Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Структуруючи її у вигляді дерева.

Довідником називається об'єкт програми, що дозволяє

Довідники, їх призначення

У програмі "1С:Підприємство" довідники служать для збереження умовно-постійної інформації. Також довідники використовуються для формування списків можливих значень субконто, тобто для організації аналітичного обліку.

Якщо це не заборонено, довідник може бути відредагований у процесі роботи: можуть уводитися нові записи, редагуватися чи видалятися існуючі.

Вікно довідника

Викликати на екран форму довідника можна такими способами:

ü меню Справочники(вибрати потрібний довідник);

ü меню Операции / Справочники.

Зовнішній вигляд форми довідника цілком визначається в процесі настроювання конфігурації задачі. Однак існує кілька загальних елементів, що має кожна форма довідника.

Насамперед у заголовку вікна довідника видається назва довідника. Якщо довідник є підлеглим будь-якому іншому, то у заголовку вікна довідника видається у дужках найменування елемента з материнського довідника чи повідомлення Не задан елемент владелец,якщо довідник-власник не відкритий чи в ньому не позиційований конкретний елемент.

Вікно довідника - це таблиця, набір граф якої цілком визначається конфігурацією конфігурацією. Якщо це не змінено в конкретній конфігурації, таблиця містить мінімум дві графи - код і найменування елемента довідника. Якщо довідник має ієрархічну структуру, вікно довідника може також

містити дерево груп.

Якщо довідник містить багато елементів (рядків) і має багато граф, то

в таблиці довідника виводиться тільки певна його частина, а внизу і праворуч

з'являються лінійки прокручування. Лінійки прокручування також

виводяться в дереві груп, якщо воно повністю не вміщається у вікні.

Якщо для поточного довідника в меню Действиявстановлено показ

у вигляді ієрархічного списку, то в крайній лівій графі таблиці довідника

виводяться умовні знаки, що позначають тип рядка:

користувачу вводити, зберігати і одержувати інформацію,

Довідник - це список деревовидної структури, де зберігається інформація про різні об'єкти. Інформація зберігається у вигляді записів, всі вузли дерева зберігають записи однієї структури, яка вміщує різні величини. Набір цих величин для кожного довідника довільний за виключенням двох рядкових величин: когда об'єкта і значення об'єкта. Код об'єкта є унікальним для даного довідника і дозволяє посилатися на цей об'єкт з інших місць програми. Значення об'єкта - довільний рядок введений користувачем (зазвичай це назва об'єкта). Для кожного об'єкта зберігається історія зміни значення цього об'єкта. Список доступних користувачу довідників визначається на етапі настройки конфігурації задачі і надалі не змінюється, однак користувач може редагувати існуючі довідники, додаючи в них інформацію.

Перегляд довідника

Для перегляду довідника використовуються загальні прийоми роботи з табличною частиною форми.

Рядки в довіднику можуть бути двох типів:

ü елементи довідника;

ü найменування груп довідника.

Розкрити групу в довіднику можна таким способом - двічі клацніть мишею на знаку + в рядку таблиці з найменуванням потрібної групи.

У результаті буде відкрита для перегляду обрана група, знак + зміниться. Назва цієї групи і всіх груп верхніх рівнів будуть видані в перших рядках

таблиці.

Для багаторівневих довідників може вмикатися і вимикатися режим ієрархічного списку. При ввімкненому режимі з'являються тільки елементи верхнього рівня, а після переходу в деяку групу тільки елементи, підлеглі цій групі. Якщо режим Иерархический списоквимкнений, то з'являються всі елементи довідника. Звичайно цей режим вимикають для пошуку деякого елемента, якщо не відомо, у яку групу він входить.

Переключення режиму виконується:

ü пунктомИеархический список меню Действия;

ü кнопкою панелі інструментів.

Якщо режим увімкнений, у меню Действия біля пункту Иерархический список стоїть знак , а відповідна кнопка в панелі інструментів натиснута.

Коли вікно довідника відкривається для перегляду чи вибору з нього потрібного елемента, рядки в довіднику можуть бути упорядковані за кодом, найменуванням елементів чи довільним реквізитом, якщо це обумовлено конфігурацією системи. Порядок сортування можна задати в меню Действия головного меню програми, пункт Сортировка.

Для швидкої зміни порядку сортування можна також використовувати клавіші:

ü Ctrl+1 для упорядкування рядків за кодами елементів;

ü Ctrl+2 для упорядкування рядків за найменуванням елементів;

ü Ctrl+З за довільним реквізитом.

Введення в довідник нового елемента

Для введення нового елемента в довідник:

ü натисніть кнопку на панелі інструментів вікна довідника;

ü натисніть клавішу Іns.

Якщо необхідно, щоб новий елемент, що вводиться в багаторівневий довідник, відразу потрапив у визначену групу цього довідника, то перед введенням елемента варто перейти в цю групу.

Зауваження. Якщо для багаторівневого довідника відключено показ у вигляді ієрархічного списку (пункт "Иерархический список" меню Действия головного меню програми), введення нового елемента в довідник заборонено.

Введення в довідник нової групи

Для введення нової групи в багаторівневий довідник виконайте одну з наступних дій:

ü натисніть кнопку на панелі інструментів вікна довідника;

ü натисніть клавіші Ctrl+9:

ü у головному меню програми відкрийте меню Действия і в цьому меню виберіть пунктНовая группа.

Якщо необхідно, щоб нова група, що вводиться в багаторівневий довідник, відразу потрапила у визначену групу довідника, то перед уведенням варто перейти в цю групу.

