Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні документи для надання готельних послуг

Типова форма Призначення документу Обробка документу Підстава для складання Кому подається Примітки
«Анкета проживаючого» типова форма № 1-г Є підставою для реєстрації проживаючого та видачі візитної картки заповнюються власноручно громадянином України українською мовою в одному екземплярі та передаються адміністратору готелю, в якого вони і зберігаються систематизованими за алфавітом в картотеці. Документ, що засвідчує особу (паспорт і таке інше) Службі прийому та обслуговування Зберігається протягом усього терміну проживання громадянина в готелі та протягом місяця після його виїзду, потім зберігається протягом ще одного року в архіві готелю, після чого знищується з оформленням відповідного акту
«Реєстраційна картка» типова форма № 2-г Є підставою для реєстрації проживаючого та видачі візитної картки заповнюються власноручно іноземцем або особою без громадянства українською та англійською мовами в одному екземплярі та передаються адміністратору готелю, в якого вони і зберігаються систематизованими за алфавітом в картотеці. Документ, що засвідчує особу іноземця або особи без громадянства (паспорт і таке інше) Службі прийому та обслуговування Зберігається протягом усього терміну проживання громадянина в готелі та протягом місяця після його виїзду, потім зберігається протягом двох років в архіві готелю, після чого знищується з оформленням відповідного акту
«Візитна картка» типова форма № 3-г Є підставою для видачі ключів від номера та надає право на обслуговування службами готелю Заповнюється українською та англійською мовами в одному екземплярі черговим адміністратором готелю оформляється на підставі «Анкети проживаючого» або «Реєстраційної картки» і видається кожному проживаючому в готелі Особі, що проживає в готелі На картці відмічаються обов'язкові відомості, прізвище проживаючого, номер кімнати і термін проживання. Інші необхідні відомості можуть бути внесені додатково за рішенням адміністрації готелю.
«Рахунок» типова форма № 4-г Є підставою для здійснення розрахунків з особою, яка проживає в готелі за надані послуги (як основні, так і додаткові) Заповнює щоденно касир готелю оформляється на підставі «Візитної картки гостя» Перший примірник видається особі, що проживає в готелі; другий – до бухгалтерії Одночасно з реєстрацією громадянина України або іноземного громадянина, що поселяються в готелі незалежно від форми обробки документів (ручна або електронна), і від форми оплати (готівкової або безготівкової) послуг готелю Сума до сплати розраховується щодобово згідно з переліком фактично отриманих послуг разом із сумами ПДВ та готельного збору, та всього до сплати. У рахунку сума до сплати з ПДВ вписується в гривнях
«Журнал обліку громадян, що проживають у готелі» типова форма № 5-г Є підставою для обліку громадян, що проживають у готелі Заповнюється українською мовою черговим адміністратором готелю оформляється на підставі «Анкети проживаючого» та «Реєстраційної картки» Портьє Застосовується для обліку всіх осіб, що проживають у готелі. Ведуть в одному примірнику, по закінченню якого передають в архів.
«Журнал обліку іноземців, що проживають у готелі» типова форма № 6-г Є підставою для обліку іноземців та осіб без громадянства, що проживають у готелі Заповнюється черговим адміністратором готелю оформляється на підставі «Реєстраційної картки», паспортів та віз Портьє форму Журналу типової форми № 6-г затверджують органи МВС України. Ведуть в одному примірнику, по закінченню якого передають в архів.
«Журнал реєстрації заявок на бронювання номерів» типова форма № 7-г Є підставою для здійснення бронювання номерів (місць) Заповнюється щоденно черговим адміністратором готелю оформляється на підставі телеграм, телефонних дзвінків, листів, факсів, електронних листів, що надійшли у готель, на бронювання номерів від фізичних та юридичних осіб Черговому адміністратору готелю Юридичними особами заявка на бронювання номерів у готелі подається у вигляді гарантійного листа довільної форми, який підписується відповідальною особою та завіряється печаткою.
«Касовий звіт» типова форма № 8-г Є підставою для здійснення розрахунків за надані послуги та оприбуткування готівки в касі Складається касиром (портьє, відповідальним за розрахунки) Складається в одному примірнику на підставі щоденних «Рахунків» Головному бухгалтеру не пізніше наступного дня разом з другими примірниками рахунків (форма N 4-г), контрольною касовою стрічкою ЕККА та контрольною стрічкою терміналу кредитних карток (в разі використання механізованого розрахунку). В ньому не допустимі виправлення та підчищення. Графа форми "Вид платежу" містить перелік послуг готелю, наданих проживаючим за звітний період.
«Відомість руху номерів у готелі» типова форма № 9-г Є підставою для здійснення оперативного обліку наявності та стану номерів та місць в готелі Заповнюється щоденно черговим адміністратором станом на 9.00 оформляється на підставі «Журналу обліку громадян, що проживають у готелі» та «Журналу осіб, які проживають на поверсі» Черговому адміністратору готелю використовується для оперативного обліку звільнення і заселення номерів та проведення ремонтних робіт у номерах
«Журнал осіб, які проживають на поверсі» типова форма № 10-г Є підставою для здійснення оперативного обліку осіб, які проживають на поверсі заповнюється щодня черговим по поверху оформляється на підставі «Журналу обліку громадян, що проживають у готелі» та «Журналу обліку іноземців, що проживають у готелі» Черговому на поверсі Використовується ся покоївками для здійснення поточних робіт з прибирання номерів

