Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ВИТРАТИ КОРПОРАЦІЙ НА ПРОСУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ

Ринок Витрати, % валового обсягу продажу
Одяг і аксесуари 2,9
Безалкогольні напої 2,9
Товари для догляду за садом 4,0
Освіта 5,0
Комп’ютери 5,1
Побутова електроніка 5,3
Інвестиційні консультації 8,6
Косметика 10,4
Кондитерські вироби 10,6
Мийні засоби 14,5

Найменше на ці цілі витрачають виробники промислового обладнання — не більш як 1 % свого обсягу продажу. Для постачальників споживчих товарів цей показник може досягати 50 % у разі виведення на ринок нових видів продукції чи нових брендів.

Як правило, за точку відліку при цьому беруть обсяг про­дажу за останній період, але ця оцінка не враховує змін у зовні­шньому та внутрішньому середовищі підприємства. Підприємства, які планують агресивне розширення, найчастіше спрямовують на маркетинг певний відсоток не поточних, а прогнозованих надходжень. Таке перспективне планування може брати до уваги й певні організаційні зміни, які планують до впровадження найближчим часом (відкриття нового заводу чи філіалу в іншому місті, придбання високопродуктивного обладнання, упровадження прогресивних технологій, вихід з малоприбуткового ринку тощо).

Хоча в більшості випадків компанії встановлюють обсяг фінансування маркетингових заходів виходячи з обсягів продажу, існують і інші методики визначення та планування необхідної суми коштів. На висококонкурентних ринках досить поширена концепція паритету витрат, коли компанія, захищаючи своє становище, відстежує рекламні акції своїх головних суперників і відповідає на них власними акціями аналогічної інтенсивності. Оскільки заздалегідь зазвичай важко передбачити, що стануть робити конкуренти
в наступному році, компанії разом з основним маркетинговим бюджетом створюють резервний фонд для фінансування відповідних кроків у відповідь на дії конкурентів.

Деякі компанії поводяться активніше й упевненіше. Вони будують маркетинговий бюджет, виходячи з поставлених перед собою цілей. На заходи, необхідні для досягнення цих цілей, вони спрямовують відповідні кошти.

Маркетинговий бюджет має бути асиметричним і передбачати виділення максимального обсягу коштів на заходи, які найбільш імовірно принесуть успіх. Тому до складання плану маркетингових заходів необхідно провести докладний аналіз ринкової ситуації, стану компанії на ринку, маркетингової діяльності конкурен­тів, потреб і переваг споживачів, іміджу провідних компаній та їхньої продукції, змісту й результатів попередніх акцій.

Якщо відомо, що тільки 50 % рекламних акцій приносять успіх, компанії потрібно вкласти кошти саме в ці «успішні 50 %».

Попередній аналіз портфеля брендів компанії також може підказати, куди спрямовувати маркетингові зусилля.

Ще один важливий аспект планування маркетингового бюд-
жету полягає в необхідності пошуку можливостей мінімізації витрат. Необхідно, щоб усі витрати перебували під контролем, а співробітники були мотивовані на пошук найменш дорогих рішень.

Звичайно, важливо, щоб прагнення до скорочення витрат не вступило у протидію з цілями програми просування, тому економити варто головним чином на дрібницях, що в сукупності може дати досить вагому суму. Наприклад, компанія може досягти істотного зниження витрат, централізувавши закупівлю матеріалів для промо-акцій — хоча б за рахунок знижок замовникам великих партій. Значного ефекту можна досягти, переглянувши підхід до виготовлення рекламних матеріалів (зниження невиправдано великих вимог до якості паперу рекламних буклетів, відмова від повноколірного друку на користь двох кольорів тощо). Найбільшу економію коштів може дати налагодження відносин з партнерами. Деякі компанії широко використовують у маркетингу аутсорсинг, передаючи основну частину роботи рекламним агент­ствам, дослідницьким компаніям, фірмам, що спеціалізуються на директ-маркетингу.

Маркетингова активність підприємства має приносити реальний дохід, тож головне завдання під час її планування полягає не у виділенні коштів або їх розподілі між підрозділами, напрямами діяльності та проектами, а у визначенні тих заходів, які спроможні принести реальну віддачу.

 


Читайте також:

  1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  2. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  3. Альтернативна вартість і незворотні витрати
  4. Аналіз асортименту й структури випуску продукції.
  5. АНАЛІЗ ВИРОБНИЦТВА ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ
  6. Аналіз витрат на 1 грн. вартості продукції
  7. Аналіз витрат на гривню товарної продукції
  8. Аналіз загальної суми витрат на виробництво продукції.
  9. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  10. Аналіз обсягу виробництва продукції в натуральному й вартісному вираженні.
  11. Аналіз показників валового прибутку і собівартості реалізованої продукції
  12. Аналіз рентабельності продукції




Переглядів: 784

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ РЕКЛАМИ | Загальні принципи формування виробничої програми

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.