Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Міжнародна асоціація розвитку – МАР (International Development Association– IDA).

Асоціація утворена в 1960 р. Місце знаходження – Вашингтон. Нараховує 160 країн-учасниць, які поділяються на дві групи. До першої групи входить 22 високорозвинуті країни, а також Кувейт і Об'єднані Арабські Емірати. Другу групу складають країни, що розвиваються, і країни з перехідною економікою.

Основні цілі МАР:

♦ сприяння економічному розвитку країн-членів;

♦ підвищення продуктивності праці;

♦ зростання рівня життя в державах-членах, насамперед таких, що розвиваються.

Діяльність МАР спрямована, головним чином, на допомогу країнам, що розвиваються, через заохочення розвитку приватного сектора, мобілізації внутрішніх і зовнішніх джерел капіталу.

Організаційна структура МАР:

♦ Рада керуючих;

♦ Виконавчий директорат;

♦ Президент.

До Ради керуючихі Виконавчого директоратувходять ті самі представники, що й до МБРР, тобто ті самі особи. Виконують вони аналогічні функції.

Президент МАРзаймається організаційною діяльністю. Штаб співробітництва МАР поділяється на чотири сектори: операції, фінансування, політика, планування.

Джерела фінансування:прибутки МБРР, внески країн-членів першої і частково другої груп; повернення кредитів, що були надані раніше. В основному ресурси МАР формуються за рахунок "донорів" – країн першої групи. Частка"Великої сімки" становить 80% загальної суми внесків.

Розподіл ресурсів.МАР надає безпроцентні позики найбіднішим країнам. Критерієм "бідності" є рівень ВНП на душу населення, що не перевищує 925 доларів. Позики МАР мають 10-річний пільговий період й погашаються протягом 35-40 років. Решті країн кредит надається за ставкою 5% щорічних.

Кредити надаються в основному в розвиток інфраструктури і в сільське господарство. Так, у 1998 р. на кредитування сільського господарства пішло 18% виділених коштів МАР, освіту – 16, охорону здоров'я – 14, транспорт – 13, енергетику – 12%.Іноді МАР і МБРР спільно кредитують один і той же об'єкт, якщо на нього необхідні великі кошти. Кредити МАР надаються тільки урядам під їх гарантії. МАР сформувала Фонд для скорочення боргів у 100 млн. доларів; його призначено для найбідніших країн. Кредити надаються в національній валюті держав.

Багатостороння агенція з гарантії інвестицій – БАГІ (Multilateral Investment Guarantee Agency – MIGA).Агенція заснована в 1988 р. Місце знаходження її Guarantee м Вашингтон. До її складу входить 145 членів. Україна стала членом БАГІ з 1995 р.

Основні цілі БАГІ:

♦ сприяння збільшенню притоку інвестицій у країни, що розвиваються, через надання гарантій, включно страхування, по некомерційним ризикам;

♦ здійснення досліджень, збір і поширення інформації для сприяння інвестуванню;

♦ надання технічної допомоги країнам, проведення консультацій з інвестиційних питань.

Організаційна структура БАГІ:

♦ Рада керуючих;

♦ Директорат;

♦ Комітет зрозвитку;

♦ Президент.

Рада керуючихскладається з тих самих осіб, що й Рада керуючих МБРР й виконує такі ж функції щодо до цілей БАГІ.

Директоратскладається з24 виконавчих директорів та їх заступників. Президент МБРР за посадою є головою Директорату БАГІ. Директорат займається поточними справами.

Комітет з розвиткуявляє собою групу міністрів великих країн; вони здійснюють моніторинг з проблем розвитку усфері економіки й фінансів.

Президент БАГІпризначається Директоратом за пропозицією президента МБРР. Займається організаційною роботою.

Основні напрями діяльності БАГІ.Вона була утворена з тим, щоб залучити потенційних інвесторів до країн, що розвиваються, убезпечити їх від некомерційних ризиків і таким чином стимулювати туди потоки інвестицій. До некомерційних ризиків належать: війни, соціальні вибухи, експропріація вкладеного капіталу, неможливість переводу прибутку за кордон і т. ін.

Гарантії надаються тільки інвесторам ізкран-членів БАГІ. Строк гарантій – 15-20 років за прямими інвестиціями, за позиками – понад три роки. Основна вимога надання гарантій: інвестор повинен бути резидентом країни-члена БАГІ; інвестиція ж може призначатися для будь-якої країни, навіть такої, що не входить до БАГІ.

Гарантії БАГІ, по суті, є страховкою, за одержання якої треба сплатити від 0,25% до 1,25% за кожні 100 доларів вартості гарантії.

БАГІ надає консультативні й рекламні послуги через спеціальний Департамент політичних і консультативних послуг.

Міжнародний центр з урегулювання інвестиційних спорів – МЦУІС (International Center for Settlement Investment Disputes – ICSID).Міжнародний центр з урегулювання інвестиційних спорів заснований у 1966 р. Місцезнаходження його –м. Вашингтон. До складу Центру входить 139 членів.

Головна мета – сприяти притоку іноземних капіталів шляхом створення умов для примирення й урегулювання спорів між урядами й іноземними інвесторами. МЦУІС не є кредитного організацією у прямому розумінні слова; через це його незавжди включають до Групи Всесвітнього банку, хоча за цілями й організаційно він з нею пов'язаний.

Організаційна структура МЦУІС:

♦ Адміністративна рада;

♦ Технічний секретаріат;

♦ Президент.

Адміністративна радаскладається з керуючих від кожної країни-члена й займається обговоренням найважливіших проблем Центру.

Технічний секретаріат виконує поточну роботу. Його очолює Генеральний секретар, який є віце-президентом Всесвітнього банку.


Читайте також:

  1. Development of the Continuous Aspect
  2. III.Цілі розвитку особистості
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. III.Цілі розвитку особистості
  5. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  6. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  7. VII. ТЕСТИ З ДИСЦИПЛІНИ «МІЖНАРОДНА
  8. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  9. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  10. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  11. Альтернативність у реалізації стратегії розвитку підприємства
  12. АНАЛІЗ ПЕРСПЕКТИВНИХ НАПРЯМІВ|направлень| РОЗВИТКУ МЕТОДІВ РОЗПІЗНАВАННЯ




Переглядів: 3281

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міжнародний банк реконструкції й розвитку – МБРР (International Bank for Reconstruction and Development – IBRD). | Регіональні банки розвитку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.