Відомість обліку руху номерів у готелі (форма № 9-Г) заповнюється черговим адміністратором щоденно станом на 9 годину і використовується для оперативного обліку звільнення номерів (місць), заселення в номери і проведення ремонтних робіт у номерах.

Журнал обліку проживаючих на поверсі (форма № 10-Г) заповнюється щодня черговим на поверсі і містить відомості, необхідні покоївкам для прибирання номерів.

При бронюванні номерів адміністратором заповнюється Журнал реєстрації заявок на бронювання номерів (форма № 7-Г) на підставі телефонних дзвінків, телеграм, листів на бронювання, які надійшли від фізичних чи юридичних осіб. Оплата за бронювання стягується в розмірі 50 % вартості місця (номера) за добу. В разі запізнення громадян стягується додатково плата за фактичний час невикористання місця, але не більше, ніж за добу; при запізненні понад добу броня анулюється.

Оплата готельних послуг оформляється документами за формами № 4-Г і 8-Г. Плата за проживання справляється відповідно до єдиної розрахункової години — 12 години дня з використанням РРО або з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів (тільки в разі оплати готельних послуг, при цьому окремо послуги ресторанів тощо оплачуються тільки через РРО). Під час оплати готельних послуг адміністратором виписується рахунок (форма № 4-Г) у двох примірниках: перший видається мешканцю, другий щодня здається до бухгалтерії. В рахунку наводиться вартість основних і додаткових послуг (користування телевізором, холодильником тощо) з урахуванням ПДВ. Рахунок оформляється за будь-якої форми обробки документа (ручної, електронної) і за будь-якого виду розрахунку (готівкового, безготівкового).

На підставі складених рахунків касир, портьє або інша особа, яка виконує розрахунки, складає в одному примірнику касовий звіт (форма № 8-Г), який щоденно здається до бухгалтерії разом з одним примірником рахунку та касовою стрічкою РРО ,а в разі розрахунку через термінал – з примірником контрольної стрічки терміналу кредитних чи платіжних карток. В рахунку наводиться перелік наданих послуг, і за кожною з них — кількість наданих послуг та їх вартість. Суми ПДВ наводяться в цілому по рахунку. Окремо зазначається сума повернених коштів

Оплата готельних послуг може проводитися як у день поселення громадянина, так і в останній день його проживання в готелі. Загалом термін, форма та розмір оплати проживання встановлюються адміністрацією готелю.

Однією зі складових готельних послуг є послуга бронювання готельних номерів. Так, згідно з Правилами користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг бронювання — це процес замовлення замовником готелю основних і/або додаткових послуг у певному обсязі, з метою використання послуг в обумовлені терміни конкретним споживачем або групою споживачів.

