Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 7. Податкова політика

Висновки

Тактичні завдання та відповідні їм комплекси (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій початкового етапу розслідування легалізації коштів, здобутих від незаконного обігу наркотиків

На початковому етапі розслідування легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом можна виділити такі типові слідчі ситуації:

1) відомі факт та спосіб легалізації, особа (особи), котра вчинила злочин;

2) відомий факт легалізації, особа, котра його вчинила, але не відомий конкретний спосіб злочину

3) відомі факт і спосіб легалізації, але не відома особа (особи), яка є виконавцем злочину.

Перша слідча ситуація є найбільш сприятливою для розслідування. Основним завданням слідчого є закріплення всіх виявлених слідів злочину.

Основні слідчі дії та інші заходи:

1. Затримання підозрюваного (якщо він не затриманий в рамках кримінальної справи про основний злочин), його обшук і допит. У зв’язку з тим, що за ст. 209 КК України можуть біти притягнені до відповідальності особи, які вчинили злочин середньої тяжкості, в окремих випадках замість затримання і подальшого арешту у відношенні підозрюваних обираються інші запобіжні заходи (наприклад, підписка про невиїзд).

2. Обшуки за місцем проживання і роботи підозрюваного з метою виявлення майна, здобутого злочинним шляхом, а також предметів і документів, що містять сліди злочину.

3. Накладення арештів на банківські рахунки, на яких знаходяться легалізовані кошти, а також на майно і рахунки підозрюваних.

4. Вилучення документів в банківських установах, державних органах, органах місцевого самоврядування щодо руху коштів та майна, яке пов’язане з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом (перерахування коштів з рахунку на рахунок, їх зняття з рахунків готівкою, придбавання об’єктів нерухомості, сплата внесків у статутні фонди, здійснення різного роду платежів, пов’язаних з господарською діяльністю тощо).

5. Огляд і вивчення одержаних документів.

6. Допити свідків.

7. Призначення документальних ревізій.

8. Призначення судових експертиз.

У вказаній ситуації можуть проводитись й інші дії, необхідність яких викликана обставинами конкретної кримінальної справи. Зокрема, суттєве значення має «оперативне супроводження» досудового слідства з метою виявлення інших епізодів злочинів, свідків, місць знаходження співучасників злочину, доказів, завчасного викриття протидії розслідуванню і т.п.

Друга ситуація, що характеризується відсутністю даних про спосіб легалізації.

Основні тактичні завдання:

1) виявлення коштів та іншого майна, одержаного злочинним шляхом;

2) встановлення і простеження руху коштів та майна одержаного злочинним шляхом;

3) встановлення осіб, що приймали участь у цих операціях, одержання від них показань;

4) встановлення і вилучення документів, в яких відобразились операції, пов’язані з «відмиванням» злочинних доходів, їх вивчення;

5) проведення спеціальних досліджень щодо операцій, пов’язаних з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом з метою встановлення конкретних механізмів.

Виконання цих завдань можливе шляхом виконання оперативно-розшукових заходів, обшуків, допитів, оглядів і відповідних судових експертиз.

У третій виділеній слідчій ситуації основні завдання слідчого, пов’язані з необхідністю встановлення осіб, котрі вчинили злочин.

Комплекси дій:

1. Вивчення матеріалів кримінальної справи про первинний (основний) злочин з метою виявлення даних про причетних до легалізації осіб та установ.

2. Допити з цією ж метою осіб, які причетні до первинного злочину.

3. Складання доручень оперативним підрозділам на встановлення осіб, які вчинили злочин.

4. Накладення арештів на банківські рахунки, на яких знаходяться легалізовані кошти.

5. Видучення документів в банківських установах, державних органах, органах місцевого самоврядування щодо руху коштів та майна, яке пов’язане з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.

6. Огляд і вивчення одержаних документів.

7. Допити свідків.

8. Призначення документальних ревізій.

9. Призначення судових експертиз.

В цій ситуації можуть проводитись й інші слідчі дії, оперативно-розшукові заходи, пов’язані з виконанням завдань, що постають з урахуванням обставин конкретної справи.

 

В лекції розкриваються в повній мірі заплановані питання. Розглядаються особливості розслідування легалізації чи використання коштів отриманих від наркобізнесу.

 

Лекція 10 (2 год.)

Актуальність теми.Реалізація виваженої податкової політики шляхом застосування найбільш адекватних для економіки типів її здійснення відіграє пріоритетну роль у сучасних фінансових заходах держави. Податкова політика України як важіль регулювання соціально-економічних процесів має низку недоліків, тому, визначення основних засад її реалізації з урахуванням зарубіжного досвіду є актуальним в умовах сьогодення.

Дидактична мета заняття:розглянути типи податкової політики, охарактеризувати податкову політику як основну складову частину економічної політики держави, визначити джерела формування доходів бюджету, зарубіжний досвід здійснення податкової політики.

 

Виховна мета заняття: сприяти розвитку економічного мислення студентів, аналітичних здібностей, а також вміння швидко та якісно опрацьовувати економічну інформацію.

 

Внутрі- та міждисциплінарні зв’язки: первинні знання з даної теми студенти могли отримати при вивченні таких дисциплін, як «Політична економія», «Макроекономіка», «Фінанси», «Податкова система», «Бюджетна система» тощо. Деякі аспекти теми тісно переплітаються з теоретичними засадами таких тем дисципліни «Фінансова політика», як «Фінансовий механізм та його роль в реалізації фінансової політики», «Організаційно-правове забезпечення реалізації фінансової політики», «Організація фінансового контролю в державі», «Бюджетна політика» тощо.

 

Фахове спрямування: володіння теоретичними засадами даної теми сприятиме майбутньому працевлаштуванню студентів у територіальних органах податкової та митної служби, які нещодавно були реорганізовані шляхом утворення Міністерства доходів та зборів України, інших державних органах влади та управління, на виробничих підприємствах у фінансовому, планово-економічному відділі, в бухгалтерії тощо. Дані знання дадуть змогу виконувати посадові обов’язки у сфері податкового планування, організації податкової роботи та податкового обліку, складання та подання податкової звітності тощо.

 


Читайте також:

  1. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  2. Аграрна політика
  3. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  4. Активна і пасивна державна політика.
  5. Активна політика зайнятості
  6. Антиінфляційна державна політика
  7. Антиінфляційна політика держави
  8. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  9. Антимонопольна політика держави.
  10. Антиукраїнська політика російського царизму. Посилення централізаторсько-шовіністичних тенденцій
  11. Асортиментна політика
  12. Асортиментна політика.




Переглядів: 474

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обставини, що підлягають встановленню при розслідуванні легалізації доходів отриманих від наркобізнесу | Типи податкової політики.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.