Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розроблення стратегії формування фінансових ресурсів

 

На шляху розроблення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів, націленої на досягнення основних стратегічних цілей компанії, тобто максимізації економічної доданої вартості, необхідно перш за все концентрувати увагу на тих аспектах фінансової діяльності, які піддаються управлінню з боку фінансового менеджера в довгостроковій і короткостроковій перспективі.

Стратегія забезпечення самофінансуваннянаправлена на формування стійких темпів зростання прибутку компанії. Для НАК "Нафтогаз України" мета збільшення чистого прибутку може бути досягнута за рахунок збільшення в структурі продажів компанії частки продукції з вищою нормою прибутку (структурного зрушення), наприклад, за рахунок зростання реалізації продуктів глибокої переробки вуглеводневої сировини.

Іншим напрямом максимізації чистого прибутку, що при цьому не виключає попередній, може бути оптимізація управлінських і інших накладних витрат, розмір яких в компанії доволі великий.

Дивідендна стратегіякомпанії повинна бути націлена на досягнення оптимального розподілу чистого прибутку компанії з погляду забезпечення відповідності обсягу реінвестованих засобів інвестиційним потребам компанії, а також задоволення інтересів інвесторів (власників) в отриманні очікуваної прибутковості на вкладені засоби. Інструментом управління розподілом прибутку є розрахунок коефіцієнта дивідендних виплат (або зворотного йому коефіцієнта реінвестування – kp).

Ефективна діяльність будь-якої нафтогазової компанії неможлива без залучення позикового капіталу, що визначає важливість розробки і управління кредитною стратегієюкомпанії (стратегією управління обсягом і структурою залучення позикових фінансових ресурсів). Позикові засоби необхідні компанії для покриття тієї частини інвестиційних потреб, яка не задоволена за рахунок власних джерел фінансування, а також для підвищення ефективності використання капіталу компанії з урахуванням дії фінансового важеля.

Незважаючи на те, що велика кількість чинників формування вартості залучення позикових засобів відноситься до некерованих компанією, НАК "Нафтогаз України" все ж таки має можливість впливати на них опосередковано. Так, кредитний рейтинг компанії (рейтинг кредитоспроможності), що визначає встановлювану банком процентну ставку на засоби, що залучаються, формується на основі поточних і прогнозних показників фінансово-господарської діяльності компанії, якими вона повинна ефективно управляти.

Будучи частиною фінансової стратегії, кредитна стратегія повинна враховувати і бути направлена на реалізацію стратегічних фінансових цілей компанії. Зокрема, однією із стратегічних фінансових цілей НАК "Нафтогаз України" є забезпечення оптимальної структури боргового портфелю, що встановлює обмеження на долі короткострокових інструментів і забезпеченого боргу і що задовольняє вимозі зниження боргового навантаження з метою мінімізації фінансових ризиків компанії (визначення максимально допустимого значення коефіцієнта співвідношення позикових і власних засобів). Досягнення вказаних фінансових цілей, а також забезпечення мінімізації вартості залучення позикових засобів, повинні складати основу кредитної стратегії НАК "Нафтогаз України".

Іншим зовнішнім джерелом покриття інвестиційних потреб компанії може бути емісія акцій. Проте, в порівнянні із залученням позикових засобів даний спосіб є дорожчим, і, окрім цього, може йти всупереч із стратегічними інтересами власників в утриманні повного контролю над компанією, оскільки за умови випуску нових акцій розмиваються долі участі первинних власників компанії. Стосовно НАК "Нафтогаз України" емісійна стратегія, як одна з можливих стратегій формування фінансових ресурсів компанії, не розглядається внаслідок того, що компанія відноситься до стратегічно важливого для держави сектора економіки і частка держави не може бути зменшена.

Стратегія формування оптимальної структури капіталуНАК "Нафтогаз України" направлена на забезпечення оптимального балансу між власними і позиковими засобами за рахунок мінімізації вартості всього використовуваного капіталу, досягнення максимально можливого з позиції прийнятої фінансової стратегії ефекту фінансового важеля, зниження фінансових ризиків.

Всі розглянуті напрями фінансової стратегії формування фінансових ресурсів повинні бути гнучкими щодо умов зовнішнього середовища, що швидко змінюються, і внутрішнього потенціалу компанії, бути узгодженими між собою, але, перш за все, сфокусовані на основній стратегічній меті компанії – максимізації економічного прибутку (EVA).

 


Читайте також:

  1. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  2. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікацій
  3. Алгоритм формування потенціалу Ф2
  4. Алгоритм формування статутного фонду банку
  5. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  6. Альтернативні стратегії за матрицею Мак-Кінсі.
  7. Альтернативність ресурсів і проблема економічного вибору
  8. Альтернативність у реалізації стратегії розвитку підприємства
  9. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  10. Аналіз використання матеріальних ресурсів
  11. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
  12. Аналіз доцільності фінансових інвестицій у корпоративні права.




Переглядів: 1000

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Чинники впливу на прогнозне значення економічної доданої вартості | Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.