Номери в готелі можна бронювати шляхом укладення двостороннього письмового договору або шляхом подання готелю заявки на бронювання за допомогою поштового, телефонного або іншого зв’язку (інтернету, факсу). У разі подання готелю заявки на бронювання договір вважається укладеним тільки після письмового підтвердження (факсом, поштою або через інтернет) готелем бронювання номера.

На підставі заявок на бронювання (телеграм, телефонних дзвінків, листів тощо) адміністратором готелю заповнюється Журнал реєстрації заявок на бронювання номерів (ф. № 7-г).

Послуга бронювання може бути платною. Залежно від категорії готелю послугу бронювання може бути включено до основних послуг готелю (з оплатою при остаточному розрахунку або взагалі без оплати) або до додаткових послуг.

При бронюванні номера (місця) готель може запросити передплату за надання готельних послуг, яка враховується в оплату готельних послуг при остаточному розрахунку, якщо інше не обумовлено укладеним договором. У разі відмови споживача оплатити броню, його розміщення у готелі проводиться у порядку загальної черги.

У разі відмови замовником готельних послуг від бронювання номера, готелю надсилається заявка на анулювання бронювання.

Готелі можуть надавати послуги з харчування.

Послуга харчування може відноситись до основних послуг готелю та може включати сніданок, обід, вечерю (за домовленістю), а доставка в номер сніданку, обіду, вечері, чаю або кави у окремо погоджений час є додатковою послугою.

Страви в закладах ресторанного господарства готелю відпускаються споживачам за умови наявності касових чеків, жетонів, талонів-абонементів, що підтверджують оплату. Їх видає адміністратор готелю при оформленні документів на проживання. За одним касовим чеком (талоном, абонементом) можна відпустити декілька страв («комплексних» обідів).

У випадку, коли мешканець відмовляється від замовлених готельних послуг або передчасно покидає готель, йому необхідно повернути надлишкову оплачену ним суму відповідно до Інструкції про порядок ведення документообігу при наданні готельних. При цьому:

1) адміністратор отримує від проживаючого попередні розрахункові документи;

2) проживаючий подає «Заяву про повернення невикористаних коштів» на ім’я керівництва готелю у довільній формі, яка є офіційною підставою для повернення коштів;

3) касир (портьє, виконуючий розрахунки) повертає гроші при пред’явленні паспорта або іншого документа, що засвідчує особу, проживаючому кошти в сумі невикористаного авансу, на підставі розрахунково-касового ордеру або з реєстрацією видачі коштів через РРО;

4) проживаючий готелю отримує розрахункові документи за фактично отримані послуги з відміткою про повернення невикористаного авансу.

 

5.Облік витрат і собівартостів надання готельних послуг

 

Номерний фонд – один з з основних об’єктів обліку при наданні готельних послуг.

Завдання управління використанням номерного фонду - аналіз ефективності використання номерного фонду, контроль стану розрахунків за кожним гостем, надання інформації для прогнозування обсягу і можливості надання готельних послуг у наступних періодах.

Номерний фонд, який підлягає обліку складається з номерного фонду, що використовується для надання готельних послуг,номерний фонд, що не використовується з технічних чи технологічних причин, номернй фонд, що використовується за іншим призначенням, номергний фонд що простоює або вільний.

Витрати, які відносяться до витрат номерного фонду при комп’ютеризації аналітичного обліку витрат можуть вестись за окремими номерами.

Всі витрати готелю поділяються на:

1. матеріальні витрати:

- малоцінні та швидкозношувані предмети;

- засоби гігієни;

- санітарно-гігієнічні матеріали;

- медикаменти;

- прання білизни:

- спеціальний одяг:

- рекламні матеріали (листівки, папір, брошури);

- канцелярські товари:

- інші матеріали;

2. витрати на оплату праці:

- основна заробітна плата;

- додаткова заробітна плата:

- інші заохочувальні та компенсаційні виплати;

3. витрати на соціальні заходи:

- відрахування на обов’язкове державне пенсійне страхування:

- відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням;

- відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;

- відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності;

