Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сутність бюджетування проекту.

Поточні витрати проекту

 

Вид витрат Рік 1 Рік 2
1. Прямі матеріальні витрати, в т. ч.: > сировина й матеріали > роботи й послуги виробничого характеру > паливо та енергія на технологічні цілі > втрати від нестач у межах норм природного збитку 2. Прямі трудові витрати, в т. ч.: > заробітна плата > додаткові виплати в рахунок оплати праці > збір до Пенсійного фонду >внески до Фонду страхування на випадок тимчасової втрати працездатності > внески до Фонду страхування на випадок безробіття > внески до Фонду страхування від нещасних випадків РАЗОМ прямі витрати (1+2) 3. Операційні витрати, в т. ч.: 3.1. Податки й збори, що не пов'язані з заробітною платою і належать до валових витрат 3.2. Витрати фінансування 3.2.1. Виплата процентів по боргових зобов'язаннях 3.2.2. Лізингові витрати 3.2.3. Інші витрати фінансування (страхування ризиків) 3.3. Маркетингові витрати, в т. ч.: 3.3.1. Витрати по комплексному вивченню ринку 3.3.2. Витрати на рекламу 3.3.3. Витрати на сертифікацію та збут продукції Витрати на обслуговування виробничого процесу Витрати, пов'язані з удосконаленням технології та організації виробництва 3.4. Поточний ремонт основних фондів: 3.4.3. Контроль якості 3.4.4. Інші витрати на обслуговування виробничого процесу 3.5. Витрати, пов'язані з природоохоронними заходами 3.6. Адміністративні витрати, в т. ч.: 3.6.1. Оплата послуг зв'язку, обчислювальних центрів, банків 3.6.2. Оплата аудиторських послуг 3.6.3. Оплата комунальних послуг 3.6.4. Оплата ремонтно-сервісних послуг 3.6.5. Офісно-господарські витрати 3.6.6. Витрати на службові відрядження 3.6.7. Інші витрати, пов’язані з управлінням виробництвом 3.7 Списання витрат наступних періодів РАЗОМ валові витрати (1+2+3) 4. Амортизація, в т. ч.: 4.1. Амортизація основних фондів 4.2. Амортизація нематеріальних активів РАЗОМ непрямі витрати (3+4) РАЗОМ непрямі витрати (1+2+3+4)    

 

Ця таблиця використовується як для розрахунку поточних витрат у цілому, так і для грошових витрат. Поточні витрати необхідно спланува­ти в часі й за видами потоків (грошовий, матеріальний, нематеріальний).

 

Для узгодження календарних термінів виконання робіт із наявними ресурсами, з метою подальшого контролю та прийняття відповідних рі­шень здійснюють також календарне планування витрат, тобто розподіл витрат по ранніх та пізніх термінах виконання.

Плануючи витрати, необхідно мати дані про щорічну потребу у фі­нансуванні, а для початку — її поквартальний і помісячний поділ.

Тому процес формування бюджету проекту- бюджетування проекту - є розподілом кошторисної вартості в часі за календарним планом.

Бюджет проекту необхідно складати так, щоб усі його компоненти (зокрема розрахунки) можна було легко аналізу­вати й перевіряти. Загальний бюджет відбиває витрати коштів на проект за роками протягом усього періоду його реалізації.

При цьому бюджет із поквартальним і помісячним поділом визначають із великим ступенем точності, а бюджети наступних років можуть змінюватися зі зміною цін. На загальному бюджеті базуються плани окремих виконавців.

Складовими календаря бюджету проекту є:

> календар витрат (включаючи дати платежів);

> умови платежів, принаймні для основних категорій витрат;

> критичні моменти реалізації проекту (наприклад, необхідність од­ночасних платежів у певний період) і засоби зниження пов'язаних із цим ризиків.

Календар реалізації бюджету має три рівні.

На першому рівні послі­довно підсумовують кошторисну вартість усіх робіт календарного плану і будують інтегральну криву освоєння коштів протягом усього періоду реалізації проекту. При цьому розглядають альтернативні варіанти пла­нування витрат: за ранніх і пізніх термінів початку робіт і усереднений (найімовірніший) варіант розподілу витрат у часі.

На другому рівні визначають джерела надходження коштів для реалі­зації проекту і конкретизують терміни фінансування окремих етапів реа­лізації проекту.

На третьому рівні розраховують реальну вартість реалізації проекту для його замовника (власника) з урахуванням вартості в часі.

 


Читайте також:

  1. Алгоритм розробки методичних основ бюджетування
  2. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  3. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  4. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  5. Безробіття: сутність, види, соціально – економічні наслідки.
  6. Бізнес-план підприємства: сутність та складові
  7. Бізнес-планування інвестиційного проекту. Розробка планів фінансового проекту
  8. Біологічна, соціальна та психологічна сутність здоров’я.
  9. Бюджетне регулювання, його сутність та методи здійснення
  10. Бюджетні установи: сутність та класифікація.
  11. Бюджетування (основні поняття, механізм).
  12. Бюджетування в системі оперативного фінансовго планування




Переглядів: 968

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оцінка витрат, вартості проекту. | Інформаційна база бюджетування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.317 сек.