Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Групи клієнтів, що потребують медико-соціальної допомоги.

Медико-соціальної допомоги можуть потребувати такі групи клієнтів:

· Люди з наркотичною залежністю.

· Оточення людей з наркотичною залежністю, передусім його сім’я (цей соціально-психологічний феномен має назву «созалежність»)

· Люди з алкогольною залежністю.

· Оточення людей з алкогольною залежністю, передусім його сім’я.

· Люди з обмеженими функціональними можливостями.

· Сім’я, в котрій є людина з обмеженими функціональними можливостями.

· Люди з онкологічними хворобами.

· Оточення людей з онкологічними хворобами, передусім сім’я.

· Люди, котрі потребують паліативної допомоги.

· Сім’ї та оточення людей, котрі потребують паліативної допомоги, та інщі.

 

5.3. Медико-соціальні заходи, що організуються в закладах соціального обслуговування населення.

Профілактичні програми спрямовані на попередження споживання алкоголю або наркотиків, зловживання ними, а також попередження будь-яких форм поведінки, що відхиляється. Об'єкти цілеспрямованого впливу - в основному діти і підлітки в цілому і ті групи, в яких ризик залучення до прийому ПАР особливо великий. До груп ризику відносяться діти з обтяженої (особливо в наркологічному плані) спадковістю; виховуються в неблагополучних, дисфункціональних сім'ях; виховуються в сім'ях з наявністю осіб, що зловживають алкоголем або хворих алкоголізмом і наркоманією; обтяжені в органічному, особистісному, поведінковому плані, в тому числі зі зниженим рівнем інтелекту, що відстають в особистому і соціальному розвитку. Робота з такими групами ризику ведеться в навчальних закладах, спеціалізованих установах та ін.

Лікувальні програми передбачають раннє виявлення та направлення на лікування хворих з тієї або іншої наркологічної проблематикою. Центральне місце займають власне терапевтичні програми, мета яких - надання хворим лікувальної допомоги, утримання їх у режимі тверезості або відмови від прийому наркотиків (тобто в ремісії), проведення заходів вторинної і третинної профілактики (відновлення фізичного, особистісного і соціального статусу хворих). Не менш важливі програми, в рамках яких здійснюється соціально-психологічна допомога членам сімей і найближчого оточення клієнтів, коригується їх особистісний, сімейний і трудової статус - це програми "допомоги на робочих місцях" (безпосередньо на підприємствах, в установах, організаціях тощо.)1.

Спеціалізовані програми, нерозривно пов'язані з терапевтичними, передбачають реабілітацію, реадаптацию, ресоціалізацію наркологічних хворих. В рамках цих програм долаються розриви і протиріччя між особистістю і суспільством. Колишній хворий знову об'єднується у макро- і мікросоціум з максимальним урахуванням його індивідуальних особливостей, схильностей, можливостей, а також з урахуванням реалій його сімейного та трудового модусу, цієї громади, соціально–економічної ситуації в ній.

Мережа установ соціального обслуговування, що займаються профілактикою і рішенням наркологічних проблем, у Росії лише почала формуватися. Створюється нормативно-правова база діяльності соціальних працівників у наркології.

До заходів паліативної допомоги відноситься і організація хоспісів. Треба відзначити, що хоспіс не слід сприймати як установа, призначений для безнадійних хворих, в якому вони вмирають, - хоспіси допомагають помираючому людині прожити життя, не переживаючи почуття страху, по можливості повноцінно, отримуючи медичну, соціальну та психологічну допомогу. У рамках медичної допомоги проводяться симптоматичне лікування і знеболювання; соціальні працівники організовують матеріальну підтримку, допомогу в забезпеченні гарантованих прав клієнтів та їх сімей та ін.; психологи і соціальні працівники допомагають позбутися від почуття страху, депресії, проводять психологічні тренінги для родичів.


 


Читайте також:

  1. Алгоритми групи KWE
  2. Важливою ознакою класифікації є принцип побудови перетворювачів кодів, згідно з яким їх можна поділити на чотири групи.
  3. Варіанти групи крові
  4. Ведення потерпілого у відділенні невідкладної допомоги.
  5. ВИДИ І обсягИ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ.
  6. Види консультативної допомоги.
  7. Вимоги до керівника групи
  8. Вимоги до професійних і особистісних якостей керівника групи АСПН
  9. Витрати, пов'язані з одержанням освіти, можна розділити на три групи
  10. Виховання дітей, що потребують підвищеної педагогічної уваги
  11. Відмінювання іменників другої відміни. Особливості поділу на групи іменників з основою на –р. Особливості відмінкових закінчень іменників другої відміни родового відмінка.
  12. Відновлення металів може проводитись різними методами, які зручно об'єднати в такі групи: пірометалургійні, гідрометалургійні та електрометалургійні.




Переглядів: 1239

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття та форми медико-соціальної допомоги клієнтам. | Психосоціальна робота - нова галузь практичної психології.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.058 сек.