- відрахування на індивідуальне страхування персоналу підприємства;

- оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві;

- медичне страхування;

- вирахування на інші соціальні заходи;

4. амортизація:

- основних засобів номерного фонду;

- малоцінних необоротних матеріальних активів (в тому числі спеціального і форменого одягу);

- нематеріальних активів;

5. витрати на ресурсозабезпечення:

- опалення;

- електроенергія;

- водопостачання та каналізація;

6. витрати на утримання та експлуатацію виробничогообладнання:

- утримання ліфтів;

- обслуговування виробничих приладів та устаткувань;

7. витрати на ремонт основних засобів:

- поточний ремонт основних засобів;

- капітальний ремонт основних засобів в частині, що списується на поточні витрати підприємства;

8. витрати на підготовку до осінньо-зимового періоду;

9.витрати на проведення протипожежних заходів;

10.інші виробничі витрати:

1. телефонний зв’язок;

2. вивезення та утилізація побутових відходів;

3. технічне обслуговування охоронної сигналізації;

4. обслуговування обчислювальної техніки;

5. очищення димоходів і вентиляційних каналів;

6. дезінфекція та дератизація приміщень;

7. ремонт та обслуговування побутових приладів (холодильників, пилососів, телевізорів, прасок, електричних чайників тощо).

11. податки, збори та інші обов’язкові платежі, що входять до собівартості послуг;

- комунальний податок;

- податок на воду;

- податок на землю;

- інші податки, збори та інші обов’язкові платежі.

За статтею матеріальні витрати обліковується вартість виробничих запасів, використаних для забезпечення технологічного процесу або для надання готельних послуг, у тому числі для підготовки місця (номера), прибирання приміщень, оснащення номера необхідними матеріальними засобами, створення нормальних умов праці та додержання правил техніки безпеки праці, санітарно-гігієнічних та інших спеціальних вимог, передбачених правилами роботи готелів у встановленому законодавством порядку.

До цієї статті не входять і включаються до відповідних статей калькуляції витрати матеріалів, що пов’язані з іншим власним виробництвом, використанням електричної та інших видів енергії, вартість будівельних матеріалів та запасних частин для ремонту основних засобів та інших необоротних матеріальних активів, у тому числі взятих у тимчасове користування за угодами операційної оренди (лізингу), а також малоцінних та швидкозношуваних предметів.

Використані матеріальні цінності включаються до собівартості готельних послуг за одним з методів оцінки відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 1999 р. № 246.

При вибутті подібних матеріальних цінностей (тобто таких, що мають однакове призначення, виконують подібні функції в такому ж виді діяльності) застосовують однакові методи оцінки. Метод оцінки матеріальних цінностей підприємство обирає самостійно.

Отже, за цією статтею відображають передачу в експлуатацію:

- виробничих запасів, що використовуються протягом одного операційного циклу;

- малоцінних та швидкозношуваних предметів (вартість яких перевищує межу суттєвості, а очікуваний строк використання менший за один рік).

Межа суттєвості для вартості запасів законодавчо не встановлена, але немає потреби вести облік використання, наприклад, електричних лампочок, які можуть служити декілька місяців, а вартість мають незначну.

На малоцінні та швидкозношувані предмети, відповідно до законодавства, амортизацію не нараховують - їх вартість повністю списують за статтею калькуляції «Матеріальні витрати» з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації та відповідальними особами протягом строку їх фактичного використання в відомості. Одночасно необхідно вести облік таких цінностей на позабалансовому рахунку ((Затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 29 грудня 2000 р. № 356).

Витрати на прання білизни включають до складу номерних витрат за умови, що вони здійснюється власними силами готелю, його окремим структурним підрозділом. Тоді ці витрати включають матеріальні витрати, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи тощо. Якщо білизна переться для готелю, ресторану, сауни тощо сторонніми підприємствами, витрати розподіляють за певними ознаками. За умови, що білизну пере стороння організація, витрати на готель списують за актом, і вони можуть бути включені до статті «Витрати на оплату послуг сторонніх організацій». Розмір витрат на прання білизни визначають за фактом їх виникнення незалежно від часу її використання.

