Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Знешкодження шпигунських програм

Є ще одна категорія шкідливого ПЗ, відома набагато менше, ніж віруси (але аж ніяк не менш небезпечна) через специфіку своєї роботи – шпигунства за діями користувача. Такі програми (spyware), як правило, поставляються разом із розповсюджуваними через Internet безкоштовними програмами або ж автоматично встановлюються на ваш ПК під час веб-серфінгу.

Spyware визначають як програмне забезпечення, що дає змогу збирати відомості про користувача або організацію без їх відома. Adware (від advertising – реклама) – програмний код, без відома користувача внесений до програмного забезпечення з метою демонстрації рекламних оголошень.

За даними New Scientist, у світі 5,1 % приєднаних до Інтернету комп'ютерів мають на своєму вінчестері програмний код, призначений для несанкціонованого збирання конфіденційної інформації і (або) демонстрації непрошеної реклами за допомогою спливаючих («рор-up») вікон браузера.

Дивує ступінь поширення spyware. За даними, отриманими фахівцями Вашингтонського університету у ході спостережень за поширенням лише чотирьох відомих програм-шпигунів (Gator, Cydoor, SaveNow і eZula) на комп'ютерах студентського містечка, на 5,1 % машин було встановлено програмне забезпечення для стеження за діями користувача, а 69 % усіх відділів і офісів університету мали принаймні один комп'ютер, на якому було встановлено spyware.

«Spyware – реальна проблема, що недооцінюється, у той час як вона стала актуальною для істотної частини населення» – такий висновок авторів дослідження. Spyware, крім того, не обмежуються збиранням інформації, вони є загрозою безпеки. Як мінімум дві з вивчених програм – Gator і eZula – дають можливість зловмисникові не просто збирати інформацію, а й контролювати чужий комп'ютер.

Ad-Aware SE Personal (www.lavasoft.de) – програма, призначена для пошуку й усунення шпигунських модулів, сканує оперативну пам'ять, файли на жорсткому диску і визначає в них програми-шпигуни й запущені шкідливі процеси. Сканується також реєстр операційної системи. Якщо в реєстрі виявляється запис, установлений шкідливою програмою, то він видаляється. Передбачено можливість поновлення антишпигунської бази через Інтернет. Працює Ad-Aware SE Personal досить швидко, настроювання програми прості й інтуїтивно зрозумілі. Якщо виявляються шпигунські модулі, то програма пропонує видалити їх усі або вибірково. Для запобігання випадковому видаленню потрібного файла або запису в реєстрі передбачено функцію відновлення (для цього автоматично створюються backup-копії даних). Цю програму (або аналог) повинен мати кожен користувач, який працює на комп'ютері в Інтернеті.

Стежачи за подіями останніх років, можна з впевненістю стверджувати, що spyware, поряд з комп'ютерними вірусами і «хробаками», стали глобальним нещастям у мережі. Так, за даними компанії EarthLink, 90 % усіх підключених до Internet ПК заражені подібним ПЗ. Усього було виявлено понад 29,5 млн шпигунських програм, у середньому по 28 на ПК.

3. Правила безпечної роботи в Інтернеті.

Навчися оцінювати інформацію!

В Інтернеті ти можеш знайти безліч найрізноманітнішої інформації. Є цікава й корисна, що знадобиться тобі в навчанні та спілкуванні. Але є й непотрібні тобі сайти – ті, які ти не розумієш, які викликають неприємні відчуття та емоції. Тобі варто навчитися оцінювати інформацію. Заходячи на новий сайт, насамперед, запитай себе, чи може він допомогти тобі в спілкуванні, навчанні, хобі, підняти настрій? І якщо відповідь – ні, тоді для чого тобі його відвідувати? Найкраще – разом з батьками скласти перелік цікавих і корисних для тебе та всієї родини сайтів і, зазвичай, відвідувати їх.

Ти – це ти!

Ти – особистість з найпершої хвилини свого народження. У тебе є ім'я, прізвище, родина, адреса, улюблені іграшки, мобільний телефон тощо. Все це – твій особистий простір, твій маленький світ. Деякі люди в Інтернеті можуть намагатися проникнути у твій простір. У чатах, ICQ або форумах, «Однокласниках.ру» чи інших соціальних мережах ці люди можуть просити тебе докладніше розповісти про себе й свою родину, розпитувати про твій вік або про те, де ти найчастіше гуляєш, ким працюють твої батьки, за якою адресою ти мешкаєш, що цікавого та коштовного є в твоєму будинку, коли твої батьки йдуть на роботу. Не впускай у свій світ незнайомих людей! Ти адже не знаєш, для чого вони хочуть це довідатися. Навіть якщо людина в Інтернеті каже, що працює в міліції або старий друг твоїх батьків, не відповідай йому! Адже ти не можеш перевірити, правду він говорить чи ні. Ти ж не станеш розповідати про себе незнайомим дорослим на вулиці. Користуйся цим же правилом і в Інтернеті. А якщо хтось буде занадто наполегливо тебе розпитувати – не спілкуйся більше із цією людиною та розкажи про все батькам.

Псевдоніми й паролі!

Ти напевно бачив фільми та читав книжки про шляхетних лицарів, що приховували своє ім'я, і хитрих шпигунів, які користувалися паролями. В Інтернеті тобі потрібно брати з них приклад. Ніколи не називайся своїм справжнім ім'ям та прізвищем і правильно обирай паролі! Стороннім людям зовсім не потрібно знати, як тебе звуть, і в них не повинно бути шансу дістатися твоєї особистої інформації.

Запам'ятай головні правила:

Твій псевдонім, що часто називають ніком, повинен бути таким, щоб ніхто не зміг здогадатися про твій вік, адресу, школу та іншу особисту інформацію.

Твій пароль не повинен бути занадто легким, не варто обирати паролем своє ім'я або рік народження. Краще, нехай це буде щось близьке тобі, але не відоме стороннім. Наприклад, згадай свою улюблену страву, тоді паролем може бути піца або котлети. Ти легко запам'ятаєш такий пароль, а сторонні ніколи його не вгадають.

Ніколи й нікому не повідомляй свій пароль, це твій особистий секрет!

Краще перепитати!

В Інтернеті ти можеш зустріти інформацію, фотографії або відео, які для тебе будуть не зовсім зрозумілі. У тебе можуть виникнути питання, на які ти не зможеш знайти відповідь. Обов'язково поговори зі своїми батьками та задай їм свої питання. Буває, що з батьками поговорити не виходить, тоді постав запитання старшим родичам, учительці або іншому близькому й авторитетному для тебе дорослому.

Завантажуй обережно!

У Інтернеті ти можеш знайти безліч корисних, кумедних або просто цікавих роликів, ігор, музики або фотографій. Багато що з них ти можеш легко скачати на свій мобільний телефон або комп'ютер. Проте будь обережним, ніколи нічого не завантажуй з невідомих тобі сайтів. По-перше, там може виявитися зовсім не те, що ти хотів отримати. А по-друге, разом із цікавим роликом ти можеш скачати й вірус, який пошкодить твій телефон або комп'ютер.


Читайте також:

  1. Cisco Packet Tracer - Знайомство з програмою. Інтерфейс
  2. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  3. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  4. II. Із програм для 11 класу
  5. II.1 Програмне забезпечення
  6. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  7. III. Навчально-програмний етап.
  8. III. Програма
  9. III. Програма
  10. Алгоритм створення тренінгової програми
  11. Аналіз програм на етапі їх експлуатації
  12. Аналіз програмного забезпечення з управління проектами.




Переглядів: 1083

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сканери | Моделювання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.