Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальна характеристика та статус МСБО

План.

1. Мета та шляхи гармонізації фінансової звітності.

2. Органи, на які покладено розробка та запровадження МСБО.

3. Загальна характеристика та статус МСБО.

4. Порядок розробки, затвердження та розповсюдження МСБО.

 

Література:

Див. п.п. 3, 8, 10, 13, 14, 22, 59, 60, 66, 69, 77, 81, 82, 84, 94 із списку літератури.

 

1. Мета та шляхи гармонізації фінансової звітності

 

Для забезпечення гармонізації фінансової звітності 29 червня 1973 року було створено Комітет із Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (КМСБО).Його було засновано на підставі угоди, укладеної фаховими організаціями бухгалтерів Австралії, Великої Британії, Ірландії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Мексики, США, Франції та Японії.

З 1983 року КМСБО об’єднує всі професійні бухгалтерські організації, що входять до складу Міжнародної федерації бухгалтерів МФБ. На сьогоднішній день Комітет об’єднує 153 професійних організацій з 112 країн світу.

Згідно з Конституцією Комітету із Міжнародних Стандартів Бухгалтерського Обліку його метою є формування, видання та вдосконалення в інтересах суспільства стандартів бухгалтерського обліку, яких слід дотримуватися при поданні фінансових звітів, а також сприяння прийняттю та додержанню їх в усіх країнах.

За 27 років своєї діяльності Комітет із Міжнародних Стандартів Бухгалтерського Обліку розробив 41 міжнародних стандартів бухгалтерського обліку(МСБО).

В Україні реформування бухгалтерського обліку відповідно до вимог міжнародних стандартів із їх адаптацією до економіко-правового середовища і ринкових відносин розпочалось із прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови від 28.10.1998 року № 1706 «Програма реформування бухгалтерського обліку із застосуванням міжнародних стандартів фінансової звітності». Згідно з програмою реформування бухгалтерського обліку головне завдання – увідповіднення національної системи обліку і звітності до реалій ринкової економіки та міжнародних стандартів фінансової звітності.

З 2000 р. в Україні офіційно запроваджено національні стандарти з бухгалтерського обліку. Ці стандарти розроблено з урахуванням міжнародних вимог до порядку складання і подання фінансової звітності, викладених у міжнародних стандартах бухгалтерського обліку (МСБО).

2. Органи, на які покладено розробка та запровадження МСБО

 

Процес гармонізації здійснюється на регіональних та міжнародному рівнях.

На міжнародному рівні до створення міжнародної системи бухгалтерського обліку, яка базується на загальних облікових принципах і виробляє єдині стандарти фінансового обліку та звітності для порівнянності діяльності підприємств усіх країн світу, залучено велику кількість організацій, основними з яких є:

– Комітет з міжнародних бухгалтерських стандартів (КМСФЗ, або IASC – International Accounting Standards Committee);

– Міжнародна організація комісій з цінних паперів (МОКЦБ);

– Міжнародна федерація бухгалтерів (МФБ);

– Організація Об'єднаних Націй (ООН);

– Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Однією із значущих міжнародних організацій, що займаються проблемами застосування МСФЗ, є Міжурядова робоча група експертів з міжнародних стандартів обліку та звітності, що діє в ЮНКТАД.

На регіональному рівні відзначимо зусилля Європейського Союзу, де вже сформовано певний механізм впровадження МСФЗ в європейських країнах.

 

 

Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО) —система принципів, методів та процедур ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності. МСБО виникли внаслідок інтеграційних процесів в економіці й спрямовані на зближення бухгалтерського обліку і фінансової звітності в різних країнах світу. Це система прийнятих положень, які рекомендовані для впровадження хоч і не є обов’язковими. Вони включають:

o Міжнародні стандарти фінансової звітності (International Financial Reporting Standards);

o Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (International Accounting Standards);

o Інтерпретації, розроблені Комітетом (Радою) з Міжнародних стандартів фінансової звітності (International Financial Reporting Interpretations Committee of the IASB).

Поняття «Міжнародні стандарти фінансового обліку» об’єднує

сукупність таких документів:

- Передмову до положень МСФЗ;

- Принципи підготовки і подання фінансової звітності;

- Міжнародні стандарти фінансового обліку;

- Роз’яснення до МСФЗ.

Міжнародні Стандарти Фінансової Звітності не є домінуючими над законодавчими актами, що регулюють складання фінансової звітності у певній країні.Через це впровадження МСБО здійснюється передусім зусиллями членів Ради із МСБО на місцях, з метою переконання урядів та органів, які встановлюють стандарти та контролюють ринки цінних паперів, представників ділових кіл дотримуватися міжнародних стандартів бухгалтерського обліку при складанні фінансових звітів.

«Міжнародні стандарти фінансової звітності» (МСФЗ) не наказують підприємству, які слід використовувати рахунки, яку форму звіту обрати, які первинні документи складати і в якому вигляді. Це вирішує саме підприємство. В МСБО також не зазначається про всі відомі фінансовому обліку методи, мова йде тільки про тих з них, які дозволяються стандартами використовувати при складанні фінансової звітності. Проте МСБО побудовані таким чином, що вибір певного правила завжди базується на загальновизнаних принципах обліку, покладених в основу складання фінансової звітності, що забезпечує доступність їх сприйняття.

МСФЗ жорстко не регламентують порядок відображення окремих операцій у звітності. Замість цього вони формулюють принципи.

Досить важливу роль в розуміння сутності МСБО відіграє Концептуальна основа складання та подання фінансових звітів (далі – Концептуальна основа).

Концептуальна основа складання та подання фінансових звітів ,не є власне міжнародним стандартом, проте вона лежать в основі всіх розроблених стандартів і обов'язково входить у видання міжнародних стандартів, які публікуються. Метою розробки даного документа є необхідність створення загальної бази для розробки та внесення змін до міжнародних стандартів, для зменшення кількості різних .облікових трактувань, дозволених міжнародними стандартами, що сприяє гармонізації обліку та звітності в міжнародному масштабі, для допомоги в розробці національних стандартів різними країнами, для підготовки звітності відповідно до міжнародних стандартів і сприяння аудиторам та користувачам фінансової звітності при формуванні думки про відповідність звітності міжнародним стандартам.

Концептуальна основа визначає мету складання фінансової звітності, її елементи, правила призначення та оцінки елементів фінансової звітності, а також містить опис концепції збереження капіталу.

 

 


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. Ni - загальна кількість періодів, протягом яких діє процентна ставка ri.
  5. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  6. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  7. Автокореляційна характеристика системи
  8. Адміністративно-правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
  9. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  10. Адміністративно-правовий статус об'єднань громадян
  11. Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства
  12. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання




Переглядів: 1315

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальна система оподаткування 9 страница | Об’єктивна необхідність виникнення галузі страхування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.