Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію

Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію є одним із видів загальнодержавних податків. Порядок нарахування та стягнення цього збору регламентується Главою 3 «Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками» розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу України, згідно статті 310 ПК платниками цього збору є оптовий постачальник електричної енергії ДП «Енергоринок» та юридичні особи, виробники електричної енергії, що мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електроенергії, та виробники теплової енергії.

Не є платниками цього збору виробники електроенергії, які, відповідно до статті 291 ПК, зареєстровані, як фізичні особи - підприємці, і мають відповідні установки з виробництва електричної енергії. При продажу виробниками електроенергії на оптовому ринку вони звільняються від сплати цього збору, оскільки його сплачує оптовий посередник, який закуповує дану електроенергію у виробника. Право на отримання ліцензії на здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії мають підприємства, потужність виробництва електроенергії якими повинниа пе­ревищувати 5 МВт. Оптовий постачальник електричної енергії сплачує відповідний збір від усього об­сягу реалізованої ним електроенергії, а виробники електричної енергії, які мають відповідну ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком, та виробники теплової енергії, сплачують даний збір лише з обсягів, що реалізовані іншим суб'єктам господарювання, крім оптового постачальника електричної енергії.

Не є платниками цього збору підприємства, що здійснюють виробництво електроенергії за допомогою кваліфікованих конегераційних установок і реалізують її на роздрібному ринку електроенергії. Також звільняються від сплати збору у вигляді цільової надбавки, підприємства, що здійснюють виробництво електроенергії з відновлюваних джерел енергії чи на малих гідроелектростанцій потужністю до 20 МВт.

До об'єктів, з яких стягується такий збір, відноситься вся вартість електроенергії, що відпускається у продаж оптовим постачальником електричної енергії, а для юридич­них осіб - вартість виробленої та відпущеної електричної енергії, яка продається поза оптовим ринком електроенергії, та вартість теплової енергії, за винятком електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками і малими гідроелектростанціями потужністю до 20 МВт. При визначенні суми, що є об'єктом оподаткування цим збором, сума податку на додану вартість не враховується.

Відповідно до статті 312 ПК ставка цього збору для всіх його платників становить 3 відсотки від фактично відпущеної платником цього збору електричної енергії. Суми збору включаються до складу валових доходів і валових витрат платника збору відповідно до чинного законодавства. Питання стосовно порядку обчислення величини та процедури сплати цього збору регулюються статтею 313 Податкового кодексу.

 


Читайте також:

  1. Аналіз коефіцієнтів цільової функції
  2. Вихідні показники та визначення цільової собівартості
  3. Відпустка у вигляді заохочення
  4. Вплив зовнішніх факторів на діелектричну проникність
  5. Графічне зображення цільової функції двох змінних
  6. Довідником називається об'єкт програми, що дозволяє користу вачу вводити, зберігати і одержувати інформацію, структуруючи її у вигляді дерева.
  7. Доплати і надбавки
  8. ДОПЛАТИ І НАДБАВКИ ДО ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
  9. Доплати і надбавки.
  10. Доплати й надбавки до заробітної плати та організація преміювання персоналу.
  11. Доплати та надбавки до заробітної плати
  12. Економічна природа митного тарифу, його класифікація та функціональні завдання




Переглядів: 1002

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фіксований сільськогосподарський податок | Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.