Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Призначення, будова та ремонт теплових реле.

МОНТАЖ ПУСКОРЕГУЛЮЮЧИХ АПАРАТІВ І ПРИСТРОЇВ

Апарати або опорні конструкції, на яких вони повинні бути встановлені, варто прикріплювати до будівельних конструкцій способом, зазначеним у робочих кресленнях (дюбелями, болтами, гвинтами, за допомогою штирів, опорні конструкції - зварюванням до заставних елементів будівельних підстав і т.д.). Будівельні основи повинні забезпечувати кріплення апаратів без перекосів і виключати виникнення неприпустимих вібрацій.

Уведення проводів, кабелів або труб в апарати не повинен порушувати ступінь захисту оболонки апаратів і створювати механічних впливів, що деформують їх.

При установці декількох апаратів у блоці повинен бути забезпечений доступ для обслуговування кожного з них.

Пускорегулюючі апарати повинні бути міцно закріплені й установлені вертикально. Останню вимогу особливо ретельно дотримують при монтажі апаратів, що мають вимірювальні прилади, а також автоматичні вимикачі й прилади захисту - реле, тому що вони надійно працюють тільки при строго вертикальній установці.

Пускорегулююча апаратура має наступні види ушкоджень: надмірне нагрівання котушок пускачів, контакторів й автоматів, міжвиткові замикання й замикання на корпус котушок; надмірне нагрівання й зношування контактів; незадовільна ізоляція; механічні неполадки.

Причина небезпечного перегріву котушок змінного струму - заклинювання якоря електромагніта в його розімкнутому положенні й низька напруга живлення котушок. Магнітна котушка споживає більший струм, чим при утягненому якорі й нормальній напрузі, внаслідок чого вона швидко перегрівається й згоряє.

Міжвиткові замикання можуть відбутися внаслідок поганого намотування котушки, особливо якщо витки, що прилягають до фланців каркаса котушки, зсковзують у розташовані нижче шари, внаслідок чого виникають відносно великі різниці напруг, що ушкоджують міжвиткову ізоляцію, Міжвиткові замикання відбуваються головним чином у котушках змінного струму, тому що в них міжвиткові амплітудні напруги більше, ніж у котушок постійного струму. До того ж вони піддані посиленим струсам від вібруючого сталевого каркаса.

Замикання на корпус відбувається у випадку нещільної посадки без каркасної котушки на залізному сердечнику; виникаючі в системі вібрації приводять до перетирання ізоляції котушки і її відводів, внаслідок чого відбувається замикання на заземлений сталевий корпус апарата.

Монтаж низьковольтних апаратів керування (НАК).

Рубильники, перемикачі, запобіжники й блоки рубильникзапобіжник (типу ЯРП, ЯППР)монтують на розподільних щитах і силових пунктах (шафах). Установка цих апаратів виконується за рівнем і виском. Затягування гайок і гвинтів виконується до відмови, але із зусиллям не більше 150 Н і без ривків. Монтується на гвинтах або на рейці DIN.Укоплектовується вимикачем-роз’єднувачем 2Р-16А і допоміжними контактами НР+НЗ.

Після затягування всіх кріплень перевіряється щільність зіткнення контактного ножа зі стійкою Вимикачі-роз’єднувачі з видимим розривом контактів щупом 0,05 мм. Контактні ножі апаратів при включенні повинні дотикатися контактних стійок по обидва боки по всій лінії. При цьому «отпружинивание» контактних губок стійок при вході в них ножа повинне бути добре помітно на око. Всі тертьові частини покривають тонким шаром технічного вазеліну або спеціального змащення.

Загальний вид автомата АП50 (кришка й дугогасні камери зняті)

1 — дугогасна камера, 2 ~ електромагнітний розчеплювач, 3 — головні контакти, 4 і 5 — кнопки, 6 — основа

При монтажі запобіжників (НПП, ПН-2 і т.п.), крім того, виконують наступні вимоги: закриті патрони запобіжників ПН-2,установлені у вертикальному положенні, не повинні випадати з контактних стійок при прикладанні до них зусилля, рівного для запобіжників на 40А — 30 Н, 100 А—40 Н, 250 А—45 Н, 400 А—50 Н, 600 А—60 Н.

При установці патрона запобіжника в контактні стійки щільність їхнього зіткнення перевіряється щупом товщиною 0,05 мм між ковпачком патрона й губками стійок.

Командоапаратислужать для ручного перемикання контрольних ланцюгів котушок магнітних пускачів, контакторів, реле й т.д. Замиканням або розмиканням електричного ланцюга оператор може дистанційно подати команду на пуск або зупинку електричної машини. Найбільш прості командоапарати — кнопки керування.

Автоматичні вимикачі поєднують функції пускача, запобіжника, що відключає двигун при КЗ, і апарата захисту від перевантаження двигуна. При монтажі автоматичних вимикачів стежать за тим, щоб між струмоведучими частинами зберігалися достатні електричні зазори. Якщо автоматичний вимикач має пластмасовий кожух, то конструкція, на якій кріпиться автоматичний вимикач, повинна бути добре виправлена, інакше при

затягуванні кріпильних болтів може відбутися поломка пластмасової основи автоматичного вимикача.