Стаття «Витрати на оплату праці» включає витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати, обчисленої відповідно до прийнятих підприємством систем оплати праці і визначених колективним договором тарифних ставок (окладів) і розрядних розцінок для працівників, зайнятих безпосередньо виконанням робіт (послуг), а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

На витрати підприємства за статтею «Витрати на соціальні заходи» списується сума страхових внесків, нарахованих страхувальником-роботодавцем до фондів відповідно до діючого законодавства, а також на інші соціальні заходи, передбачені українським законодавством.

Страхові внески (збори) до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та Пенсійного фонду нараховують із сум, що не перевищують максимальну величину фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничну суму заробітної плати (доходу), з яких, відповідно до законів України, справляють страхові внески, в розмірі, визначеному законодавством.

До складу статті «Амортизація» включають суму нарахованої амортизації основних засобів, інших необоротних матеріальних активів та нематеріальних активів, яку нараховують відповідно до ПСБО 7 «Основні засоби».

Якщо об’єкт основних засобів та інших необоротних матеріальних активів перебуває в операційній оренді, то в орендаря він обліковується на позабалансовому рахунку. Амортизацію за таким об’єктом нараховує орендодавець.

Затрати орендаря на поліпшення об’єкта операційної оренди (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що спричинює збільшення майбутніх економічних вигод, які попередньо очікувалися від його використання, орендар відображає як капітальні інвестиції у створення (будівництво) інших необоротних матеріальних активів, і вони підлягають амортизації.

При отриманні об’єкта у фінансову оренду орендар нараховує амортизацію відповідно до пункту 7 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 14 «Оренда». Амортизаційні відрахування на надане в лізинг майно обчислюють згідно із законодавством України (пункт 1 статті 18 Закону України «Про лізинг» від 16 грудня 1997 р. №723/97-ВР).

ЗМІСТ ОПЕРАЦІЇ Проведення
Д-т К-т
Матеріальні витрати номерного фонду
Видача комплектів гігієнічних матеріалів для оснащення номера
Витрати мийних та дезінфікуючих засобів для прибирання в номерах (вартість засобів перевищує межу суттєвості)
Проведено переоснащення номерів новими освітлювальними приладами, вартість яких не переви- щує встановленої межі для малоцінних та швидкозношуваних предметів
Придбано медикаменти для укомплектування аптечки (вартість запасів не перевищує межу суттєвості):
— на суму вартості медикаментів за мінусом ПДВ;  
— на суму ПДВ
Передано з пральні постільну білизну (за накладною):
— вартість послуг з прання постільної білизни за мінусом ПДВ;
— на суму ПДВ  
Видано спеціальний одяг обслуговуючому персоналу готелю. Примітка. Відповідно до умов колективного договору, забезпечення працівників спеціальним одягом здійснюється за рахунок підприємства, тобто його вартість списується на витрати підприємства 209 «Спеціальний одяг»
Витрати на оплату праці
Нараховану основну заробітну плату адміністративному та обслуговуючому персоналу готелю 231,
Нараховано доплату черговим адміністраторам за роботу в нічний час
Нараховано надбавки до посадових окладів за знання іноземних мов
Нараховано премії обслуговуючому персоналу номерного фонду за виробничі результати
Витрати на соціальні заходи
Зроблено відрахування на обов’язкове державне пенсійне страхування 231 ,
Зроблено відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням
Зроблено відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття 231 ,
Зроблено відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності
Нараховано оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві за розрахунком 231 , 91, 92
Амортизація
Нараховано знос основних засобів номерного фонду готелю
Нараховано знос малоцінних необоротних матеріальних активів (журнальних столів, покриття для підлоги, телефонних апаратів, побутових електроприладів тощо)
Нараховано знос нематеріальних активів (спеціального програмного забезпечення)
Нараховано знос на однострій, виданий обслуговуючому персоналу, якщо він здійснюється за рахунок підприємства. (знос на однострої рівномірно протягом терміну його використання)

 

Витрати на опалення, електроенергію, водопостачання та каналізацію можуть виникати в результаті споживання послуг сторонніх підприємств або відповідних підрозділів готелю (автономні системи тепло-, енерго- та водозабезпечення). У першому випадку цю статтю витрат визначають за рахунками на оплату послуг підприємств-постачальників. У другому - витрати матимуть комплексний характер і включатимуть вартість спожитих виробничих запасів, нараховану заробітну плату, відрахування на соціальні заходи, витрати на утримання устаткування тощо у частині, що припадає на номерний фонд.

