Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ризики фінансової стійкості підприємства

Такий вид ризиків пов’язаний з порушенням фінансового розвитку підприємства або незбалансованою ліквідністю його активів. Ризики фінансової стійкості та ліквідності – це ризики невідповідності у структурі пасивів і активів підприємства.

До таких ризиків відносяться:

  • Ризик зниження фінансової стійкості. Даний ризик генерується недосконалою структурою капіталу (занадто великою часткою позикових коштів), що породжує незбалансованість обсягів потоків доходів (від різних напрямів діяльності) та зобов’язань (перед банками – за кредитами, перед державою – за податками, робітникам – за заробітною платою, перед партнерами – за поставками матеріально-енергетичних ресурсів і т.д.). Критичним ступенем проявлення наслідків зниження фінансової стійкості є банкрутство підприємства.
  • Ризик ліквідності. Даний ризик виникає у випадку необхідності оперативного конвертування активів підприємства у грошові кошти. Такі ризики визивають дефіцит грошових коштів у момент, коли у них виникає гостра потреба. Крім того, ці ризики призводять до втрат при терміновій реалізації цінних паперів або інших активів внаслідок недооцінки їх якості і споживчої вартості. Підприємство, яке бере на себе ризик ліквідності, для задоволення поточних потреб може бути змушено позичати кошти за завищеною відсотковою ставкою.

Для оцінювання цієї групи ризиків використовують показники фінансового стану підприємства, насамперед, показники фінансової стійкості, платоспроможності та ліквідності.

Процедури управління ризиками фінансової стійкості передбачають оптимізацію складу необігових і обігових активів і співвідношення власного та позикового капіталу.

Оптимізація складу необігових і обігових активів передбачає оцінювання галузевих особливостей здійснення операційної діяльності (наприклад, сезонності), середньої тривалості операційного циклу на підприємстві, при цьому особливу увагу приділяють позитивним і негативним особливостям функціонування обігових та необігових активів.

Вважається, що оптимальною структурою капіталу є таке співвідношення власних і позикових коштів, при якому додержується певна пропорція між коефіцієнтом рентабельності (фінансові результати від основної діяльності до оподаткування за сумою балансу) і коефіцієнтом фінансової стійкості підприємства (частка власних коштів у пасиві балансу або відношення власних і позикових коштів). Критерієм оптимальності є максимум його ринкова вартість підприємства.

Метою управління ліквідністю є забезпечення такого фінансового стану, коли підприємство має наявні грошові кошти у достатній кількості на певний момент часу і у визначеному місці. Забезпечує ліквідність наявність високоліквідних активів та активів, які швидко переміщуються. Вимога ліквідності означає, що активи повинні бути доступними у найбільш короткі терміни (протягом дня) за номіналом. Вимога переміщення передбачає передачу за номіналом прав володіння фінансовими активами іншому суб’єкту господарювання у прийнятній для нього формі.

 


Читайте також:

  1. IV група- показники надійності підприємства
  2. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  3. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  4. Абсолютні показники фінансової стійкості
  5. Абсолютні показники фінансової стійкості та її типи
  6. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  7. Автопідприємства вантажних автомобілів
  8. Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства
  9. Активами торговельного підприємства
  10. Активи підприємства, їх кругооборот і оборот
  11. Алгебраїчні критерії стійкості
  12. Альтернативні варіанти довгострокового фінансування діяльності підприємства




Переглядів: 1175

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ризики непередбачених витрат і перевищення кошторису витрат на виробництво | Кредитний ризик

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.