Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Туберкульоз. Шляхи зараження, перебіг хвороби. Профілактика захворювання

Збудник туберкульозу — туберкульозна паличка — найчастіше уражає легені.

Згідно зі статистикою В003, щороку від туберкульозу (сухот) помирає понад 2 млн людей. Туберкульоз— це хронічне інфекційне захворювання, що супроводжується інтоксикацією, алергізацією організму. Найчастіше локалізується в легенях (понад 80 % випадків), але може вражати практично всі органи: кістки, суглоби, очі, шкіру, лімфатичні вузли, мозок і мозкові оболонки.

Збудник туберкульозу — туберкульозна паличка, або мікобактерія Коха. Вона може перебувати у вдихуваному повітрі, краплинах харкотиння, на посуді, одязі, рушниках та інших предметах, якими користувався хворий на туберкульоз. Мікобактерія дуже стійка до середовища і довго зберігає свою життєдіяльність, але під дією прямих променів сонця або при обробці дезінфікуючими речовинами (хлорне вапно, хлорамін) мікобактерії гинуть протягом 5-10 хв.

Основним джерелом інфекції є хвора людина. Проте можна заразитися також споживаючи молоко, молочні продукти, м'ясо хворих тварин. Зараження людини відбувається в основному повітряно-крапельним шляхом, рідше — через рот і зовсім рідко — контактно (через предмети побуту, якими користується хворий).

Передається інфекція через слиз і мокроту хворого при його кашлі, чханні, розмові з ним, а також через повітряний пил з бактеріями Коха. Найбільш вразливою людина стає після перенесення грипу, кору, пневмонй, при цукровому діабеті та СНІДі. Послаблюють організм і тим самим викликають захворювання погані умови життя, недоїдання, важка фізична праця. Друга група чинників, що спричинюють активізацію інфекції, — асоціальний спосіб життя (бездомні, переселенці), шкідливі умови праці (шахтарі, металурги та ін.), перевтома, недосипання, схильність до алкоголізму, куріння, вживання наркотиків.

Перебіг хвороби найчастіше латентний, легкий, особливо на початку хвороби. Ось чому необхідно знати ранні ознаки захворювання: підвищена втомлюваність, загальна слабкість, невмотивована роздратованість, субфебрильна температура (37,1-37,4), схуднення, збільшення лімфатичних вузлів, сухий кашель або покашлювання. Звичайно, остаточний діагноз мають установити лікарі-фтизіатри.

Сучасна медицина має всі можливості для повного вилікування туберкульозу. Діагностичним методом для дітей і підлітків до 18 років є масова туберкулінодіагностика (проба Манту), що проводиться щорічно, незалежно від попередніх результатів. Вона дає змогу розпізнати початкове інфікування і прояви хвороби на ранньому етапі. Всі підлітки з 15 років з метою раннього виявлення туберкульозу обов'язково повинні проходити флюорографічне обстеження один раз у рік.

Туберкульоз — це соціально-економічна проблема, тому державою на основі Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» здійснюється комплекс протитуберкульозних заходів. Основним методом профілактики туберкульозу у дітей і піддітків є вакцинація. Вона спрямована на створення штучного імунітету, що перешкоджає проникненню в організм палички Коха.

Велику роль у системі профілактики відіграє комплекс заходів, що підвищують опірність організму до інфекцій: правильне, регулярне і повноцінне харчування, збалансований режим праці й відпочинку, загартування, заняття фізкультурою і спортом, відмова від шкідливих звичок (куріння, пияцтво, наркоманія, токсикоманія).

Щоб запобігти захворюванню на туберкульоз, потрібно тримати у чистоті житлові будинки, вулиці міст, громадські приміщення. Велике значення для очищення повітря в населених пунктах мають зелені насадження.

Ізоляція хворих під час лікування обов'язкова.

 


Читайте також:

  1. VI За клінічним перебігом
  2. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  3. Альтернативні шляхи охорони атмосфери
  4. Альтернативні шляхи охорони атмосфери
  5. Альтернативні шляхи охорони атмосфери
  6. АНАЛІЗ І ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЗАХВОРЮВАНЬ ТА ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
  7. Аналіз причин аварійності та шляхи її зниження
  8. Анамнез захворювання
  9. Антенатальна профілактика стоматологічних захворювань
  10. Багатокритерійні завдання і можливі шляхи їхнього рішення.
  11. Бідність і шляхи її подолання.
  12. Варіанти клінічного перебігу абсцесу печінки.




Переглядів: 3780

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Та їх профілактика | Порядок регулювання відносин при відкритті рахунків у банківських установах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.