Витрати на ресурсозабезпечення
За даними рахунків ресурсозабезпечуючих підприємств списано витрати на собівартість готельних послуг в частині, що припадає на готель (за показниками лічильників) на суму за мінусом ПДВ:
— опалення;
— електроенергія;
— водопостачання та каналізація
та на суму ПДВ
Списано витрати власної котельні на опалення приміщень готелю (за показниками лічильників або на підставі розрахунку)

Але можливим є і комплексний варіант ресурсозабезпечення роботи готелю, наприклад, коли власні системи тепло-, енерго- або водопостачання працюють в аварійному режимі, тобто забезпечують роботу підприємства у разі перебоїв у зовнішньому постачанні.

Облік витрат на ресурсозабезпечення роботи готелю ведуть окремо за кожним видом ресурсів.

Стаття "Витрати на ремонт основних засобів" може включати вартість витрачених матеріалів, енергії, оплату праці працівників, які проводять ремонти, відрахування на соціальні заходи, транспортні витрати тощо. Здійснювати такі роботи

Ремонт приміщень, обладнання, меблів, інвентарю готелями є необхідністю, що обумовлена, передусім, вимогами щодо забезпечення нормальних умов роботи підприємства.

Ремонтні роботи можуть мати поточний та капітальний характер.

Здійснювати роботи по ремонту основних засобів можуть окремі підрозділи готелю. Їх послуги оцінюються за фактичною виробничою собівартістю До складу фактичної собівартості можуть входити запасні частини та інші витратні матеріали, спецодяг,амортизація основних засобів або інших необоротних матеріальних активів, оплата праці, витрати на соціальні заходи.

Витрати на капітальний ремонт основних засобів відносять на збільшення їх баланової вартості.

Загальна сума витрат на поточний ремонт основних засобів в кінці місяця в бухгалтерському обліку включаються до собівартості готельних послуг (за статтею «Витрати на ремонт основних засобів»).

Витрати на ремонт основних засобів
Проведено поточний ремонт основних засобів власним ремонтним підрозділом
Проведено ремонт основних засобів у частині, що списується на поточні витрати підприємства, сторонньою організацією:    
— на вартість проведених ремонтних робіт за мінусом ПДВ;
— на суму ПДВ  

Щодо об’єктів основних засобів, отриманих підприємством за договором оперативного лізингу (оренди), який зобов’язує або дозволяє орендарю здійснювати поліпшення об’єкта оперативного лізингу (оренди), орендар може збільшити (створити) балансову вартість основних засобів на вартість фактично проведених поліпшень такого об’єкта.

Отже, у бухгалтерському обліку витрати на поточний ремонт виробничих основних фондів треба повністю віднести на собівартість послуг, а витрати з капітального ремонту - на збільшення первісної вартості відповідних об’єктів.

Стаття «Витрати на підготовку до експлуатації в осінньо-зимовий період» включає витрати на перевірку під тиском систем опалення, водопостачання та водовідведення, теплоізоляцію труб, утеплення вікон, ремонт та технічне обслуговування спеціального обладнання (в тому числі лічильників), придбання інвентарю для прибирання снігу та льоду, проведення теплоощадних заходів.

