МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Характеристика конструктивних елементівВпливи за характеромподіляютьна силові та несилові. Класифікація конструктивних елементів Будівельна конструкція – це частина будівлі або споруди (каркас будівлі, покриття, перекриття тощо). Будівельний виріб – це конструктивний елемент будівлі (колона, ферма, ригель, плита, панель стіни, арматурний каркас тощо), який виготовляють поза місцем його установки. Будівля або споруда складається з взаємопов’язаних конструктивних елементів (фундаменту, цоколя, каркасу, ригелів, об’ємних конструкцій, перегородок, перекриття, підлоги, даху, покриття, балконів, лоджій, еркерів, сходів, ліфтів, вікон, вітрин, вітражів, світлових ліхтарів, входів та інших додаткових елементів), кожний з яких має своє призначення. Конструктивні елементи складаються з більш дрібних елементів, які привозять на будівельний об’єкт у готовому вигляді (збірна плита, балка, покрівельні вироби тощо) або зводять на будівельному майданчику із дрібно розмірних елементів без використання підйомно-транспортного обладнання. За призначенням усі конструктивні елементи будівель, в залежності від умов роботи в структурі будівлі, при дії різних сполучень впливів і навантажень, поділяють на несучіта огороджувальніта на конструкції, що можуть виконувати дві функції одночасно. За розташуваннямна – зовнішніта внутрішні. Залежно від тривалості дії силових навантажень їх поділяють на сталіта тимчасові(тривалі, короткочасні, особливі).
Фундаменти сприймають усі навантаження від будівлі (як постійні, так і тимчасові) і передають тиск від цих навантажень на підставу (ґрунт). Стіна –це вертикальний або нахилений під кутом конструктивний елемент.Зовнішні стіни захищають приміщення від зовнішнього середовища; внутрішні— от суміжних приміщень. Каркас– остов, скелет будівлі або споруди; стрижньова система, що сприймає навантаження та впливи і забезпечує міцність і стійкість будівлі або споруди. Цоколь– нижня частина стіни, розташована безпосередньо над фундаментом. Перекриття– горизонтальна або інколи похила конструкція, що розділяє внутрішній об’єм будівлі на поверхи (міжповерхові, горищні, над підвальні). Покриття– верхня зовнішня огороджувальна конструкція, призначена для ізоляції та захисту внутрішнього простору будівлі від атмосферних опадів, вітру, негативних температур та сонячного перегріву і складається з даху та горищного перекриття. Дах– вид покриття у вигляді надбудови над перекриттям останнього поверху. Перегородка– внутрішня вертикальна огороджувальна конструкція, що слугує для відокремлення суміжних приміщень. Спирається на міжповерхові перекриття або на підлогу перших поверхів. Сходи – нахилені східчасті конструктивні елементи, призначені для пересування людей між поверхами або приміщеннями, розташованими на різних рівнях. Ліфт – стаціонарний підйомник із кабіною або платформою, що рухається по жорстких напрямних. Вікно – світлопрозоре заповнення прорізу в зовнішніх стінах будівель, призначене для природного освітлення, інсоляції та вентиляції приміщення.
Малюнок 1 - Основні конструктивні елементи громадської будівлі. 1 – фундаменти; 2 – цоколь; 3 – несучі повздовжні стіни; 4 – міжповерхові перекриття; 5 –перегородки; 6 – крокви даху; 7 – покрівля; 8 – сходова клітка; 9, 10 –горищне перекриття; 11 – вимощення.
Вітраж– суцільне засклення фасаду або його частини, застосовується у вигляді світлопрозорого огородження будівлі, яке монтують на металевому каркасі. Ліхтар – засклений проріз у покрівлі будівлі. Найчастіше - це надбудова над покрівлею будівлі, призначена для природного освітлення і природної вентиляції (аерації) приміщень. Двері– проріз у стінах будівлі, призначений для проходу, що з’єднує окремі приміщення або внутрішній і зовнішній простір будівлі.
Читайте також:
|
||||||||
|