Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Документальне оформлення готельних послуг

Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій форми і перелік яких визначається нормативними актами.Наказом Держбуду України від 13.10.2000 р. № 230 і Інструкцією про порядок ведення документообігу при наданні готельних послуг у ДП «Укркомунобслуговування» затверджено форми документів по наданню готельних послуг незалежно від форми власності та підпорядкування

Взаємовідносини між виконавцями та споживачами готельних послуг базуються на договорі про надання готельних послуг. Такий договір може бути укладений як у письмовій формі, так і в усній.

Згідно п. 3.6 Правил користування готелями договір про надання основних готельних послуг споживачу вважається укладеним після того, як буде оформлено документи на проживання (заповнено анкети, проведено реєстрацію). Підтвердженням того, що договір укладено — є розрахункова квитанція або інший розрахунковий документ, що підтверджує укладення договору. У випадку бронювання номера договір вважається укладеним тільки в разі письмового акцепту готелем направленої йому заявки на бронювання та досягнення сторонами згоди в обумовленій формі щодо всіх істотних умов (п. 3.1 Правил № 19).

Варто зазначити, що до укладення договору про надання готельних послуг готель зобов’язаний надати всю необхідну та достовірну інформацію про послуги з готельного обслуговування, їх види та особливості, про порядок оплати послуг та іншу інформацію, що пов’язана з договором та внутрішніми правилами готелю. Готель повинен мати внутрішні правила проживання у готелі, які не повинні суперечити Правилам користування готелями, а також Книгу відгуків та пропозицій (п. 1.12 Правил № 19).

Готель повинен надати споживачам інформацію про якість готельних послуг згідно з п. 2.2 Правил. Для цього у приміщенні, де оформляються документи на проживання в готелі, повинно бути розміщено:

- перелік нормативних документів, відповідно до яких надаються готельні послуги;

- правила надання готельних послуг;

- свідоцтво про присвоєння готелю відповідної категорії (якщо вона присвоєна);

- копію сертифіката на послуги, що підлягають обов’язковій сертифікації;

- копію ліцензії, якщо такий вид діяльності підлягає ліцензуванню; ціну номера (місця в номері);

- перелік основних послуг, що входять у ціну номера (місця в номері);

- перелік і ціну додаткових послуг, що надаються за окрему плату;

- відомості про форму та порядок оплати послуг;

- перелік категорій осіб, що мають право на отримання пільг, а також перелік пільг, що надаються при наданні послуг відповідно до законодавства;

- відомості про роботу закладів (підприємств) громадського харчування, торгівлі, зв’язку, побутового обслуговування та інших, що розташовані в готелі. У разі їх відсутності — дані про місцезнаходження та режим роботи найближчих до готелю підприємств харчування, зв’язку та побутового обслуговування; відомості про органи, що здійснюють захист прав споживачів.

Крім того, у кожному номері готелю повинні бути внутрішні правила проживання в готелі, правила протипожежної безпеки та інструкції щодо дій в екстремальних умовах, перелік додаткових послуг та прейскурант цін на них, відомості про роботу закладів (підприємств) громадського харчування, торгівлі, зв’язку, побутового обслуговування та інших, що розміщені в готелі, внутрішній телефонний довідник .

Таким чином, оформлення споживачем документів на проживання означає його згоду з умовами договору, нормами Правил користування готелями, Порядком надання готельних послуг № 297 та з внутрішніми правилами готелю.

Для підтвердження здійснення господарських операцій і законності надходження валюти до каси підприємства, якщо в готелі проживають іноземці готелі повинні вести первинні документи по наданню готельних послуг. Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України Наказом від 13.10.2000 р. № 230 "Про затвердження форм документів первинного обліку та Інструкції про порядок ведення документообігу при наданні готельних послуг у ДП «Укркомунобслуговування», затвердив форми документів первинного обліку та Інструкцію про порядок ведення документообігу при наданні готельних послуг. Цим Наказом рекомендується вести форми документів первинного обігу при проживанні іноземних громадян в готелях України, незалежно від їх підпорядкування та форми власності.

Щодо форм первинних документів, затверджених Інструкцією № 230, то вимоги до них наступні:

1) форми можуть бути оформлені в електронному вигляді, але з обов’язковим збереженням вихідних даних;

2) при використанні сертифікованих і зареєстрованих комп’ютерних програм для здійснення розрахунків за готельні послуги з використанням касових апаратів порядок використання форм визначається готелем самостійно;

3) форми можуть бути доповнені реквізитами, не передбаченими в їхній типовій формі, для одержання додаткової інформації, необхідної готелю для здійснення маркетингової роботи.

Дизайн форм документів первинного обліку готель вирішує індивідуально на власний розсуд. При цьому він повинен враховувати особливості фірмового стилю готелю, елементи відомостей про проживаючого та можливість як електронного, так і ручного заповнення документа. Якщо форма документа має, крім друкованого, ще й електронний варіант, вони обидва повинні бути витримані в єдиному стилі.

Мета використання конкретної форми обумовлює процедуру виготовлення бланка цієї форми:

- форми документів, що використовують для оформлення реєстрації та розрахунків з проживаючим, повинні бути виготовлені спеціалізованим підприємством з урахуванням вимог щодо якості та дизайну;

- форми документів, що використовуються тільки для внутрішнього обліку, можуть бути роздруковані безпосередньо на підприємстві.

При поселенні в готель громадянин України за наявності паспорта або документа, що його замінює, заповнює анкету мешканця (форма № 1-Г) в одному примірнику. В ній наводяться паспортні дані, дата прибуття і вибуття. Анкета передається адміністратору для реєстрації і зберігається в готелі в період проживання громадянина і протягом місяця після його вибуття.

Іноземні громадяни та особи без громадянства заповнюють реєстраційну картку (форма № 2-Г) на підставі документа, що засвідчує особу. Реєстраційні картки зберігаються в готелі два роки.

Після оформлення проживання громадянину видається візитна картка (форма № 3-Г) готелю, яка надає йому право на отримання ключів від номера та обслуговування службами готелю.

Візитна картка заповнюється адміністратором. Для оперативного обліку готельних послуг, отримання інформації про кількість проживаючих у готелі і кількість вільних місць (номерів) використовуються форми № 5-Г, 6-Г, 9-Г, 10-Г. Журнали 5-Г та 6-Г заповнюються адміністратором готелю в одному примірнику при поселенні мешканців. Журнал 5-Г застосовується для обліку всіх осіб, які проживають у готелі, і заповнюється на підставі анкет мешканця та реєстраційних карток (форми № 1-Г та 2-Г). Журнал 6-Г ведеться за формою, затвердженою МВС України, на підставі реєстраційних карток, паспортів та віз.


 

Таблиця 6.3.


Читайте також:

  1. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
  2. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  3. VII. За видами товарів і послуг
  4. Автоматизація туристичних послуг
  5. Аналіз обсягу пропозиції і реалізації послуг туристського підприємства
  6. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  7. Аудит готової продукції та продажу товарів, робіт та послуг
  8. Аудиторської фірми/аудитора про виконані роботи/надані послуги за 200_р.
  9. Баланс послуг
  10. Банк приймає до оплати вимога-доручення від платника протягом 20 календарних днів із дати оформлення його одержувачем.
  11. Банківська діяльність у сфері надання фінансових послуг
  12. Банківська діяльність у сфері надання фінансових послуг.




Переглядів: 2607

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація витрат діяльності готелю та визначення собівартості готельних послуг | Основні документи для надання готельних послуг

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.