![]()
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів Контакти
Тлумачний словник |
|
|||||||
Класифікація протиепілептичних засобівIV Фенобарбітал. Донорміл. Препарат з вираженою седативною та М-холіноблокувальною дією. Скорочує час засипання, подовжує тривалість і якість сну, не впливає на його фізіологічні фази. Застосовують при порушенні сну, інсомнії. Побічні ефекти : сухість у роті, порушення акомодації. Як снодійний засіб призначають за годину до сну. Тривалість дії 6 – 8 годин. Механізм дії пов’язують з потенціюванням гальмівної дії ГАМК. Скорочує фазу швидкого сну. Має виражену післядію. Тривале застосування може призвести до порушення вищої нервової діяльності та лікарської залежності. При різкій відміні препарату – синдром відміни, який проявляється збільшенням тривалості фази швидкого сну та нічними кошмарами. Як снодійний препарат застосовують рідше, в основному використовують для лікування епілепсії.
Відомо кілька форм припадків епілепсії, а саме: а) Великі судомні припадки, при яких хворий втрачає свідомість і падає. У нього виникають корчі, після яких настає сон; б) малі, блискавичні припадки, без падіння хворого; в) психомоторні еквіваленти епілепсії; г) епілептичний статус. Для лікування кожної з форм епілепсії потрібні відповідні протисудомні препарати, які призначають систематично, протягом тривалого часу (місяцями або навіть роками). Механізм дії різних протисудомних препаратів не однаковий і полягає він головним чином у тому, що під впливом цих фармакологічних засобів нормалізуються біохімічні процеси в ЦНС Протиепілептичні засоби стабілізують мембрану нейронів, пригнічують передачу збудження, зменшують поширення нервових імпульсів та генералізацію епілептичного вогнища. Препарати пригнічують процеси збудження і посилюють процеси гальмування.
залежно від їх застосування при певних формах епілепсії: 1) великі судомні напади: дифеніл, карбамазепін, натрію вальпроат, фенобарбітал. 2) Епілептичний статус: діазепам, клоназепам, фенобарбітал, дифеніл. 3) Малі напади епілепсії: натрію вальпроат, клоназепам. 4) Психомоторні еквіваленти: карбамазепін, натрію вальпроат, дифеніл, фенобарбітал, клоназепам. Для досягнення надійного терапевтичного ефекту протиепілептичні препарати призначають систематично протягом тривалого часу. Лікування починають з фенобарбіталу та сумішей, що його містять. Закінчуючи курс лікування дози препарату зменшують поступово, так як при раптовому припиненні лікування хворому гіршає, у нього частішають судоми і виникає епілептичний статус. Фенобарбітал (люмінал) для лікування хворих на епілепсію призначають у субгіпнотичних дозах. Ефективність препарату зумовлена пригнічуючим впливом на збудливість нейронів епілептичного вогнища. Не виключена можливість розвитку звикання та лікарської залежності. Показання до застосування: великі судомні напади, епілептичний статус, фокальні форми епілепсії. Призначають у вигляді моно- і комбінованої терапії. Карбамазепін (тегретол, фінлепсин) — спричинює протисудомний ефект, який виявляється у попередженні та ослабленні епілептичних нападів, а також у позитивній психотропній дії. Після прийому препарату у хворих покращується настрій, вони стають більш діяльними. Показання до застосування: великі судомні напади, фокальна епілепсія, змішані форми епілепсії. Побічні ефекти: диспепсичні розлади, головний біль, порушення акомодації. Натрію вальпроат (депакін, конвулекс) — сприяє накопиченню в мозку ГАМК (інгібує ГАМК-трансаміназу), а також блокує натрієві канали, внаслідок чого знижуються збудливість і судомна готовність моторних зон великого мозку, Покращуються психічний стан і настрій. Показання до застосування: всі форми епілепсії (особливо ефективний при великих і малих нападах, меншою мірою — при фокальній епілепсії). Побічні ефекти: нудота, атаксія, сонливість (рідко спостерігаються і не дуже виражені). Є дані, що препарат підсилює побічні ефекти інших протиепілептичних засобів і це слід враховувати під час проведення комбінованої терапії хворих на епілепсію.
Клоназепам (антелепсин) — спричинює транквілізувальну, міорелаксувальну, анксіолітичну і протисудомну дію. Препарат діє безпосередньо на кіркові і підкіркові епілептогенні вогнища, а також припиняє поширення судомних розрядів на інші ділянки мозку; підвищує вплив гальмівного медіатору ГАМК на пре- і постсинаптичні мембрани нервових клітин. Показання до застосування: малі судомні, міоклонічні напади, епілептичний статус і судомні напади у немовлят. Побічні ефекти: сонливість, рідко — атаксія, втрата апетиту.
Читайте також:
|
||||||||
|