Витрати на підготовку до осінньо-зимового періоду
Нараховано резерв для забезпечення витрат, пов’язаних з підготовкою до осінньо-зимового періоду
Списано витрати на підготовку до осінньо-зимового періоду за рахунок сформованого резерву:
— ремонт лічильників споживання теплоенергії (на суму за мінусом ПДВ);
— оплата послуг теплоенерго з перевірки підприємства на готовність систем опалення до експлуатації в осінньо-зимовий період;
— переупакування опалювальних батарей у приміщеннях номерного фонду 237, 236

 

Виокремлення цих витрат у статтю може бути обгрунтоване тим, що ця група витрат має сезонний характер. Їх планування та аналіз здійснюються виключно за рік (тобто з року в рік) і за цією ознакою відрізняються від інших витрат, планування та аналіз яких може проводитися за коротший термін (квартал або місяць).

За цією статтею витрат обліковують витрати на перевірку протипожежних систем, технічне обслуговування пожежної сигналізації, заправляння вогнегасників, забезпечення приміщень необхідними засобами агітації та інструкціями на випадок пожежі, проведення інших протипожежних заходів на вимогу Держкомнагляду.

Витрати на протипожежні заходи можуть бути включені відповідно до змісту конкретних витрат до інших статей, наприклад матеріальні витрати, витрати на оплату праці або послуги сторонніх організацій. Тобто підприємство самостійно вирішує, за якою статтею відображати їх.

Витрати на проведення протипожежних заходів
Заряджено вогнегасники
Придбано засоби наочної протипожежної агітації та знаки безпеки для приміщень готелю за авансовим звітом підзвітної особи (на суму за мінусом ПДВ)
Надано послуги з технічного обслуговування пожежної сигналізації за передоплатою (на суму за мінусом ПДВ)
Нараховано знос на вогнегасники (під час передачі їх в експлуатацію або при списанні)

 

Зміст статті «Інші виробничі витрати» визначається виробничими потребами підприємства у споживанні послуг сторонніх організацій. Певні її складові можуть бути виокремлені і представлені як самостійні статті калькуляції. Але до цієї статті можуть бути включені окремі з вищеназваних статей калькуляції. Рішення про це приймається на підставі поставлених завдань контролю й аналізу витрат підприємства.

Інші виробничі витрати
Виставлено рахунки на оплату послуг сторонніх організацій на суму за мінусом ПДВ:
— телефонний зв’язок;
— вивезення та утилізація побутових відходів;
— технічне обслуговування охоронної сигналізації;
— обслуговування обчислювальної техніки;
— очищення димоходів і вентиляційних каналів;
— дезінфекція та дератизація приміщень
---витрати на сертифікацію готелю
на суму ПДВ

 

До цієї статті не включають оплату послуг сторонніх організацій, яку здійснює безпосередньо споживач відповідних послуг, за умови що вартість таких послуг зазначена окремим рядком у рахунку на оплату проживання в готелі. Наприклад, якщо в номері встановлено комп’ютер з підключенням до мережі інтернет (виділена лінія), вартість доступу до нього сплачує особа, яка мешкала в номері, за тарифом підприємства - інтернет-провайдера.

До зазначеної статті включаються витрати, що не знайшли відображення в інших статтях витрат, у тому числі:

- витрати, що їх несе підприємство у зв’язку з проведенням обов’язкового профілактичного медичного огляду та видачею особистих медичних книжок відповідно до Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559;

- витрати на охорону праці, техніку безпеки й охорону довкілля;

- витрати на службові відрядження працівників готелю, пов’язані з виробничою діяльністю;

- витрати на удосконалення технології та організації виробництва (в тому числі комп’ютеризацію виробничого процесу, витрати на підвищення кваліфікації і навчання персоналу тощо).

У бухгалтерському обліку для узагальнення інформації про загальну суму готельних послуг і визначення їх собівартості, яка включає всі витрати ,перераховані вище облікують на рахунку 23 «Виробництво». З кредиту рахунку 23 «Виробництво» загальна сума готельних послуг списується на субрахунок 903 «Собівартість реалізованих робіт і послу».

Якщо готель має кілька підрозділів (ресторан, автостоянка, перукарня тощо), облік таких витрат як витрати на ресурсозабезпечення, витрати на утримання та експлуатацію виробничого обладнання, витрати на протипожежні заходи, на інші виробничі витрати, деякі матеріальні витрати ведуть впродовж місяця на рахунку 91 «Загальновиробничі витрати». В кінці місяця загальну суму цих витрат за визначеною базою розподіляють між окремими підрозділами і відносять на субрахунки 23 «Виробництво», які відкривають на кожен підрозділ для узагальнення інформації про витрати кожного підрозділу.

