Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні положення

ТЕХНОЛОГІЧНЕ ПРОЕКТУВАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ

РОЗДІЛ 1

ВСТУП

Будівництво є однією з основних сфер виробничої діяльності людини. В результаті будівельного виробництва створюється закінчена будівельна продукція - будівля або споруда певного функціонального призначення. Різноманіття конструкцій будівель і споруд породжує необхідність розробки і застосування широкого спектру будівельних технологій. Провідним елементом будь-якої будівельної технології є будівельний процес.

Правила виконання окремих будівельних процесів вивчаються в дисципліні «Технологія будівельного виробництва». Але для спеціалістів-будівельників важливо знати не тільки як виконуються окремі будівельні процеси, але також і послідовність їх виконання в процесі зведення всієї будівлі чи споруді. Тому, на відміну від дисципліни «Технологія будівельного виробництва», в якій вивчаються процеси виконання окремих видів робіт, дисципліна «Технологія зведення будівель та споруд» передбачає ув’язку окремих видів робіт в комплекс їх виконання в процесі зведення будівель та споруд.

Вивчення даної дисципліни базується на знаннях у області будівельних матеріалів і виробів, ухвалення архітектурно-планувальних рішень, конструктивних систем будівель і споруд, організації і управління будівництвом, будівельних машин, охорони праці і її безпеки.

У процесі вивчення цієї дисципліни основна увага приділена таким архітектурно-конструктивно-технологічним варіантам будівель та споруд, які найчастіше зустрічаються в сучасному будівництві. Особливо детально розглянуті проблеми будівництва в умовах ущільненої забудови, як з точки зору забезпечення ефективних архітектурно-конструктивних та технологічних рішень будівель та споруд, які зводяться, так і збереження будівель та споруд, які знаходяться поруч, а також існуючої інфраструктури міст, забезпечення охорони та безпеки праці, вирішення екологічних проблем.

 

Технологічне проектування призначене для розробки оптимальних технологічних рішень і визначення необхідних організаційних умов виконання будівельних процесів, робіт, зведення будівлі або споруди в цілому. Метою проектування виконання робіт є вибір технології і організації їх виконання, які дозволять здійснити зведення об'єкту в необхідні терміни, при належній якості і при зниженні собівартості робіт. Оптимальне рішення може бути досягнуте на базі типізації проекту, закладеної в нього індустріалізації зведення каркаса будівлі і всього циклу оздоблювальних робіт, застосування комплексної механізації і передового електрифікованого ручного інструменту.

По діючих нормативах, перелік яких наведено в списку використаних джерел, зведення будь-якої споруди може здійснюватися за заздалегідь розробленими і затвердженими проектами організації будівництва і проектом виконання робіт. Технологічне проектування є частиною проектної документації, що розробляється при будівництві об'єкту. Виконання технологічного проектування процесів повинно бути передбачено на всіх стадіях створення проекту: техніко-економічного обґрунтування (стадія проект), робочої документації, виконання робіт.

Технологічне проектування будівництва включає:

•проект організації будівництва (ПОБ);

•проект виконання робіт (ПВР);

•технологічні карти на складні будівельні процеси;

•карти трудових процесів;

•технологічні схеми виконання операцій.

Проект організації будівництва (ПОБ) є основною складовою частиною проекту або техноробочого проекту споруди. При двостадійному проектуванні послідовно виконуються стадії «проект» і «робоча документація»; для окремих об'єктів, що зводяться, проектування може виконуватися в одну стадію, коли розробляється «техноробочий проект». ПОБ визначає тривалість будівництва об'єкту, його вартість, потребу в матеріалах і необхідному устаткуванні.

Розробляє ПОБ генеральна проектна організація або по її замовленню проектна організація - розробник будівельної частини споруди. Для крупних і особливо складних об'єктів з особливо відповідальними або новими несучими і захищаючими конструкціями окремі розділи ПОБ можуть розробляти спеціалізовані організації. ПОБ повинен включати весь комплекс споруд на об'єкті і його розробляють на весь період будівництва комплексу. Якщо крупний об'єкт передбачено зводити по частинах або чергах, то разом з розробкою ПОБ на весь об'єкт можуть бути передбачені самостійні проекти організації будівництва, що більш детально пропрацювані, та на окремі черги зведення комплексу.

Проект виконання робіт (ПВР) розробляють для будівлі в цілому, окремих циклів зведення будівлі, складних будівельних робіт. ПВР розробляється безпосередньо передвиконанням робіт.

Будівництво будь-якого об'єкту допускається здійснювати тільки на основі попередніх рішень, прийнятих в ПОБ або ПВР.

Технологічні картирозробляють для складних процесів і простих будівельних робіт.

Карти трудових процесівготують для виконання простих технологічних процесів.

Технологічні схемипроектують для робочих в цілях роз'яснення оптимального виконання окремих операцій.


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. Білковий обмін: загальні відомості
  3. Білорусь. Характеристика положення та господарства країни.
  4. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  5. Виберіть 2 положення, які треба добавити у визначення елементів наукової проблеми.
  6. Визначення положення газорідинних і водо-нафтових контактів
  7. Вимір дохідності та загальні підходи до оцінки ефективності управління інвестиційним портфелем.
  8. ВИМОГИ ДО ОБ'ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ГАРАЖІВ Загальні вимоги
  9. Випарні апарати з горизонтальним і похилим положенням нагрівальних камер
  10. Висвітліть положення України в роки першої світової війни.
  11. Вихідні положення до розрахунку вітроенергетичних установок
  12. Власні і загальні іменники як лексико-граматичні розряди за специфікою виявлення категорії числа




Переглядів: 625

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
В условиях высокой мобильности капитала | Склад ПВР на зведення надземної частини будівлі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.033 сек.