Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ОХОРОНУ ПРАЦІ МОЛОДІ

ГІГІЄНІЧНІ НОРМИ, ЩО РЕГУЛЮЮТЬ

Встановлення безпечних рівнів техногенного впливу виробничих факторів передбачає законодавчу регламентацію гігієнічних нормативів (санітарних стандартів). Вони обґрунтовані за медичними (медико-біологічними) показ­никами, дотримання їх гарантує відсутність небезпеки для здоров'я працюючих людей. Саме тому гігієнічні нор­мативи затверджуються органами охорони здоров'я.

Законодавство України в галузі гігієни праці є частиною санітарного законодавства, що встановлює санітарні норми та правила, а також права та обов'язки органів охо­рони здоров'я щодо організації та проведення державного санітарного нагляду і протиепідемічних заходів.

Правовою основою законодавства щодо гігієни праці та навчання молоді є закони України «Про охорону праці» і «Про забезпечення санітарного та епідемічного благопо­луччя населення». Згідно із законодавством молодь, як і всі громадяни України, має право на безпечні для здоров'я та життя продукти харчуванню питну воду, умови праці, навчання, виховання, побут, відпочинок і навколишнє природне середовище. Крім того, всі громадяни, здоров'я яких зазнало шкоди внаслідок порушень підприємствами, установами, організаціями та громадянами санітарного законодавства, мають право на відшкодування збитків, а також на вірогідну та своєчасну інформацію про стан свого здоров'я, наявні та можливі фактори ризику для здоров'я і ступінь шкідливості їх впливу.

Згідно з Кодексом законів про працю України, непов­нолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці їм надаються пільги, встановлені законодавством України.

Нормативно-правові акти з охорони праці є обов'язко­вими також для виробничих майстерень, лабораторій, цехів, дільниць та інших місць трудового і професійного навчання у всіх навчальних закладах.

Не дозволяється приймати на роботу осіб молодших 16 років. Як виняток, з метою підготовки молоді до про­дуктивної праці допускається прийняття на роботу на неповний робочий день учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчаль­них закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує навчальний процес, у вільний від навчання час, лише після досягнення ними 14-річного віку, за письмовою згодою батьків.

Усі особи молодші 18 років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21-річного віку, щороку проходять обов'яз­ковий медичний огляд.

Для робітників віком до 18 років норми виробітку встановлюються, виходячи з норм виробітку для дорослих робітників, пропорційно скороченому робочому часу для осіб, що не досягли 18 років.

Забороняється використання праці осіб молодших 18 років, на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах (перелік цих робіт затверджено наказом Міністер­ства охорони здоров'я України № 46 від 31.03.1994 p.), на роботах з підніманням і переміщенням речей, маса яких; перевищує встановлені для них граничні норми (див. табл.). Заборонено також залучати неповнолітніх до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Праця жінок практично прирівнено до праці неповнолітніх: перелік заборонених робіт зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також підземних робіт відрізняється лише тим, що жінкам дозволяється водити трамваї і тролейбуси, а підліткам — ні (наказ МОЗ Ук­раїни № 256 від 29.12.1993 p.). Граничні норми підіймання і переміщення важких речей жінками затверджено, нака­зом МОЗ України № 241 від 10.12.1996 р. Вони передбача­ють разове (до 2 разів на годину) підіймання і переміщен­ня вантажів масою 10 кг при чергуванні з іншою роботою, а постійно протягом робочої зміни — по 7 кг. Сумарна вага вантажу, який переміщують протягом кожної години робочої зміни, не повинна перевищувати: з робочої по­верхні — 350 кг, з підлоги — 175 кг.

Працездатній молоді – громадянам України віком від 15 до 30 років – після закінчення або припинення навчання у загальноосвітніх, професійних і вищих навчальних закладах, завершення професійної підготовки і перепідготовки, а також після звільнення зі строкової військової або альтернативної служби перше робоче місце надається на строк не менше двох років.

Працівникам, які проходять виробниче навчання або навчаються в навчальних закладах без відриву від вироб­ництва, власник підприємства або уповноважений ним орган повинен створювати необхідні умови для поєднання роботи з навчання.

Для працівників, які навчаються без відриву від ви­робництва в середніх і професійно-технічних навчальних закладах, встановлюється скорочений робочий тиждень або скорочена тривалість щоденної роботи із збереженням заробітної плати у встановленому порядку їм надаються також інші пільги. Працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, надаються ос­новні та додаткові оплачувані відпустки.

 

Граничні норми піднімання та переміщення важких речей підлітками

 

Календарний вік (число повних років) Граничні норми маси вантажу (кг)
Короткочасна робота Тривала робота
юнаки дівчата юнаки дівчата
2,5 - -
8,4 4,2
11,2 5,6
12,6 6,3

Граничні норми сумарної маси вантажу для підлітків

з розрахунку на 1 год робочого часу

 

Календарний вік (число повних років) Сумарна маса вантажу (кг), що піднімається (переміщується) при виконанні роботи
з робочої поверхні (робочий рівень столу, верстата, конвеєра тощо) з підлоги
юнаками дівчатами юнаками дівчатами
3,5

Примітки:

1. Граничні норми затверджено наказом Міністерства охо­рони здоров'я України від 22.03.1996 р. № 59.

2. Короткочасна робота — до 2-х піднять і переміщень ван­тажу, тривала — більше ніж 2 підняття та переміщення протя­гом 1 год робочого часу, що дорівнює 24 год на тиждень для під­літків 14-15 років та 36 год — 15-17 років.

3. Докладене м'язове зусилля при утриманні або перемі­щенні вантажу не повинно перевищувати граничної норми маси вантажу, його тривалість —І не більше 8 хв, подальший відпочи­нок — не менше 2 хв.

4. Сумарна маса вантажу дорівнює добутку маси вантажу на кількість його підіймань (переміщень).

5. Висота піднімання не повинна перевищувати 1 м, від­стань переміщення вантажу вручну не повинна перевищувати 5 м.

6. До маси вантажу включається маса тари та упаковки.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  3. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  4. Адаптація працівників.
  5. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  6. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  7. Акти з охорони праці в організації.
  8. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  9. Алкоголізм і безпека праці.
  10. Аналіз ефективності діяльності працівників банку
  11. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  12. Аналіз оплати праці




Переглядів: 1514

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОСНОВИ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ | Об'єкт і предмет соціології.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.