Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Контроль у сфері оподаткування доходів громадян від підприємницької діяльності

Контрольна робота податкових інспекцій у сфері оподатку­вання доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, - полягає у реєст­рації та обліку громадян, що здійснюють підприємницьку діяльність, перевірці поданих ними декларацій, обстеженні до­ходів від підприємницької діяльності, перевірці своєчасності й повноти сплати до бюджету нарахованих податків.

Доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставками 15% (17%).

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця

Якщо ці вит­рати не можуть бути підтверджені документально, то вони враховуються податковими органами при проведенні остаточних розрахунків за нормами, визначеними законодавством. До скла­ду витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, на­лежать витрати, які включаються до складу витрат ви­робництва (обігу) (ст.. 138) або підлягають амортизації згідно з Податковим Кодексом розділ ІІІ «Податок на прибуток підприємств».

Податок, обчислений податковими органами, сплачується в такому порядку: протягом року платники щоквартально спла­чують до бюджету по 25 відсотків річної суми податку, обчис­леної за доходами за попередній рік, але не менше як 100 % річної суми такого податку, а платники, які вперше залучаються до сплати податку, - 25 відсотків суми, обчисле­ної їм податковими органами за оціночним доходом на поточ­ний рік. Для сплати авансових платежів податку встановлюють­ся такі строки протягом року: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. У разі значного збільшення або зменшенняпротягом року доходу платника податковими орга­нами і може бути проведено перерахунок сум податку.

Суми податку, сплачені протягом року у вигляді авансових платежів, пред'явлених податковими органами, враховуються при остаточному розрахунку суми податку на підставі документального підтвердження факту такої сплати. Додатково нараховані за остаточними розрахунками суми податку підлягають сплаті не пізніше одного місяця з дня одержання повідомлення податкового органу, а надміру сплачені суми податку підлягають поверненню платнику не пізніше одного місяця після проведення остаточного розрахунку або за заявою платника враховуються в рахунок майбутніх платежів.

Фізичні особи – підприємці подають річну податкову декларацію органу ДПС протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. У декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат і сплаченого податку за звітний податковий період, за який здійснюється оподаткування.

Реєстрація платників здійснюється на підставі дозволу Дер­жавної адміністрації на заняття підприємницькою діяльністю. По кожному підприємцю ведеться «Справа», де зберігаються всі необхідні документи і матеріали з питань підприємництва й оподаткування отриманих доходів, а саме: дозвіл на заняття підприємницькою діяльністю, декларації про отримані доходи, документи, що підтверджують витрати, безпосередньо пов'я­зані з виконанням робіт, виготовленням продукції й наданням послуг, та ін.

Щоквартально й по закінченні року в податкових інспекц­іях здійснюється перевірка поданих підприємцями декларацій. При перевірці звертається увага на такі питання: своєчасність подання Декларації, правильність і вичерпність заповнення всіх реквізитів, відповідність зазначених у декларації даних про зроблені витрати, що відображені в доданих на підтвердження документах. На основі поданої декларації податковим інспек­тором розраховується податок і виводиться сума, яку потрібно доплати до бюджету чи навпаки - повернути платникові. Ана­логічно перевіряються декларації, що подаються громадянами через місяць після початку здійснення підприємницької діяль­ності для розрахунку очікуваного податку.

Протягом року працівники податкових інспекцій обстежують доходи від підприємницької діяльності за місцем виконання ро­біт, виготовлення продукції, надання послуг. Перевірці підлягає Книга обліку доходів та витрат, у якій відображаються обсяги ви­готовленої та реалізованої продукції, середня ціна одиниці реалі­зованої продукція-виручка (валовий дохід) від реалізації.

Метою перевірки є встановлення правильності ведення обліку доходів і витрат, а також відповідності даних, відобра­жених у книзі, фактичним обсягам виготовленої та реалізова­ної продукції, виручці від її реалізації. На основі книги обліку складається декларація про отримані доходи. У разі виявлення розбіжностей коригуються валовий дохід і сума податку.

Методика обстеження доходів має свої особливості залеж­но від виду підприємницької діяльності та способу реалізації продукції. Якщо виготовлена продукція реалізується через ма­газини торговельної мережі, то факти приймання і реалізації засвідчуються у відповідних документах, а відомості про виплачені громадянинові доходи подаються податковій інспекції. За цими відомостями встановлюються фактичний обсяг реалі­зованої продукції та фактично отримані доходи. Коли ж реалі­зація продукції здійснюється поза межами торговельної мережі, то це ускладнює достовірне встановлення фактичної кількості реалізованої продукції та виручки від реалізації, відповідно зни­жується ефективність контролю.

Перевірці підлягають також документи, що підтверджують витрати, безпосередньо пов'язані з підприємницькою діяльні­стю. Встановлюється відповідність даних, зазначених у доку­ментах, аналогічним даним, відображеним у книзі обліку до­ходів та витрат.

Якщо фізична особа – підприємець вважається податковим агентом працівника - фізичної особи, залучає найманих працівників, то обов'язково пе­ревіряються правильність нарахування та своєчасність сплати до бюджету податку з їхнього заробітку.

За результатами перевірки складається акт за встановленою формою.

& Питання для самоперевірки

1. На які основні питання звертається увага при перевірці обліку праці і заробітної плати?

2. Розкрийте методику проведення контролю за здійснени­ми утриманнями.

3. Яким чином здійснюється перевірка за повнотою і своє­часністю перерахування в бюджет утриманих податків?

4. Розкрийте методику проведення контролю у сфері оподат­кування доходів громадян від підприємницької діяльності.

5. Чи відображається в розрахунку по формі 1 ДФ доходи приватних підприємців?

6. Які міри відповідальності передбачено за несвоєчасну сплату нарахованого податку з доходів фізичних осіб до податкових агентів?

7. Особливості проведення та проблемні аспекти документальної перевірки податку з доходів фізичних осіб СПД?


Читайте також:

  1. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  2. III. Контроль знань
  3. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  4. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  5. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  6. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  7. VII Контроль постачальника
  8. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  9. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  10. Автоматизація метрологічної діяльності
  11. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  12. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства




Переглядів: 553

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Й своєчасністю перерахування ПДФО в бюджет | Форми та види кредиту.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.