Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Заходи нетарифного регулювання ЗЕД на території України. Головні принципи нетарифного регулювання

Порядок зберігання, архівації та знищення ВМД

Оформлені митним органом екземпляри вантажної митної декла­рації розподіляються таким чином:

— перший основний аркуш («Примірник для митниці») зберігається разом із комплектом документів, на підставі яких здійсню­валось митне оформлення, в митному підрозділі, що здійснював митне оформлення, впродовж 12 місяців, після чого передається на зберіган­ня до архіву митниці;

— другий основний аркуш («Примірник для статистики») використовується в підрозділі митної статистики органу Державної мит­ної служби;

— третій основний аркуш («Примірник для митниці») використовується в підрозділі митних доходів та платежів органу Державної митної служби;

— четвертий основний аркуш («Примірник для митниці») використовується залежно від виду зовнішньоекономічної операції:

а) під час оформлення товару, що вивозиться за межі митної території України, передається декларанту для доставлення разом із товаром в орган Державної митної служби — пункт пропуску на митному кордоні України. Після проведення процедури пропуску він передається до архіву митниці, що здійснила пропуск товару через митний кордон;

б) під час оформлення товару, що ввозиться на митну територію України, передається декларанту;

— п'ятий основний аркуш («Примірник для декларанта») передається декларанту. Якщо декларування товару проводиться митним брокером, то під час митного оформлення товару, що ввозиться на митну територію України, четвертий аркуш ВМД передається влас­никові товару, а п'ятий — митному брокеру.

Оригінал вантажної митної декларації зберігається в архіві митного органу, що здійснив оформлення ВМД упродовж п'яти років з моменту оформлення ВМД. Умови передачі ВМД в архів, порядок їх архівації регламентуються Положенням про архів. Під час митного оформлення експорту товару на прохання декларанта передбачається оформлення шостого аркуша ВМД, при цьому він повинен бути копією п'ятого аркуша. При використанні шостого аркуша ВМД на зворотному боці першого і п'ятого аркушів декларантом робиться запис «Оформлено шостий аркуш ВМД», який засвідчується печаткою декларанта. При цьому п'ятий аркуш ВМД передається власни­кові товару. Додаткові аркуші ВМД (форми МД-3) розподіляються в аналогічному порядку.

 

Нетарифне регулювання — це один із заходів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, спрямований на забезпечення захисту економічних інтересів України та законних інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Одними з основних заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності є ліцензування і квотування товарів (робіт, послуг), реєстрація зовнішньоекономічних контрактів, а також дозволи міністерств та відомств, уповноважених видавати такі дозволи на відповідні товари (роботи, послуги).

Органами державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності на території України є: Верховна Рада, Кабінет Міністрів, Національний банк, Міністерство економіки України, Державна митна служба України.

Одними з головних завдань митних органів України є використання засобів митно-тарифного та позатарифного регулювання при переміщенні через митний кордон України товарів та інших предметів, а також здійснення заходів щодо захисту інтересів споживачів товарів і додержання учасниками зовнішньоекономічної діяльності державних інтересів на зовнішньому ринку за участю Міністерства економіки України.

Товари та інші предмети, що переміщуються через митний кордон України, окрім митного контролю, можуть підлягати санітарному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному та екологічному контролю. Митне оформлення може бути завершено тільки після закінчення зазначених видів контролю.

На території нашої держави діє порядок встановлення і використання технічних, фармакологічних, санітарних, фітосанітарних, вете­ринарних та екологічних стандартів і вимог, згідно з якими дозволяється переміщення товарів, що за своїми характеристиками не порушують мінімальних умов відповідних стандартів і вимог. Такі стандарти та вимоги, а також процедури їх застосування не можуть використовуватися з метою створення нетарифних бар'єрів для здійснення зовнішньоекономічної діяльності суб'єктами такої діяльності. Органи державного управління, що за законами України упов­новажені розробляти та запроваджувати зазначені стандарти та ви­моги, повинні офіційно публікувати їх у загальнодоступних засобах інформації України.

 


Читайте також:

  1. II. Загально-шкільні заходи
  2. III. По території охоплення
  3. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  4. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  5. А/. Верховна Рада України.
  6. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  7. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
  8. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
  9. Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами
  10. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом
  11. Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом
  12. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій




Переглядів: 656

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Анулювання ВМД | Ліцензування і квотування зовнішньоекономічних операцій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.