Редагування елемента довідника

Для редагування елемента необхідно установити курсор в осередок довідника, значення якого потрібно відредагувати, і натиснути клавішу Еntег; двічіклацнути на ній мишею. Якщо редагування відбувається в довіднику, відкритому для вибору елемента, для переключення осередку в режим редагування варто натискати клавіші Shift+Enter.

При редагуванні реквізиту можна переміщатися в інші графи рядка, використовуючи клавіші ТаЬ i Shift+ТаЬ. Для закінчення редагування реквізиту варто натиснути клавішу Entег.

Щоб відмовитися від редагування реквізиту, варто натиснути клавішу Еsс. Стрічка повернеться в режим перегляду, і в ньому буде відновлено значення реквізиту, що існувало до редагування.

Видалення (помітка на видалення) елемента довідника

Для помітки на видалення або видалення елемента довідника помістіть курсор на рядок з елементом, що видаляється, і виконайте одну з наступних дій:

ü натисніть клавішу Del;

ü натисніть мишею кнопку на панелі інструментів вікна довідника.

Після відповіді Так на запит про видалення чи помітці на видалення елемент довідника буде вилучений (позначений на видалення). Якщо елемент позначається на видалення, це буде відображатися в зміні умовного значка в крайній лівій графі таблиці.

Скасування помітки на видалення елемента довідника

Для скасування помітки на видалення елемента довідника помістіть курсор на рядок з раніше позначеним елементом і виконайте одну з наступних дій:

ü натисніть клавішу Del;

ü натисніть мишею кнопку панелі інструментів вікна довідника чи виберіть пункт Отменить пометку на удалениеу менюДействияголовного меню програми.

Після відповіді Так на запит про скасування помітки на видалення елемент довідника буде "відновлено". Це буде відображено в зміні умовного значка в крайній лівій графі таблиці.

Копіювання елемента довідника

Новий елемент чи групи можуть бути введені в довідник шляхом копіювання вже існуючого елемента чи групи. Для цього помістіть курсор на рядок з елементом чи групою, що будуть використовуватися як зразок, і виконайте одну з наступних дій:

ü натисніть клавішу F9;

ü натисніть мишею кнопку на панелі інструментів вікна довідника;

ü виберіть пункт Копироватьу меню Действияголовного меню програми.

Друкування довідника

Після натискання кнопки Печатьна підставі заповнених реквізитів діалогу буде побудована друкована форма.

Створена друкована форма відкривається в редакторі таблиць. Якщо у вікні редактора видно тільки частину форми, можна використовувати клавіші керування курсором і лінійки прокручування для перегляду іншої її частини.

При необхідності автоматично побудована друкована форма може бути відредагована. Щоб мати таку можливість, потрібно в редакторі таблиць увімкнути режим редагування, вибравши пункт Только просмотру меню Видголовного меню програми.

Відредагована друкована форма може бути збережена у файлі на диску. Для цього варто вибрати пункт Сохранитьчи Сохранить каку меню Файлголовного меню програми.

Для виводу друкованої форми на принтер потрібно в меню Файлголовного меню програми вибрати пункт Печать.На екран буде виданий стандартний діалог для настроювання параметрів друку.

У цьому діалозі варто встановити необхідні параметри друку: вибрати принтер, діапазон сторінок для друку, кількість копій, і натиснути кнопку ОК для виконання друку.

При необхідності перед друком можна переглянути форму в тому вигляді, в якому вона буде надрукована. Для цього варто вибрати пункт Просмотру меню Файлголовного меню програми.

При перегляді можна використовувати кнопки След. і Пред.для виклику на екран наступної і попередньої сторінок документа, що переглядається, і кнопку для переключення в режим одночасного перегляду двох сторінок документа і назад.

Дія зміни масштабу зображення можна використовувати мишу чи кнопки Розгорнутиі Згорнути.

Якщо вказівник миші знаходиться в межах документа, що

переглядається, натискання лівої кнопки дискретно збільшує масштаб зображення. Існує три фіксованих масштаби перегляду, при досягненні найбільшого натискання лівої кнопки миші знову показано документ у самому дрібному масштабі.

Натискання кнопки Розгорнутизбільшує масштаб на один крок, натискання кнопки Згорнути- зменшує.

Для виходу з режиму попереднього перегляду варто натиснути кнопку


Читайте також:

  1. Відпустка у вигляді заохочення
  2. Довідником називається об'єкт програми, що дозволяє користу вачу вводити, зберігати і одержувати інформацію, структуруючи її у вигляді дерева.
  3. Залежність маси тіла від швидкості. Другий закон Ньютона в релятивістському вигляді.
  4. Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію
  5. Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності
  6. Зв‘язок між будь-яким результатом і факторами, що на нього впливають, у загальному вигляді описується як і зветься залежністю функції y від аргументів x1, x2, x3,…xn.
  7. Землетруси – це раптове звільнення потенціальної енергії земних надр, яка у вигляді ударних хвиль та пружних коливань (сейсмічні хвилі) розповсюджується в землі у всіх напрямках
  8. Індивідуальне, суб’єктивне відтворення подій, явищ і фактів в тому вигляді, в якому вони запам’яталися їх учаснику або сучаснику.
  9. Макаронні вироби – це висушене пшеничне тісто, попередньо відформоване у вигляді трубочок, ниток, стрічок або різноманітних фігур.
  10. Мережева модель організовує дані у вигляді мережевої структури. Структура називається мережевою, якщо у відносинах між даними породжений елемент має більш одного початкового.
  11. МЕХАНІЗМ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДУ У ВИГЛЯДІ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
  12. Ордер – один з видів архітектурної композиції, що складається з вертикальних несучих елементів у вигляді колон, пілястрів, стовпів та горизонтальних елементів.




Переглядів: 672

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Об’єкти та структура метаданих. | Поточна границя періоду підтримки підсумків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.