Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Насоси інших типів.

1. Мембранний насос;

2. Погружний (занурений) насос;

3. Гвинтовий насос;

4. Пластинчастий насос;

5. Шестерний насос;

6. Газ-ліфтний насос;

7. Струйний насос;

8. Монтеню.

 

Мембранні (діафрагмові) насоси.

 
 


Ці насоси відносяться до поршневих насосів простої дії і застосовуються для перекачування суспензій і хімічно агресивних рідин.

Циліндр 1 і плунжер 2 насоса відокремлені від перекачуваної рідини еластичною перегородкою 3 - діафрагмою (мембраною) із м’якої гуми або спеціальної сталі, внаслідок чого плунжер не стискається з перекачуваною рідиною і не піддається дії хімічно активних середовищ і ерозії. При русі плунжера вверх діафрагма під дією різниці тисків по обидві її сторони прогинається вправо і рідина всмоктується в насос через шаровий клапан 4. При русі плунжера вниз діафрагма прогинається вліво і рідина через нагнітаючий клапан 5 витісняється в напірний трубопровід.

 

Монтежю.

Це горизонтальний або вертикальний резервуар 1, в якому для перекачування рідини використовують енергію стиснутого повітря або інертного повітря. монтєжю працює періодично. Рідина поступає в монтежю по трубі наповнення через відкритий кран 2, для чого відкривають кран 3 (якщо

наповнення відбувається під атмосферним тиском) або кран 4, що сполучає монтежю з вакуум-лінією (якщо наповнення відбувається під вакуумом). При перетиснені рідини закривають крани 2,3 і 4 і відкривають кран 6 на нагнітаючій трубі7 і кран 5 подачі стискуючого газу, тиск якого контролюється манометром. Після спорожнення монтежю закривають кран 5 і 6 і відкривають кран 3 для з’єднання монтежю з атмосферою. Переваги монтежю в тому, що в ньому відсутні рухомі частини, які найбільш швидше руйнуються із-за корозії і стирання. Тому його використовують для перекачування забруднених, хімічно агресивних і радіоактивних рідин.

Рис. Монтежю: 1- корпус; 2-6- крани; 7- труба для перетискання.

 

Газ-ліфтний насос.

Підйомник складається із труби 1 для подачі стиснутого повітря і змішувача 2, де утворюється газорідинна суміш, яка внаслідок меншої питомої ваги піднімається по трубі 3. На виході з неї газорідинна суміш огинає відбійник 4. При цьому із суміші виділяється повітря, а рідина поступає в збірник 5.

Рис. Повітряний підйомник : 1- труба для подачі стисненого повітря; 2- змішувач; 3- підйомна труба; 4- відбійник; 5- збірник.

 

Пластинчатий насос.

Такий насос представляє собою масивний циліндр 1 з прорізами постійної ширини(ротор), який розміщений ексцентрично в корпусі 2. Вал ротора через сальник в торцевій кришці виводиться із корпуса для сполучення з валом електродвигуна. В процесі циліндра вставляються прямокутні пластини 3, які при обертання ротора під дією доцентрової сили міцно прилягають до внутрішньої поверхні циліндра, розділяючи серповидний робочий проміжок 4 між ротором і корпусом на камери. Об’єм кожної камери збільшується при русі пластини від всмоктую чого патрубка 5 до вертикальної осі насосу, в результаті чого в камері утворюється розрідження і відбувається всмоктування рідини через патрубок 5. При русі пластини від вертикальної осі в напрямку обертання об’єм камери зменшується і рідина витісняється з насосу в напірний трубопровід 6.

Рис. Схема пластинчатого ротаційного насосу: 1- ротор; 2- корпус; 3- пластини; 4- робочий простір; 5- всмоктуючий патрубок; 6- нагнітальний патрубок.

 

Гвинтові насоси.

Робочим органом гвинтового насоса являється ведучий гвинт 1 і декілька ведених гвинтів 2, які знаходяться в обоймі 3, яка розміщена всередині корпуса 4.

Найбільш ширшого поширення в промисловості набули насоси, що мають три гвинта – один ведучий і два однакових ведених гвинта меншого зовнішнього діаметра. Гвинти знаходяться в зачепленні.

При обертанні гвинтів рідина, що заповнює впадини в нарізках, переміщується за один оберт вздовж осі насоса на відстань, яка рівна кроку гвинта. Ведучі гвинти при цьому грають роль герметизованих обкладок, які перешкоджають протіканню рідини із камери нагнітання в камеру всмоктування. Із камери нагнітання рідина витісняється в напірний трубопровід. Як видно із опису принципу дії гвинтових насосів, вони повинні бути віднесені до об’ємних насосів.

Тиск, що розвивається гвинтовими насосами, залежить від нарізки і збільшується із ростом відношення довжини гвинта до його діаметра.

 

 

Рис. Схема одно гвинтового (героторного) насосу: 1- корпус; 2- циліндр; 3- гвинт; 4- всмоктуючи порожнина; 5- напірний трубопровід

 

 


Читайте також:

  1. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  2. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  3. Амортизація інших необоротних матеріальних активів
  4. Арматура та вимірювальні прилади, якими обладнуються відцентрові насоси
  5. Аудит основних та інших необоротних активів
  6. Валентність — це здатність атомів одного елемента сполу­чатися з певним числом атомів інших елементів під час утворення хімічних сполук.
  7. Вертикальні відцентрові насоси для води.
  8. Взаємозв’язок з освітніми системами інших країн, відповідність вищої освіти України світовому рівню.
  9. Видача працівникам спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту
  10. Види злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина та їх загальна характеристика.
  11. Види і структура внутрішніх правовідносин у приватних аграрних підприємствах кооперативного і корпоративного типів.
  12. Види податків та інших обов’язкових платежів




Переглядів: 881

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні параметри насосів. | ПРЕДМЕТ ТА ОСНОВНІ КАТЕГОРІЇ ПЕДАГОГІКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.