Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Деякі рекомендації щодо правил поведінки при зсувах та селях

Деякі рекомендації щодо правил поведінки в умовах небезпеки землетрусу

- При землетрусі грунт відчутно коливається відносно недов­гий час - тільки декілька секунд, найдовше - хвилину при дуже сильному землетрусі. Ці коливання неприємні, можуть викликати переляк. Тому дуже важливо зберігати спокій. Якщо відчувається здригання фунту чи будинку, слід реагувати негайно, пам’ятаючи, що найбільш небезпечними є предмети, які падають.

- Перебуваючи у приміщенні, слід негайно зайняти безпечне міс­це. Це отвори капітальних внутрішніх стін (наприклад, відчинити двері з квартири), кути, утворені ними. Можна заховатись під балка­ми каркасу, під несучими колонами, біля внутрішньої капітальної стіни, під ліжком чи столом. Слід пам’ятати, що найчастіше завалю­ються зовнішні стіни будинків. Необхідно триматися подалі від вікон та важких предметів, які можуть перекинутися чи зрушити з місця.

- Не слід вибігати з будинку, оскільки уламки, які падають вздовж стін, є серйозною небезпекою. Безпечніше перечекати по­штовх там, де він вас застав, і, лише дочекавшись його закінчення, перейти у безпечне місце.

- Перебуваючи всередині багатоповерхового будинку, не поспі­шайте до ліфтів чи сходів. Сходові прольоти та ліфти часто обвалю­ються під час землетрусу.

- Після припинення поштовхів потрібно терміново вийти на вулицю, відійти від будівель на відкрите місце, щоб уникнути ударів уламків, які падають.

- Перебуваючи в автомобілі, що рухається, слід повільно загаль­мувати подалі від високих будинків, мостів чи естакад. Необхідно залишатись в машині до припинення поштовхів.

- Опинившись у завалі, слід спокійно оцінити становище, на­дати собі першу допомогу, якщо вона потрібна. Необхідно надати Допомогу тим, хто її потребує. Важливо подбати про встановлення зв’язку з тими, хто перебуває зовні завалу (голосом, стуком). Люди­на може зберігати життєздатність (без води і їжі) понад два тижні.

Найбільш дійовими заходами для запобігання зсувів є відведен­ня поверхневих вод, штучне перетворення рельєфу (зменшення на­вантаження на схили), фіксація схилу за допомогою підпорів.

Засоби боротьби з селевими потоками досить різноманітні: будів­ництво гребель, каскаду запруд для руйнації селевого потоку, сті­нок для закріплення відкосів тощо.

- у випадку попередження про селевий потік або зсув слід яко­мога швидше залишити приміщення і вийти в безпечне місце;

- надавати допомогу людям, які потрапили в селевий потік, ви­користовуючи дошки, палки, мотузки та інші засоби; виводити людей з потоку в напрямку його руху, поступово наближаючись до краю;

- почувши шум потоку, що наближається, негайно підніміться з дна лощини вгору по стоку не менше, ніж на 50-100 м. Тим, кого застав селевий потік, врятуватися, як правило, не вдається;

- пам’ятайте, що під час руху селевого потоку каміння великої маси розкочується на значні відстані.

Основний напрям боротьби з повенями полягає в зменшенні максималь­них витрат води в річці завдяки перерозподілу стоку в часі (насадження лісо­захисних смуг, оранка ґрунту поперек схилу, збереження узбережних смут рослинності, терасування схилів тощо). Для середніх та великих річок досить дійовим засобом є регулювання паводкового стоку за допомогою водосховищ. Окрім того, для захисту від повеней широко застосовується давно відомий спосіб - влаштування дамб. Для ліквідації небезпеки утворення заторів про­водиться розчищення та заглиблення окремих ділянок русла ріки, а також руй­нування криги вибухами за 10-15 днів до початку льодоходу.

Ще один досить важливий шлях регулювання стоку й запобігання повеней - ландшафтно-меліоративні заходи.

Деякі рекомендації щодо правил поведінки при повені:

❒ отримавши попередження про затоплення, необхідно термі­ново вийти в безпечне місце - на височину (попередньо відключив­ши воду, газ, електроприлади);

❒ якщо повінь розвивається повільно, необхідно перенести майно в безпечне місце, а самому зайняти верхні поверхи (горища), дахи будівель;

❒ для того щоб залишити місця затоплення, можна скористати­ся човнами, катерами та всім тим, що здатне утримати людину на воді (колоди, бочки, автомобільні камери тощо);

❒ коли людина опинилася у воді, їй необхідно скинути важкий одяг та взуття, скористатись плаваючими поблизу засобами й чека­ти допомоги.

Існує пасивний та активний захист від лавин. При пасивному захисті уникають використання лавинонебезпечних схилів або став­лять на них загороджувальні щити. При активному захисті прово­дять обстріл лавинонебезпечних схилів, що викликає сходження не­великих, безпечних лавин, запобігаючи таким чином накопиченню критичних мас снігу.


Читайте також:

 1. I. Правильно визначена мета.
 2. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
 3. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
 4. V. Етичні правила психологічних досліджень
 5. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
 6. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
 7. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
 8. Адміністративна відповідальність за порушення митних правил
 9. АНАЛІЗ ПОВЕДІНКИ СПОЖИВАЧА
 10. Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів
 11. Будучи, як правило, дочірніми фірмами великих компаній, вони існують за рахунок засобів венчурного капіталу і здійснюють чітко визначений вид діяльності.
 12. В цілому сукупність суспільного продукту – це сукупність благ і послуг, вироблених суспільством за певний період часу (як правило, за рік).
Переглядів: 983

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заходи та засоби, спрямовані на запобігання негативної дії природних джерел небезпеки на людину. | Деякі рекомендації щодо правил поведінки при пожежах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.025 сек.