Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стаття 460. Придатність корисної моделі для набуття права інтелектуальної власності на неї

Корисна модель вважається придатною для набуття права інтелектуальної
власності на неї, якщо вона, відповідно до закону, є новою і придатною для промислового використання.
Об'єктом корисної моделі може бути продукт (пристрій, речовина тощо) або про­цес у будь-якій сфері технології.
Законом можуть бути встановлені продукти та процеси, які не є придатними для набуття права інтелектуальної власності на них відповідно до цієї статті.
1. До прийняття нового ЦК корисною моделлю визнавалось тільки конструктивне ви­конання пристрою. Але у цьому ЦК значно розширено перелік об'єктів, яким надається охорона як корисним моделям. Зараз перелік об'єктів корисної моделі співпадає з відповід­ним переліком об'єктів винаходу. Цей крок обумовлений зближенням вітчизняного законо­давства із законодавством Європейського Союзу. Корисна модель — це результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технології. Як і винахід, корисна модель повинна бути придатною для набуття права інте­лектуальної власності. Але, на відміну від винаходу, корисна модель повинна відповідати умовам новизни й придатності для промислового використання. Корисна модель не має винахідницького рівня. Це не означає, що корисною моделлю може бути визнано очевидне для будь-якого фахівця рішення задачі. Корисна модель, як і винахід, повинна бути наслід­ком самостійної винахідницької творчості. Але ступінь творчості при створенні корисної моделі значно нижче, ніж при створенні винаходу. Корисна модель визнається новою, якщо вона не є частиною рівня техніки. Рівень техніки включає всі відомості, які стали загальнодоступними у світі до дати подання за­явки, а також зміст будь-якої заявки на видачу в Україні патенту, поданої до Державного департаменту інтелектуальної власності (Установи) раніше цієї дати. Як і для винаходу, на новизну корисної моделі не впливає розкриття інформації про неї винахідником або осо­бою, яка отримала таку інформацію від винахідника, протягом дванадцяти місяців до по­дання заявки. Як і для винаходу, придатність для промислового використання корисної моделі визна­чається по можливості її використання в промисловості або іншій сфері діяльності. При встановленні промислової придатності корисної моделі перевіряється наявність у матеріа­лах заявки посилання на призначення заявленої корисної моделі.
2-3. Як зазначалось, перелік об'єктів корисної моделі співпадає з переліком об'єктів винаходу. Тобто, об'єктом корисної моделі можуть бути продукт, процес, нове застосуван­ня відомого продукту чи процесу. Продукт — пристрій, речовина та біологічний матеріал (штами мікроорганізмів, культури клітин рослини і тварини та інше). Проте, Проект ви­ключає з кола об'єктів правової охорони у якості корисних моделей методи хірургічного або терапевтичного лікування організму людей або тварин і методи діагностики, які засто­совуються при лікуванні людей та тварин, а також біологічний матеріал та процеси отри­мання біологічного матеріалу. Так само, як і винаходами, корисними моделями не визнаються відкриття, наукові тео­рії та математичні методи; методи інтелектуальної, господарської, організаційної та комер­ційної діяльності (планування, фінансування, постачання, обліку, кредитування, прогнозу­вання, нормування тощо); правила виконання фізичних вправ, проведення ігор, конкурсів, аукціонів; проекти та схеми планування споруд, будинків, територій; умовні позначення (дорожні знаки, маршрути, коди, шрифти тощо), розклади, інструкції; комп'ютерні про­грами. Згідно з Проектом не є придатними для набуття прав на корисні моделі організм люди­ни на різних стадіях його формування та розвитку, а також його елементи, у тому числі послідовності або частини послідовностей гену. Не може бути виданий патент на корисну модель, публікація про яку чи використання якої суперечитиме публічному порядку і су­спільній моралі. До таких належать корисні моделі, що стосуються, зокрема, процесів кло-нування людини; процесів змінювання через зародкову лінію генетичної тотожності люди­ни; використання людських ембріонів для промислових або комерційних цілей; процесів змінювання генетичної тотожності тварин, які можуть завдати їм страждань без будь-якої суттєвої медичної користі для людини або тварин, а також тварин, що виникають внаслідок таких процесів. Не придатні для набуття прав інтелектуальної власності у якості корисних моделей сор­ти рослин і породи тварин, біологічні в своїй основі процеси відтворення рослин та тва­рин, що не відносяться до небіологічних та мікробіологічних процесів, компонування ін­тегральних мікросхем, результати художнього конструювання.


Читайте також:

  1. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  2. А/. Право власності.
  3. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  4. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  5. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  6. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  7. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  8. Адміністративне право як галузь права
  9. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  10. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  11. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності
  12. Аксіологія права у структурі філософсько-правового знання. Соціальна цінність права.




Переглядів: 707

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Способи вирощування ремонтного молодняку. | Стаття 461. Придатність промислового зразка для набуття права інтелектуальної власності на нього

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.