Загальновиробничі витрати
Витрати на експлуатацію загальновиробничого обладнання
Списано витрати на підготовку до осінньо-зимового періоду
— ремонт лічильників споживання теплоенергії (на суму за мінусом ПДВ);
— оплата послуг теплоенерго з перевірки підприємства на готовність систем опалення до експлуатації в осінньо-зимовий період;
— Нарахована заробітна плата і на соціальні заходи працівникам служби безпеки 661, 65

 

У структурі загальновиробничих витрат готелю з метою аналізу і управління можна виділити змінні та постійні загальновиробничі витрати.

До змінних загальновиробничих витрат належать витрати на обслуговування і управління виробничим процесом, що змінюються прямо (або майже прямо) пропорційно до зміни обсягу наданих послуг (наприклад, витрат на оплату праці обслуговуючого персоналу, споживання електроенергії тощо). Змінні загальновиробничі витрати можуть розподілятися на кожен об’єкт витрат з використанням бази розподілу (годин праці, кількості наданих послуг, ліжко-діб, корисної площі, прямих витрат тощо) виходячи з фактичної кількості наданих послуг.

До постійних загальновиробничих витрат відносяться витрати на обслуговування і управління виробничим процесом, які залишаються незмінними (або майже незмінними) при зміні обсягів наданих послуг (наприклад, амортизація будівлі готелю, комп’ютеризація виробничого процесу тощо).

Відповідно до П(С)БО 16 «Витрати» постійні загальновиробничі витрати розподіляються на кожен об’єкт витрат із використанням бази розподілу при нормальній потужності. Нерозподілені постійні загальновиробничі витрати включаються до складу собівартості реалізованих послуг у періоді їх виникнення.

Всі загальновиробничі витрати (змінні і постійні) розподіляються за об’єктами обліку з використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо). При цьому відбувається розподіл загальновиробничих витрат за двома групами об’єктів обліку: об’єктів, реалізованих на кінець звітного періоду і не реалізованих.

Оскільки в готельно-ресторанному господарстві процес виробництва і реалізації збігається в часі, всі вироблені продукти та послуги є фактично реалізованими, і вся сума загальновиробничих витрат повинна повністю списуватися на собівартість реалізованих послуг у кожному звітному періоді.

Відповідно нормальна потужність готелю може визначатися як:

§ середня, характерна для даного готелю (у даному сезоні);

§ потужність готелю, розрахована з урахуванням повного інвентарного номерного фонду (або за вирахуванням номерів, що знаходяться у ремонті).

Вибір тієї чи іншої бази розподілу загальновиробничих витрат покладається на управлінський персонал готелю.

Якщо облік загальновиробничих витрат впродовж місяця ведуть на рахунку 91 «Загальновиробничі витрати» , а в кінці місяця розподіляють між окремими підрозділами , суму , яка за розподілом відноситься до номерного фонду розподіляють між окремими номерами пропорційно базі вказаній в наказі про облікову політику підприємства.

Облік інших витрат операційної діяльності готелю ведеться на рахунках 92, 93, 94. Такі витрати відносяться безпосередньо на зменшення фінансового результату в період їх виникнення.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
  3. VII. За видами товарів і послуг
  4. WEB-документи та CGI-інтерфейси
  5. Автоматизація туристичних послуг
  6. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  7. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  8. Аналіз обсягу пропозиції і реалізації послуг туристського підприємства
  9. Артеріальний пульс, основні параметри
  10. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  11. Аудит готової продукції та продажу товарів, робіт та послуг
  12. Аудиторський висновок, у якому робиться відмова від надання висновку аудитора




Переглядів: 3259

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Документальне оформлення готельних послуг | Визначення та визнання запасів в підрозділах підприємств готельно-ресторанного господарства , їх оцінка та класифікація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.025 сек.