Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Машини для земляних робіт

Машини для підготовчих робіт

ОСНОВНІ МАШИНИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ БУДІВНИЦТВА ДОРОГИ

 

Для виконання підготовчих робіт використовують кущорізи, розпушувачі, корчува­чі, канавокопачі.

Кущорізи призначенні для зрізання на рівні землі кущів і дрібного лісу діаметром до 25 см. Вони представляють собою навісне обладнання у вигляді трикутного відвалу з ножем, розташованим попереду трактора. Навісне обладнання кущорізу Д – 514А змонто­вано на тракторі Т-100 МГП і складається з робочого органу, огорожі трактора, універса­льної штовхаючої рами, змінної головки, приводу шліфувальної головки. Робочий орган складається з відвалу з ножами і амортизаторів. Відвал представляє собою А-подібну раму, зварену з кутиків. Ножі кущорізу взаємно змінні. Шліфувальні головки призначені для заточування ножів. Керування робочим органом кущорізу – гідравлічне від гідросис­теми трактора.

Розпушувачі призначені для розпушування щільних ґрунтів, пронизаних корінням, а також ґрунтів з валунами та камінням. Використовувані в комплекті з бульдозерами, скреперами екскаваторами, розпушувачі в 3 – 5 разів збільшують продуктивність цих ма­шин. Розпушувачі бувають причіпні і навісні. Перевага навісних полягає в тому, що їх вага менша і більша маневреність. При невеликих об’ємах робіт ґрунти можуть бути розпушені простими і дисковими боронами, що використовують в лісовому і сільському господарс­тві: Д-162А – канатно-блочні, Д-515А – гідравлічні.

Корчувачі призначені для викорчовування пеньків, очищення полів від крупних каменів, їх транспортування на невеликі відстані, валки дерев і інших підсобних робіт. Д-496А – корчувачі з канатним керуванням, Д-513А – з гідравлічним від гідростатичного трактора.

Корчувач складається із універсальної рами змінного обладнання (відвал з зу­бами). Рама універсальна і може бути використана для навіски робочих органів кущорізу і бульдозеру.

Канавокопачі призначенні для риття кюветів, нагірних і водовідвідних канав. При будівництві доріг місцевого значення можна використовувати навісні і причіпні канавоко­пачі, які формують профіль за один прохід.

 

Машини для земляних робіт за технічним призначенням можуть бути розділені на основні групи:

– землерийно-транспортні: бульдозери, скрепери;

– машини для розробки і завантаження ґрунту в транспортні засоби: екскаватори;

– машини для придання земляному полотну заданого поперечного і поздовжнього профілю: автогрейдери;

– ґрунтоущільнюючі машини: котки, трамбувальні машини, віброущільнювачі.

Бульдозери призначені для різання і переміщення ґрунту на великі відстані (50 – 100 м), а також для планування поверхні. Крім того, бульдозери можуть виконувати такі доро­жньо-будівельні роботи: зняття рослинного шару; планування і розрівнювання ґрунту при відсипці його іншими машинами; засипка траншей і ям; розчистка трас від чагарників, пе­ньків і невеликих дерев і таке інше. Бульдозери можуть виконувати насипи висотою до 1,5-2 метри і рити виїмки з переміщенням ґрунту в насипи і кавальєри.

По типу базової машини бульдозери бувають на гусеничному і на колісному трак­торах. Робочий орган бульдозера – відвал, укріплюється спереду базової машини перпен­дикулярно її руху. За системою керування бульдозери бувають канатними і гідравлічними. Гідравлічна система забезпечує примусове заглиблення відвалу, канатна – під дією власної ваги.

Скрепери призначені для пошарової розробки і транспортування ґрунту, пошарової укладки його в насип. Скрепери можуть також розрівнювати ґрунт і частково ущільню­вати його по свіжоукладеному шарові. Скрепер представляє собою ківш, вмонтований на колісній рамі і забезпечений механізмами керування, які дозволяють йому різати, транс­портувати і вивантажувати ґрунт. Робочий процес скрепера складається із наступних опе­рацій: набір ґрунту, транспортування навантаженого скрепера, вивантаження, повернення порожнього скрепера.

Екскаватори бувають одноковшеві і багатоковшеві (ланцюгові і роторні). Багато­ковшеві мають більшу потужність і вони є доцільними при великих об’ємах земляних ро­біт. Одноковшеві доцільні при невеликих об’ємах робіт. Вони можуть бути гусеничними і на гумовому ходу, а також мати змінне обладнання: пряма і обернена лопата, драглайн, грейдер, кран і копер. Найбільш поширений гусеничний екскаватор Э-652А з ковшем 0,5-0,65 м3.

Автогрейдери і грейдери призначені для улаштування ґрунтових доріг, профілю­вання земляного полотна, планування насипів, виїмок і відкосів, зведення насипів (висотою до 1 ме­тра) при сприятливих гідрогеологічних умовах, при ритті та очищенні канав.

На відміну від автогрейдерів причіпні грейдери слабоманеврові, металоємні.

Котки призначені для пошарового ущільнення ґрунту при влаштуванні дорожнього полотна, дорожньої основи і покриттів із асфальтобетону, піщано-гравійних і інших ма­теріалів. Котки бувають причіпними, напівпричіпними і самохідними.

Для ущільнення ґрунтів використовують причіпні і напівпричіпні котки; самохідні служать, в основному, для ущільнення дорожніх основ і покриттів.

Робочими органами причіпних котків є вальці чи колеса на гумових шинах. Вальці бувають гладкими і кулачковими (з виступами).

 


Читайте також:

  1. Автоматизація проектних робіт
  2. Аеродинамічні властивості колісної машини
  3. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  4. Аналіз фонду заробітної плати.
  5. Аналіз якості продукції та робіт
  6. Аналогові обчислювальні електронні машини.
  7. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  8. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  9. Аудит готової продукції та продажу товарів, робіт та послуг
  10. БАГАТОКОВШОВІ ЕКСКАВАТОРИ. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ. КОМПЛЕКСИ МАШИН БЕЗПЕРЕРВНОЇ ДІЇ
  11. Безпека виконання робіт.
  12. Безпека під час вантажно –розвантажувальних робіт.




Переглядів: 1587

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вишукування доріг місцевого значення | Завдання дорожньої служби

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.