплив господарської діяльності на ґрунт. Заходи по його покращенню.
  10. Галузеві стандарти, технічні умови та технологічні інструкції на напівфабрикати і кулінарні вироби
  11. Гарантії законності - умови суспільного життя і заходи, що приймаються державою для забезпечення режиму законності і стабільного правопорядку.
  12. Гідродинамічні аварії. Методика оцінки інженерного cтану при них і заходи захисту населення та території




Переглядів: 647

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підготовчі технічні заходи | Вимоги до захисту інформації та організація технічного захисту інформації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.