Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Звітність підрозділів

Для встановлення інформаційного зв'язку між головною компанією і підрозділами використовуються різні форми звітності. Звіти необхідні для того, щоб вище керівництво мало можливість оперативно корегувати плани, ефективно розподі­ляти ресурси між підрозділами, а також винагороджувати пра­цівників за результатами їхньої діяльності. Кожна корпорація обирає для себе прийнятну періодичність звітування, яка є до­статньою для своєчасного прийняття рішень. Поширеними є щотижнева, щомісячна, щоквартальна та щорічна звітність. Звіти складаються як у стандартній формі, коли просто запов­нюються графи, у довільній формі, коли менеджер має можність висловити свою думку з приводу важливих питань, які неможливо зобразити в цифрах.

Як правило, у підрозділах використовують ті самі системи звітності, що й у головній компанії міжнародної корпорації. Це дозволяє швидше обробляти інформацію, яка надходить від різних підрозділів. Крім того, ефективність роботи системи в країні базування певною мірою гарантує ефективність і в інших країнах; для розробки нових систем не треба витрачати додат­кові кошти.

Системи звітності дозволяють оцінити роботу окремого підрозділу і прийняти рішення щодо подальшого розвитку.

Існують певні проблеми звітності,які заважають прийняти об'єктивне рішення:

· наявність чинників, які не контролюються. Результати роботи підрозділу можуть виявитися не достатньо успі­шними через прийняття централізованих рішень, спрямо­ваних на оптимізацію роботи корпорації в цілому. В та­кому випадку даний підрозділ не несе відповідальності за рішення, які він не приймав.

· міра ризикованості. Під час інвестування коштів у підрозділ з підвищеним рівнем ризику корпорація розра­ховує на отримання підвищених прибутків з нього. Най­складнішими є рішення, в яких оцінюється рівень кри­теріїв ефективності для справедливої оцінки роботи таких підрозділів та їхніх керівників.

· порівняння підрозділів. Прийняття рішень щодо оцінки діяльності підрозділів є складним у зв'язку з такими чин­никами: по-перше, різними стандартами бухгалтерського обліку в різних країнах; по-друге, підрозділи діють в різних умовах, наприклад, вартість робочої сили, електро­енергії, перевезень, обсяг ринку, платоспроможність насе­лення та інші параметри різні в різних регіонах.

Критеріями оцінки,які дозволяють визначити ефективність діяльності підрозділів, є:

· Сукупність показників. Під час оцінки роботи підрозділу
визначають сукупність показників фінансового та не фінансового характеру. Традиційні фінансові показники: розмір прибутку, рентабельність, обсяг продажів прибу­ток на одиницю продукції - доповнюються не фінансовими, основним з яких є зростання частки ринку. Також відзначається зміна довіри споживачів до компанії та її продукції, позитивний імідж фірми і т.д.

· Бюджет. Кожний підрозділ, що складає бюджет на рік, в якому вказуються планові затрати та основні цілі підроз­ділу. Прийняття рішень про ефективність функціонуван­ня підрозділу здійснюється шляхом порівняння фактич­них показників з плановими.


Читайте також:

  1. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  2. Аналіз, звітність і аудит у сфері праці
  3. Бухгалтерська звітність, її значення, завдання і вимоги
  4. Взаємодія підрозділів при проведенні виїзних планових та позапланових перевірок
  5. ВИРОБНИЧА ПРОГРАМА ТА ЇЇ РЕСУРСНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ. ПЛАНУВАННЯ ВИТРАТ ПІДРОЗДІЛІВ ПІДПРИЄМСТВА.
  6. Відбиває взаємозв'язок їх внутрішніх функціональних підрозділів і модифікується залежно від загальної кількості стратегій даного суб'єкта.
  7. Готує оперативну звітність, складає аналітичні довідки про утво­рення, обслуговування та погашення державного боргу за окре­мими кредиторами та джерелами утворення.
  8. Для структурних підрозділів без власних розрахункових рахунків дана позиція може бути визначена одним з наступних варіантів.
  9. Екологічна звітність міжнародних корпорацій
  10. За різними ознаками статистичну звітність поділяють на окремі види.
  11. Звітність
  12. Звітність




Переглядів: 974

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рівні прийняття рішень у міжнародній корпорації | Теорія організаційного розвитку міжнародних корпорацій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.