Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Лекція 5. Психосексуальні розлади

Синдроми розладів психічної складової (Г. С. Василенко, 1985):

- порушення темпів і термінів психосексуального розвитку;

- девіації психосексуального розвитку, сексуальні порушення при психопатологічних розладах з переважанням конституціонально-ендогенних факторів (акцентуації характеру, психопатії, ендогенні психози, статеві розлади при олігофренії;),;

- сексуальні порушення при психопатологічних розладах з переважанням екзогенних (реактивних, ситуаційних) чинників (неврози та сексуальні порушення невротичної природи у чоловіків, неврози і сексуально-неврологічні порушення у жінок).

Синдром статевої дисфорії - емоційно забарвлене ​​незадоволення анатомічними і соціальними рисами своєї статевої приналежності і бажання мати риси протилежної статі. У зазначений синдром входять гомосексуалізм, трансвестизм і транссексуалізм.

Синдром порушення статевої ідентичності в дитинстві - прояв статевої дисфорії у дітей.

Синдром статевої дезідентифікаціі - порушення психологічного процесу самоототожнення, формування власної ідентичності.

Синдром статевої деінтеріорізаціі (деінтерналізаціі) - відсутність глибокого засвоєння інформації про секс, перетворення знань у переконання, і сексуальні установки.

Синдром порушення статеворольової поведінки - трансформація (маскулінна поведінка у жінок і фемінна - у чоловіків), гіперрольова (гіпермаскулінна і гіперфемінінна) поведінка.

Коітофобія - нав'язлива боязнь статевого акту. Може виникати в результаті усвідомлюваної або неусвідомлюваної психотравми, при агресивному, грубому поводженні партнера, його глузуваннях або підкресленій холодності, вона може бути також наслідком проведення статевого акту в неадекватній обстановці, наприклад, при побоюванні бути захопленим сторонніми. Коли зазначені фактори призводять до невдачі при статевому акті у особистості з підвищеною вразливістю і підозрілістю, вони можуть міцно фіксуватися і в наступному викликати нездоланний страх перед коитусом. У чоловіків коітофобія призводить до психогенної гіпо-чи анерекції, у жінок її супроводжує вагінізм.

Онанофобия - нав'язливий страх шкідливих наслідків онанізму. Частіше зустрічається в чоловіків у формі нав'язливого страху "розплати" за онанізм втратою ерекції. Відрізняється стійкістю і не піддається вольовим зусиллям. Виникненню і розповсюдженню онанофобії сприяє помилкове переконання у шкідливому впливі онанізму па здоров'я як результат сексуальної безграмотності і неправильного статевого виховання. Вирішальне значення у виникненні онанофобіі відводиться психологічному механізму очікування невдачі: чим більшу тривогу і страх відчуває людина в очікуванні шкідливих наслідків мастурбації, тим вище вірогідність розвитку онанофобії.

Німфоманія - патологічно підвищений статевий потяг у жінок, що виявляється нестримним прагненням до статевих контактів з різними партнерами. Причиною його можуть бути нав'язливі стани або агресивні тенденції. Для жінок з німфоманією є характерною неконтрольована поведінка, вступ у сексуальні контакти з будь-якою людиною, незалежно від її віку, зовнішності і навіть статі. Абсолютний проміскуїтет відрізняє жінку, що страждає на німфоманію, від жінки з високою сексуальною активністю, але здатної контролювати свою сексуальну поведінку, що виражається в певному відборі партнерів.

Сатиріазис - патологічне підвищення статевого потягу у чоловіків у вигляді постійного відчуття статевої незадоволеності і нестримного прагнення до статевих зносин. При сатіріазісі сексуальність знаходиться в центрі життєвих інтересів індивіда. Для осіб, що страждають на сатіріазіс, характерні часта зміна сексуальних партнерів і відсутність тривалих сексуальних зв'язків. Патологія може бути психогенною (наприклад, як форма компенсації почуття власної неповноцінності) або розвинутися внаслідок органічного захворювання (наприклад, органічного ураження центральної нервової системи або гормональних порушень). Сатиріазис чоловіків, як і німфоманія у жінок, є однією з форм гіперсексуальності.


Читайте також:

 1. Вегетативні розлади: закрепи, аменорея, сухість шкіри і слизових, тяжкість у грудях.
 2. Вид заняття: лекція
 3. Вид заняття: лекція
 4. Вид заняття: лекція
 5. Вид заняття: лекція
 6. Вид заняття: лекція
 7. Вольові розлади.
 8. Вступна лекція
 9. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
 10. Клітинна селекція рослин.
 11. Колекція фонограм з голосами осіб, які анонімно повідомляли про загрозу вибуху
 12. ЛЕКЦІЯ (4): Мануфактурний період світової економіки
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вестфальский мир як основа європейського правопорядку 1648-1815 рр. | Співвідношення понять «патентне право» та «право промислової власності».

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.