Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сутність, структура та значення діяльності державної іпотечної установи

Основні принципи діяльності іпотечних банків

Надійність іпотечних банків і, відповідно, захищеність утримувачів іпотечних цінних паперів значною мірою визначається трьома основоположними принц типами, на яких базується діяльність цих фінансово-кредитних установ. Це:

1. Принцип спеціалізації. Обмежена кількість видів операцій, які здійснюються іпотечним банком, сприяє високій ефективності його роботи і дає можливість зменшити чисельність персоналу, а отже і матеріально-грошові витрати, порівняно з універсальними банками. Спеціалізація іпотечних банків таким чином сприяє підвищенню економічної ефективності і, відповідно, зниженню ризику банкрутства.

2.Принцип конгруенції. Полягає в обов’язковому співвідношенні вимог іпотечного банку до своїх позичальників із його зобов’язаннями щодо утримувачів іпотечних цінних паперів. Так, законодавство Німеччини визначає, що загальна номінальна вартість випущених іпотечним банком закладних листів повинна покриватися іпотеками щонайменше такої самої вартості, а зобов’язання банку щодо виплати відсотків утримувачам закладних листів мають покриватися як мінімум такими самими відсотковими доходами від наданих іпотечних кредитів. Ці обставини й визначають поняття конгруенція покриття (забезпечення).

Закладні листи дозволяється випускати лише в тому разі, якщо термін їхньої дії не набагато перевищує термін дії договорів іпотечного кредитування. Це так звана конгруенція обігу.

Саме тому утримувач закладних листів не має права на їх дострокове погашення, адже таке право зробило б неможливою конгруенцію обігу. Окрім того, існують обмеження щодо обсягів випуску закладних листів, відповідно до яких загальна вартість випущених в обіг іпотечним банком закладних листів не може перевищувати величину його власного (гарантійного) капіталу більш ніж у 60 разів.

3.Принцип покриття. Означає, що іпотечний банк обов’язково повинен мати капітал, достатній для покриття вартості іпотечних цінних паперів. Утримувачам іпотечних цінних паперів у разі банкрутства іпотечного банку гарантоване першочергове задоволення їхніх вимог за рахунок цих коштів.

Таким капіталом є насамперед вартість заставленого іпотечному банку нерухомого майна. Лише частина цієї вартості може використовуватися для покриття іпотечних паперів (наприклад, в Німеччині, Польщі, Словаччині та Угорщині – 60%, Чехії – 70%).

 

 

Державна іпотечна установа була створена згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2004 р. №1330. Пріоритетним завданням ДІУ є сприяння розвитку ринку іпотечного кредитування в Україні, підвищення доступності житла широким верствам населення. Виконуючи функції державного інституту розвитку ринку іпотечного кредитування ДІУ підтримує баланс інтересів держави, первинних кредиторів, позичальників та інвесторів.

Основною метою діяльності Державної іпотечної Установи згідно Статуту є рефінансування іпотечних кредиторів (банків і небанківських фінансових установ, які провадять діяльність з надання забезпечених іпотекою кредитів) за рахунок коштів, що надійшли від розміщення цінних паперів, сприяння подальшому розвитку ринку іпотечного кредитування.

Статутний капітал ДІУ складає 2,2 млрд. гривень, його партнерами станом на вересень 2011 року є понад 100 банків. 2008 року вже було залучено і направлено на рефінансування іпотечних кредитів 1 мільярд гривень. Станом на початок 2009 року в портфелі ДІУ знаходилося 6414 рефінансованих стандартних житлових іпотечних кредитів, які були надані в усіх регіонах України банками-партнерами ДІУ.

Державний орган рефінансує гривневі кредити, і лише ті, що підпадають під спеціальні стандартни організації.

З метою підтримки будівельної галузі під час економічної кризи у січні 2010 р. ДІУ була розроблена нова програма фінансування завершення будівництва житлових об єктів, що дало змогу забудовникам-отримати необхідні кошти для завершення будівництва житла та розпочати реалізацію квартир як на етапі будівництва, так і після його завершення за допомоги іпотечного кредитування на умовах стандартів ДІУ.

Предметом діяльності Установи є:

придбання, відчуження та здійснення інших операцій з активами, зокрема іпотечними, відповідно до законодавства;

надання фінансових кредитів, виконання зобов'язань за якими забезпечене, зокрема, іпотечними активами;

управління іпотечними та іншими активами відповідно до законодавства;

випуск, емісія цінних паперів та організація їх обігу;

надання послуг з обслуговування міжнародних кредитних ліній;

розроблення і впровадження методологічних рекомендацій з питань іпотечного кредитування, а також єдиних стандартів, норм і процедур надання фінансових кредитів, вимог до іпотечних кредитів та нерухомого майна, рефінансування іпотечних кредиторів та обслуговування іпотечних активів, що здійснюються за участю Установи (далі - єдині стандарти).

Окремі види господарської діяльності, перелік яких установлюється законом, Установа може провадити після отримання спеціального дозволу (ліцензії).

Установа має право здійснювати за рахунок власних та залучених коштів такі операції:
надання фінансових кредитів кредитним та іншим установам з метою видачі іпотечних кредитів фізичним особам на придбання (будівництво) житла, зокрема на умовах індивідуального житлового будівництва;

надання фінансових кредитів кредитним та іншим установам з метою фінансування будівництва житла.


Читайте також:

  1. DIMCLRE (РЗМЦВЛ) - колір виносних ліній (номер кольору). Може приймати значенняBYBLOCK (ПОБЛОКУ) і BYLAYER (ПОСЛОЮ).
  2. I визначення впливу окремих факторів
  3. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  4. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  5. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  6. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  7. Iсторичне значення революції.
  8. Ne і ne – поточне значення потужності і частоти обертання колінчастого вала.
  9. Ocнoвнi визначення здоров'я
  10. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  11. VІ. План та організаційна структура заняття
  12. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.




Переглядів: 1044

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика кредитних операцій іпотечних банків | Управління Установою

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.