Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Категорії споживачів на гірничих підприємствах.

Лекція № 2. Схеми електропостачання.

1. Основні вимоги, що пред’являються до схем електропостачання гірничих підприємств.

Схеми електропостачання мають ступінчасту будову. Зазвичай прагнуть зменшити кількість ступенів, тому що це підвищує економічні показники та спрощує здійснення захисту від ненормальних та аварійних режимів роботи електроустановок.

Найбільше поширення одержала триступінчаста схема електропостачання:

1-а ступень – зовнішнє електропостачання;

2-а ступень – внутрішнє електропостачання для напруги 6-10кВ;

3-а ступень – внутрішнє електропостачання напругою до 1200В.

Система зовнішнього електропостачання складається з ЛЕП, які підводять живлення від джерела до підприємства.

Система внутрішнього електропостачання – це сукупність підстанцій, розподільних пунктів (РП), повітряних і кабельних ЛЕП у межах підприємства.

Схема електропостачання і всі елементи, які реалізують її (ЛЕП, підстанції, РП) повинні забезпечувати підведення до споживачів необхідної кількості високоякісної електроенергії, задовольняти вимоги надійності, гнучкості, економічності, безпеки експлуатації, можливості здійснення будівництва, розширення без істотної реконструкції елементів системи електропостачання і тривалої зупинки виробництва.

При побудові систем електропостачання керуються наступними принципами:

1) глибоке введення високої напруги до центру електричних навантажень; сутність полягає в максимальному наближенні високої напруги до споживачів електричної енергії з мінімальним числом ступенів проміжної трансформації;

2) децентралізація приймання і розподілу електричної енергії; досягається шляхом дроблення підстанцій, кожна з яких споруджується біля окремих груп споживачів, розташованих на порівняно обмеженій території;

3) роздільна робота ЛЕП і трансформаторів, оскільки при паралельній роботі збільшуються струм замикання на землю (при ізольованих від землі електричних мережах), і струми короткого замикання, та ускладнюється устаткування релейного захисту;

4) глибоке секціонування всіх ланок СЕП починаючи від вузлової підстанції і закінчуючи шинами низької напруги підстанції;

5) відособлене живлення споживачів підземних гірничих робіт і кар'єрів.

Схеми електропостачання підприємств залежать від надійності електропостачання споживачів електроенергії та безперебійності електропостачання даного підприємства, розташування об'єкта електропостачання стосовно джерела живлення або електричним мережам енергосистеми, можливості приєднання підприємства до енергосистеми. Залежно від вимог надійності та безперебійності електропостачання оцінка споживачів проводиться відповідно до умовних категорій, встановлених у Правилах устрою електроустановок (ПУЕ).

До 1-ї категорії відносяться споживачі, порушення електропостачання яких може викликати: небезпеку для життя людей, значний збиток, ушкодження устаткування, масовий брак продукції, розлад складного технологічного процесу. Споживачі 1-ї категорії повинні забезпечуватися електроенергією від двох незалежних джерел живлення. Перерва в електропостачанні може бути допущена тільки на час автоматичного введення резервного живлення, тобто для споживачів 1-ї категорії резервування електропостачання повинне бути забезпечене обов'язково.

На кар'єрах електроприймачами 1-ї категорії є водопонижуючі і водовідкачюючі установки, машини, що застосовуються на розкривних роботах на ділянці гідромеханізації, дренажні шахти, котельня, протипожежні насоси проммайданчика; в шахтах – клітєвий підйом, головний вентилятор, головний водовідлив, вентилятори місцевого провітрювання; на фабриках збагачення і агломерації – згущувачі, флотаційні машини, агломераційні машини і їх ексгаустери, насоси для перекачування хвостів, насоси, які подають пульпу, протипожежні насоси.

До 2-ї категорії відносяться споживачі, перерва в електропостачанні яких пов'язана з масовим недовипуском продукції, простоєм робітників, механізмів і промислового транспорту. Для цих споживачів допускаються перерви в електропостачанні на час, необхідний для включення резервного живлення черговим персоналом або виїзною бригадою.

На кар'єрах електроприймачами 2-ї категорії є машини, які застосовуються на добувних роботах, електрифікований залізничний і конвеєрний транспорт руди, компресори; в шахтах – скіповий підйом, компресори, перетворювально-випрямні агрегати електровозного відкочування, підземне освітлення; на збагачувальних і агломераційних фабриках – вентилятори, подрібнювальні та класифікаційні механізми і пов'язані з ними транспортні пристрої.

До 3-ї категорії відносяться всі інші споживачі. Для них допускаються перерви електропостачання на час, необхідний для ремонту або заміни ушкодженого елемента мережі, але не більш однієї доби.

На кар'єрах електроприймачами 3-ї категорії є машини, які застосовуються при розкривних роботах, зовнішнє освітлення доріг ділянки гірничих робіт, електрифікований залізничний і конвеєрний транспорт породи, адмінпобуткомбінат, механічні майстерні, склади, автогараж, зовнішнє освітлення проммайданчика, внутрішнє освітлення будинків; в шахтах – скреперні установки на підготовчих і очисних роботах, адмінпобуткомбінат, механічна майстерня, зовнішнє освітлення, внутрішнє освітлення будинків; на збагачувальних і агломераційних фабриках – механізми великого дроблення (при наявності достатньої ємності бункерів або проміжних складів), допоміжні цехи, адмінпобуткомбінат.

 


Читайте також:

  1. Gigabit Ethernet на витій парі категорії 5
  2. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  3. Аналіз потреб споживачів та аналіз конкурентів у процесі маркетингового дослідження
  4. Безпека» і «небезпека» як ключові категорії в безпеці життєдіяльності
  5. Буровий інструмент гірничих свердел.
  6. Вентиляція і ежекція повітря в гірничих виробках
  7. Види приміщень для обслуговування споживачів, їх характеристика
  8. Види робіт при спорудженні гірничих виробок
  9. Використання маркетингу на вітчизняних і закордонних підприємствах.
  10. Випишіть особисто невільні категорії населення, що існували в Київській Русі згідно з «Руською правдою».
  11. Вихідні фінансової категорії
  12. Відносні прикметники. Категорії відносних прикметників




Переглядів: 931

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Елементи системи електропостачання гірничих підприємств | Схеми зовнішнього електропостачання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.