Для кріплення автоматичного вимикача з переднім приєднанням проводів використають отвори, розташовані між виводами. Автоматичні вимикачі із заднім приєднанням проводів повинні закріплюватися на ізоляційних панелях спеціальними струмоведучими сполучними гвинтами.

Запобіжники серії ULTRA QUICK.

Запобіжник –це найбільш старе і надійне пристосування для захисту промислового обладнання. Принцип дії заснований на плавленні ділянки проводу, в результаті якого отримуємо ідеальний розрив електричного ланцюга. Для цього необхідний певний нагріваючий імпульс. В відповідності з цим для різних обставин випускаються запобіжники з різними характеристиками. Кожен вид запобіжника зумовлює «функціональний клас» і зовнішнє виконання (конструктив). Відповідність між функціональним класом і захисними якостями виражається в «запобіжній характеристиці».

Запобіжна характеристика:

Маркується двома буквами, перша з яких визначає фукціональний клас, а друга ─ обладнання, що захищається.

Фукціональний клас:

Визначають діапазон, в якому спрацьовує запобіжник.

Функціональний клас g служить для захисту від перенавантажень і коротких замикань.

Функціональний клас аслужить для захисту від коротких замикань

Обладнання, що захищається:

L ─ кабелі і розподільчі пристрої;

B ─ шахтне обладнання;

M ─ комутуюче обладнання, двигуни;

R ─ напівпровідникові пристрої;

T ─ трансформатори

gL Повний діапазон захист кабелів і розподільчих пристроїв
aM Частковий діапазон Захист комутуючого обладнання, двигунів
aR Частковий діапазон Захист напівпровідникових пристроїв
gR Повний діапазон захист напівпровідникових пристроїв
gB Повний діапазон захист шахтного обладнання
gT Повний діапазон Захист трансформаторів

Основні вимоги до запобіжників типу ULTRA QUICK

висока відключаюча здатність

дуже малий струм відсічки

─ малий нагрів

─ малі напруги відключення

─ повільне старіння

Останнім часом широко застосовують електромагнітні, або автоматичні, запобіжники, які вимикають квар­тирну електромережу при перевантаженнях і короткому зами­канні. Щоб привести запобіжник у робочий стан, досить натиснути на кнопку.

Замінюють запобіжники тільки при вимкнутих з електро­мережі споживачах. Забороняється встановлювати запобіж­ники, що не відповідають експлуатаційним вимогам споживачів або електричного кола в цілому. Використовувати само­робні запобіжники небезпечно.

Рис Плавкі запобіжники

а — пробочний б - типу НПР (/- контактна стійка, 2-патрон) типу ПН 2

 

Реле електротеплове серії РТИ є електричним комутаційним пристроєм, що має власне споживання енергії. Електротеплове реле серії РТИ призначене для захисту електродвигунів від перенавантаження, асиметрії фаз, затягнутого пуска і закли­нювання ротора. Встановлюється безпосередньо на контакторах серії КМИ. Для захисту від короткого замикання повинні бути передбачені запобіжники або автоматичні вимикачі на відповідні значення номінального струму спрацювання. Електротеплове реле серії РТИ відносится до нового покоління комутаційної апаратури і випускається в трьох типорозмірах на струми до 93А. Під дією протікаючого струму термобіметалева пластина згинається тим сильніше, чим більший струм по ній протікає. При певній величині струму (уставки спрацювання) радіус вигину пластини стає достатнім для размикання контактів, через які подается напруга живлення катушки утримання контактів. Проходить відключення навантаження від мережі. Всі термо­біметалеві пластини діють на размикаючі контакти через спільне «коромисло».

Монтаж промислових установок (комутуючих апаратів, контакторів, пускачів КМИ, кнопкових вимикачів, реле РТЕ, РТЛ, кнопок керування, постів і пультів кнопкових)

9.1. Особливості монтажу та підключення контакторів і пускачів.

9.2. Особливості будови і монтажу кнопок керування, кнопочних постів.


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. Анатомічна будова кісток вільної нижньої кінцівки
  3. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка
  4. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка та її вплив на його психологічні особливості й поведінку.
  5. Антигенна будова HDV
  6. АСОЦІАЦІЯ. ПОБУДОВА АСОЦІАТИВНОГО КУЩА
  7. Атмосфера. ЇЇ хімічний склад та будова
  8. Атомно-молекулярна будова речовини.
  9. Базис і надбудова.
  10. Безпека під час обслуговування і ремонту автомобілей.
  11. Біоелектричні явища в тканинах: будова мембран клітини, транспорт речовин через мембрану, потенціал дії та його розповсюдження.
  12. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.




Переглядів: 2568

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика ламп розжарювання. | Збирання схеми прямого пуску трифазного двигуна.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.